Duyuru

Collapse
No announcement yet.

3 Yaş Nisan Ayı Periyodik Bakım Kampanyası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 3 Yaş Nisan Ayı Periyodik Bakım Kampanyası

Aracımın Periyodik Bakımı geldiğinden Servislerden teklif aldım. Nisan Ayına özel 3 yaş kampanyası var.

Tüm filtreler ve Yağ değişimi,
    599 TL İstanbul - Odaktan fiyat aldım.

Cumartesiye randevu aldım. Fakat malumunuz yine GM yağ kullanacaklar. Ben yağı mobil kullanmak istiyorum ama tabi buna yanaşmıyorlar.

Bu konuda biraz düşünceliyim. Acaba Özel servise mi bıraksam yoksa Yetkili servis mi. bu beni düşündürüyor.
    Son düzenleme: selcuktuncer; 17.04.2019, 11:38.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yetkili serviste önceki aracım astra j ye isteğim üzerine mobil kullanmıştık.Gm ile mobili kıyaslar olursak uzaktan yakından alakası yok bunu çok net söyleyebilirim.Özel servise gelicek olursak 750 tl ye çıkıyor mobille olan fiyat geçen hafta konuştum,yetkili servis mantıklı geldi bana bende haftaya gidecem her ne kadar gm den hoşlanmasamda ama mobilden şüpheniz olmasın gerekli değeri sağlayan ürünü kullandığınız sürece.

Yorum

Horizon star yorum için teşekkürler. evet benim mobilden şüphem yok asla, çokta farkedecek eminim ama ben şunda kararsızım, yani Mobil için özel servisemi gideyim yoksa GM ile istemeden devammı edeyim çıkmazındayım.
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Katılıyorum benim aracım benzinli sizin dizel ama aynı çıkmazda bende kaldım şundan dolayı yetkiliye döndüm;Özel servis de filtre vss orjinal istedğimde piyasadan sağdan soldan bulup gelecekler ve 750 tl istediler orjinal olursa ki arkadaşım özel servis,yetkili de hiç neyse daha uygun ve en azından filtrenin geldiği yer belli.Ondan haftaya yetkiliye girecem.Öyle şeyler görüyorumki adamlar satıyor orjinal diye gm hologramını bile basmış normal bilmeyen ayırt edemez dolasıyla piyasadan alacakları için orjinal takımtım var ondan yetkiliye gidecem ama bana yetkili insignia için sorduğumda da mobil koyarız fark etmez demişti önceki aracım astrayada koymuştuk zaten.bu arada benim garanti bitik sizin garantiyle ilgili bir durum değil dimi yani garanti vsr diyemi koymak istemiyorlar ?
        Bu arada gm ile mobil arasında şunu göreceksniz motor vibrasyonunun değiştiğini ve dur kalk trafikde arabanın rahat ettiğini fark edeceksiniz.

Yorum

benim uzatılmış garanti 1 yıl kaldı. Geçen sene Tarık Bey Odaktaki arkadaş, Seneye mobil koyarız demişti. Kendisi oradaysa bir görüşeceğim telefonla.

Yorum

Garantiden dolayıdır o zaman gm ısrarları evet görüşmekte yarar var bende garanti yok ondan kabul ediyorlar koymayı.

Yorum

Görüştüm Tarık Beyle,

Kendisi Derki Şuan ay sonuna kadar olan kampanyamızda Yağ size ücretsiz veriliyor, ben her halukarda o GM Dexos 2 yağını kullanıp opele fatura edicem. Koyamayız diye bir şey yok, yağı getirirsen koyarız ama boşu boşuna yağ ücretsizken ekstra bir de yağ alacaksın diyor. Corsa tarzı araçlar olsa dexos 1 kullanan, Mobil illa kullan derim ama Insignia için kullanılan GM dexos 2 için bence şuan gerek yok yağ ücretsiz almış olacaksın dedi. Birdahaki bakıma artık mobile geçicem gibi görünüyor.

Yorum

Evet çok mantıklı bende fiyattan dolayı gm ye devam edicem geçen sene aynı bakıma 1198 tl ödedim ondan fırsatı kaçırmıyım dedim tamamen bu sebepten yöneldim.

Yorum

Aynen fiyat güzel. O zaman GM devam mecburiyetten

Yorum

Kesinlikle tamamen bundan

Yorum

bende motul kullanmak istiyordum ama malesef bana da fiyat indirimi yapılamayacağı bildirildi. aracım buji değişimi hiç olmadı henüz 25000 km de değişim olacağını fiyatın 250tl olacağını söyledi. değişim gerekirmi kararsız kaldım.

Yorum

Şiddetle önereceğim yağ mobil 0w40.benim aracin karakteri degisti resmen.ayrica kesinlikle daha az yakmaya basladi.belki bakim yaptirdim diye de olabilir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omrylc View Post
                          Şiddetle önereceğim yağ mobil 0w40.benim aracin karakteri degisti resmen.ayrica kesinlikle daha az yakmaya basladi.belki bakim yaptirdim diye de olabilir
                          Mrhaba. 0w40 hangi motor için tavsiye ediyorsunuz? Normalde 5w30 oldugu için. 5w30 a göre kıyaslama yapma şansınız var mı? Aracınıc kaç km'de? Bazı yerlerde km 70k-80k aralığını geçince 5w30 yerine 0w40 önerilmiş. O sebeple km sordum. Teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serkanmj View Post

Mrhaba. 0w40 hangi motor için tavsiye ediyorsunuz? Normalde 5w30 oldugu için. 5w30 a göre kıyaslama yapma şansınız var mı? Aracınıc kaç km'de? Bazı yerlerde km 70k-80k aralığını geçince 5w30 yerine 0w40 önerilmiş. O sebeple km sordum. Teşekkürler.
                            Hocam biraz pahalı ancak cok iyi yağ.ayrica ban araca Mann filter aldım.benim arac 2016 cosmo 1.6 cdti ve 45binde.sehir icinde gostergede hic 8.3un altini gormedigim arac su anda 5bin kmdir 7.1de.

Yorum

Güncelleme:

599 tl diye gidip, 2380 TL ödeyip çıktım

Balatalar ön arka GM marka 1.sınıf 2.sınıf diye bölmüşler aralarında 100 er tl fark vardı 1.sınıf ok dedik. komplesi 1200 TL tuttu. :S

Motor temizliği, bakteri temizliği 200 TL

Periyodik Bakım Yağ,filtre polen filtresi hava filtresi değişimi fln 600 TL

380 TL "V" Kayışı (60 binde değişiyor) benim araç 52bin de lakin yıldan dolayı değişmesini istedim.

Ayrıca aracın 1 yıl uzatılmış garantisi olduğu için bitmeden vites topuzunun değişimi, ve hayalet ekranın ortasında gittikçe büyüyen bir buğu lekesi için garantiden değişme onayı talep ettirdim.

Bugün yarın sonuç gelir.

Akü zayıflamış ama ben henüz olumsuz etkisini görmedim, büyük ihtimal bu yıl bir gün çalışmaz araç aküde bakmam gerekecek.

Büyük rakamlar ödüyoruz, aracımızı sevmesek katlanılacak bişey değil... Ama yetkili servis bakımlı olması temennisiyle sineye çekiyoruz.

Yorum

İşleniyor...
                              X