Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yakıt hakkında

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Merhaba. Efsane yakıyor diye okuyunca herhalde 15 - 20 L falan yakıyor sandım. Aracın 10-12 L civarı yakması normal. Karşılaştırdığınız diğer turbo benzinli araçları merak ettim doğrusu.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

1.6 Turbo sport tourer da kullandım. benzinli 1.4 T da kullandım. şimdi 1.4 T LPG kullanmaktayım. 2014-2015 te gelen fabrikasyon lpg li olanlardan. Gazı 3.4 tl ten alıyorum, 39 lt ile 500 km yol gidiyor. Benzini 6.6 dan alıyorum. gaz benzin uzun yol yaptım. İki depo fuldü dönülte ikiside bitti. 1450 km yol yaptım ve benzinlik aramadan eve geri döndüm Size tavsiyem bütçeye göre seçim yapmak. 1.4 alırsanız. 1.6 nın teknolojisinden ve konforundan uzak olacağınızı bilin. 1.6 alırsanız da, 1.4 ün ekonomisinden.... Tercihte hata yapıp, mutsuz olmayın (yazı imla kurallarına uymadı telefondan yazdım kusura bakmayın)
      Kazasız arızasız keyifli sürüşler

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

İş yerinde benzinli focus kullanıyorum ve 9 a düştüğünü hiç görmedim ama efsane yakıyor diye konu açan bir focuscu var mıdır onuda bilmiyorum ☺️
        F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55 View Post
          İş yerinde benzinli focus kullanıyorum ve 9 a düştüğünü hiç görmedim ama efsane yakıyor diye konu açan bir focuscu var mıdır onuda bilmiyorum ☺️
          Patron sagolsun ihihiihihi
          Sola Sinyal Devamlı Açık!

Yorum

10-12 lt yakması gayet normal. Daha önce kullandığınız araç ile insignia arasında dağlar kadar fark var. Malesef araçlarımız çok yakmıyor yakıt pahalı.

Yorum

10-12 litre normal diyenlere öncelikle cevap vereyim. 1.6 T nun fabrika çıkış şehir içi tüketimi 9.6lt. Çok bilgisi olmayan hadi 10lt yaksın diye alıyor. Ve satanların da yüzde 99 u gerçekte ne kadar tükettiğini söylemiyor. Benim aldığım 1.6T için satıcı en fazla 10lt gördüğünü söylemişti. Ben istanbul içinde 12 lt nin altına pek inmedim.
              Evet 12 lt çok olmayabilir ama Türkiye'de şu anda bu 100km de 80tl ediyor. Yani çok para ediyor. O nedenle aracı yeni alan hayal kırıklığına uğruyor. Konforuna diyecek yok başka mesele.
              Konuyu açan arkadaşın sorusuna gelince az yakmak için yapabileceğin bişey yok. Kendini ne kadar kassanda 0,5lt fakeder ki girdiğin strese değmez. Benzer şeyleri yaşadım ve prins lpg takarak rahatladım. Ama ben yılda 25bin km yapıyorum. Az km yapacaksan prinsin amortisi 5-6 yılı bulur ki o zaman lpg de mantıksız olur.

Yorum

Merhabalar foruma bugün katıldım, müsadenizle yakıt tüketimi ile ilgili iki kelamda ben etmek istiyorum.
                aracım 2015 İnsignia 1.6 t 170 bg cosmo , evimle işim arası 2 km , haftasonları 50-60 km yol yapıyorum istanbul trafiğine maruz kalmıyorum çıkardığım sonuç şehir içi ortalamam 12,3 lt (pompa ölçümü) ekranda görünen 11 yani ekranda görülenle pompa arasında 1 lt oynuyor , 56 lt benzinle 430 km yol yapıyorum şehir içinde , istanbul Bodrum arası 140-150 ortalama ile 8 lt çıkardığın sonuç aracım kısa mesafeyi sevmiyor. Evet araç ağır evet d segmenti mukayese etmek gibi olmasın bundan önceki aracım passat b 8 de aynı mesafelerde yakıt ortalamam şehir içi 8 maksi 9 , şehir dışı 6-7 lt idi, c segmenti ile mukayese edilmemesi lazım rakip aynı segment araç bu.ama aracımın hakkınıda vereyim fiyat ve araç karşılaştırılırsa passat da aracımın karşılığı highline paket ve fiyatları karşılaştırdığımızda arada uçurum var bu nedenlede bu paralara alınabilecek en iyi d segment araç diyebilirim.sürüş şekli bir etken doğrudur ama çok sakin kullanırım her iki araç içinde veriler aynı karakteristik kullanım için geçerli. Bence aynı sonuçları alabilseydik şuan en çok satan araç İnsignia olurdu ve fiyatı da böyle kalmaz dı, sonuç ne kadar ekmek o kadar köfte.
                Aynı aracı Ww fanı bir arkadaşıma da aldırdım , donanım özellik olarak higline ezer , bunda hemfikiriz , arkadaş şehir içi trafikte git gel 40 km yol yapıyor ondaki ortalama 6,3ekranda görünen pompada 7,8 , okuduğunuz için teşekkürler esen kalın

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ceyas View Post
                  10-12 litre normal diyenlere öncelikle cevap vereyim. 1.6 T nun fabrika çıkış şehir içi tüketimi 9.6lt. Çok bilgisi olmayan hadi 10lt yaksın diye alıyor. Ve satanların da yüzde 99 u gerçekte ne kadar tükettiğini söylemiyor. Benim aldığım 1.6T için satıcı en fazla 10lt gördüğünü söylemişti. Ben istanbul içinde 12 lt nin altına pek inmedim.
                  Evet 12 lt çok olmayabilir ama Türkiye'de şu anda bu 100km de 80tl ediyor. Yani çok para ediyor. O nedenle aracı yeni alan hayal kırıklığına uğruyor. Konforuna diyecek yok başka mesele.
                  Konuyu açan arkadaşın sorusuna gelince az yakmak için yapabileceğin bişey yok. Kendini ne kadar kassanda 0,5lt fakeder ki girdiğin strese değmez. Benzer şeyleri yaşadım ve prins lpg takarak rahatladım. Ama ben yılda 25bin km yapıyorum. Az km yapacaksan prinsin amortisi 5-6 yılı bulur ki o zaman lpg de mantıksız olur.
                  ceyas Hocam aracı ilk aldığımda 11lt lere kadar çıktım. Eşim kullandığında 11.8 leri buldu.
                  Bu sene ise 9 bin km karma da şu an 9.8 yazıyor.
                  6 bin km karmada ise gösterge 9.0 lt gösteriyor
                  Uzun yolda (1850 km ) 7.2 lere kadar düştüm.
                  Şimdi kış geldi genelde İstanbul içi kullanımda o değerleri yine 10 lt ve üzeri rakamlara çıkartırız gibi.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Ankara şehir içi sıkışık trafikte 4 gündür 150 km yol yaptım, ortalama 10 lt. Fakat şehir içi ortalamam genelde 8.5 civarında. Aracı aldığımdan beri şehir içi-dışı 30.000 km yol yaptım. Ortalama yakıt tüketimim 8.4. Çok agresif kullanmam ama yeri geldiğinde gaza basmayı severim. Diğer taraftan aldığım benzinle yol bilgisayarı tüketimi daha önce bir kaç kere karşılaştırdım hiç sapma olmadı.
                    2014 Insignia Cosmo 1.6 SIDI AT 170hp. Başkent

Yorum

Orjinal yazı sahibi: OnurAy View Post
                      Merhabalar foruma bugün katıldım, müsadenizle yakıt tüketimi ile ilgili iki kelamda ben etmek istiyorum.
                      aracım 2015 İnsignia 1.6 t 170 bg cosmo , evimle işim arası 2 km , haftasonları 50-60 km yol yapıyorum istanbul trafiğine maruz kalmıyorum çıkardığım sonuç şehir içi ortalamam 12,3 lt (pompa ölçümü) ekranda görünen 11 yani ekranda görülenle pompa arasında 1 lt oynuyor , 56 lt benzinle 430 km yol yapıyorum şehir içinde , istanbul Bodrum arası 140-150 ortalama ile 8 lt çıkardığın sonuç aracım kısa mesafeyi sevmiyor. Evet araç ağır evet d segmenti mukayese etmek gibi olmasın bundan önceki aracım passat b 8 de aynı mesafelerde yakıt ortalamam şehir içi 8 maksi 9 , şehir dışı 6-7 lt idi, c segmenti ile mukayese edilmemesi lazım rakip aynı segment araç bu.ama aracımın hakkınıda vereyim fiyat ve araç karşılaştırılırsa passat da aracımın karşılığı highline paket ve fiyatları karşılaştırdığımızda arada uçurum var bu nedenlede bu paralara alınabilecek en iyi d segment araç diyebilirim.sürüş şekli bir etken doğrudur ama çok sakin kullanırım her iki araç içinde veriler aynı karakteristik kullanım için geçerli. Bence aynı sonuçları alabilseydik şuan en çok satan araç İnsignia olurdu ve fiyatı da böyle kalmaz dı, sonuç ne kadar ekmek o kadar köfte.
                      Aynı aracı Ww fanı bir arkadaşıma da aldırdım , donanım özellik olarak higline ezer , bunda hemfikiriz , arkadaş şehir içi trafikte git gel 40 km yol yapıyor ondaki ortalama 6,3ekranda görünen pompada 7,8 , okuduğunuz için teşekkürler esen kalın
                      Hoşgeldiniz, paylaşım için teşekkürler.
                      tanışma bölümünde kendinizi de tanıtırsanız memnun oluruz.

benimde sürekli anlattığım mevzu aynı şekilde, 1 ay kadar 1.6T kullandım, evden işe 3km mesafede iken ortalama tüketim 13lt idi, evi taşıyınca mesafe arttı, e5 kullanır oldum, ev-iş ortalama 9,5 - 10lt arasına düştü. Insignia az yakıyorken biraz gazlamaya başlayınca hemen yakmaya başlıyor malesef, ona göre de güzel gidiyor ama
                      InsigniaTEAM

Yorum

1.6 t insignia'nın hem makyaj öncesi hem makyajlı versiyonunu kullandım. Benim kullanım stilimle Makyaj öncesi 11 lt/100 km yakarken makyajlı 100 km de 1-1.5 lt az yakıyor. Benzer ağırlık/güç dengesinde eski T4 motorlu Volvo s60 ile 13 lt ortalamam oldu. Ancak sanal ortamda volvoculardan T4 efsane yakıyor diye bir muhabbet duymadım. Aldığınız araba D sınıfı benzinli turbo beslemeli orta-üst performans bekleyenlere hitap eden bir araç. İkinci eli ucuz diye alıp fransız dizellerindeki ekonomiyi beklemek yersiz.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
                        2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mccoffeer View Post
                          İkinci eli ucuz diye alıp fransız dizellerindeki ekonomiyi beklemek yersiz.
                          Bu benim de hep örnek verdiğim bir durum.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşte bunu önümüzdeki yıldan itibaren Insignia'da göreceğiz

Bildiğiniz gibi Opel'in PSA grubu satın aldı, Yeni Insignia, PSA'nın 1.5 hacmin süper ekonomik dizel motoru ve tam otomatik şanzımanıyla gelecek. İşte o zaman Opel Türkiye fiyat şişirmez ise muhtemeldir ki satış patlaması yaşanacaktır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

İşte bunu önümüzdeki yıldan itibaren Insignia'da göreceğiz

Bildiğiniz gibi Opel'in PSA grubu satın aldı, Yeni Insignia, PSA'nın 1.5 hacmin süper ekonomik dizel motoru ve tam otomatik şanzımanıyla gelecek. İşte o zaman Opel Türkiye fiyat şişirmez ise muhtemeldir ki satış patlaması yaşanacaktır.
                              1.5 PSA dizelin özelliği turbosunun küçük olması. Böylelikle torku çok düşük devirlerde veriyor. Ancak 3500 devirden sonra tamamen boşa çeviriyor. İnsignia'ya konulur ise az yakıyor ama eskileri gibi gitmiyor yorumları çokça duyarız.
                              34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

benim aracımda 1.6 T flexride şasi 19" jant gittiğim mesafe Ankara'da akan trafikte 18 km ortalamam 8,6 lt bana gayet makul geliyor.
                                insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
                                honda accord 2.4 Executive...

Yorum

İşleniyor...
                                X