Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia GS ilk kontrol Opel Beyaz

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia GS ilk kontrol Opel Beyaz

Merhabalar,

Aracımın ilk kontrolü için buradaki olumlu tavsiyelerinde etkisiyle Opel Beyaz a götürdüm.

Gayet ilgili güzel bir servis fakat 3 buçuk saat kalmak biraz can sıkıcı.

Yapılan işlemler:
    -Yakıt pompası güç ünitesi değiştirildi. (Fabrikanın önerdiği bir değişimmiş, ben sorun yaşamamıştım.)
    -Gösterge panelinden gelen sesler için sökülerek arkasına sünger çekildi.
    -Yağ, su vs kontroller yapıldı.

Gösterge panelinden gelen sesler %90 oranında azaldı ama ben biraz hassas bir insanım tamamen kesilmeden için rahat etmez.
    Würth ün silikon spreyini aldım. Bir kaç güne uygularım, kesilmez ise o paneli kendim açar adam akıllı sünger çekerim!
    Böyle bir araçta trim sesi ile uğraşıyor olmak gerçekten çok sinir bozucu.

Gitmişken bir kaç fiyat bilgisi aldım:

-17" jant adet 1.400 TL
    -Kol tutamacı değiştirilerek takılan güneş gözlüğü kabı 360 TL
    -Elektrikli bagaj uygulaması 4.000 TL (Daha önce uygulamamışlar, görebileceğimiz bir örnek yok.)

Son olarak aracımda kaput filmi olmasına rağmen kaput filmi önerildi, kaput filmi yapan yerin işciliği övgü aldı.

Öncelikle güle güle kullanın aracınızı. Benim aracım makyajlı kasa olmasına rağmen ben bile elektrikli bagaj kapağını çok arıyorum, çok kullanışlı bir özellik (eşimin aracında var). hele ki sizin araçlardaki gibi çok büyük ve o nispette ağır bir bagaj kapağını elektrikli yapmamaları çok enteresan. Yalnız 4000 tl çok çok yüksek bir rakam gibi geldi. Bu işi yapan birçok firma var, internette bulabilirsiniz, hem de daha uyguna

Yorum

4.000 liraya elektrikli bagaj... Yani 2 asgari ücret... Vay vay vay...

Yorum

Kendinden kalkan hidrolik destekli bir bagaj kapağı yok. Galiba ek donanımla ağırlığı taşımayı başarıyorlar.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
          Kendinden kalkan hidrolik destekli bir bagaj kapağı yok. Galiba ek donanımla ağırlığı taşımayı başarıyorlar.
          Ülkenin geldiği durum için söyledim hocam, Avrupa'da insanlar 5-6 asgari ücretle ucuzundan da olsa (Dacia gibi) otomobiller, 8-10 asgari ücretle oldukça makul otomobiller alırken bizde 2 asgari ücretle bagaj kapağına elektrik desteği ekleniyor. Çok vahim bir durum...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Stormhan View Post
            Öncelikle güle güle kullanın aracınızı. Benim aracım makyajlı kasa olmasına rağmen ben bile elektrikli bagaj kapağını çok arıyorum, çok kullanışlı bir özellik (eşimin aracında var). hele ki sizin araçlardaki gibi çok büyük ve o nispette ağır bir bagaj kapağını elektrikli yapmamaları çok enteresan. Yalnız 4000 tl çok çok yüksek bir rakam gibi geldi. Bu işi yapan birçok firma var, internette bulabilirsiniz, hem de daha uyguna
            Teşekkürler. Bence de 4000 TL çok pahalı ama garanti muhabbeti kafamı karıştırıyor. Sanırım 2 yıl garantinin bitmesini bekleyip sonra yaptırcam. Garanti yüzünden fahiş fiyatlara mecbur kalmak can sıkıyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post

Ülkenin geldiği durum için söyledim hocam, Avrupa'da insanlar 5-6 asgari ücretle ucuzundan da olsa (Dacia gibi) otomobiller, 8-10 asgari ücretle oldukça makul otomobiller alırken bizde 2 asgari ücretle bagaj kapağına elektrik desteği ekleniyor. Çok vahim bir durum...
              Zaten ben de katıldığım için vahamete ekleme yapmadım

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
              X