Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yakıt hakkında

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yakıt hakkında

merhabalar

yeni opel insignia 16T sahibi oldum ama yakıt efsane derecede fazlası yakmakta bunun için ne yapabilirim ?

Orjinal yazı sahibi: Sefaltunbay View Post
    merhabalar

yeni opel insignia 16T sahibi oldum ama yakıt efsane derecede fazlası yakmakta bunun için ne yapabilirim ?
    Aynı araçtan bende de var. Efsane dedirtecek kadar fazla ne yakıyor merak ettim. Kışın istanbul ş.içi 10-12 lt arası yazın 8-10 lt arası yakıyor. Uzun yolda kullanım tarzı ile alakalı 6-8 lt arası yakıyor.

Yorum

1,3 dizel corsa , linea , punto , vb araçlara nazaran efsane derecede fazla yakıyor doğru. Kıyas buna göre yapılmış sanırım.

Yorum

bari birde ne yaktığını yazsaydınız zahmet olacaktı ama fikir yürütülebilirdi.
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

yani aldığım da 11.5 lt gösteriyordu ama şuan 9.8 e düştü kullanıma göre değişiyor evet ama normal diğer benzin turbolu araçlara istinaden aşırı fazla 200 tl benzine 200 km yapmıyor neredeyse ve devirli kullanıyorum üstüne dikkat ederek zaten ama konfor ve sürüş keyfi bir farklı güzel yazılımla vs düşüş sağlarmı acaba ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Hoca View Post

Aynı araçtan bende de var. Efsane dedirtecek kadar fazla ne yakıyor merak ettim. Kışın istanbul ş.içi 10-12 lt arası yazın 8-10 lt arası yakıyor. Uzun yolda kullanım tarzı ile alakalı 6-8 lt arası yakıyor.
            yani aldığım da 11.5 lt gösteriyordu ama şuan 9.8 e düştü kullanıma göre değişiyor evet ama normal diğer benzin turbolu araçlara istinaden aşırı fazla 200 tl benzine 200 km yapmıyor neredeyse ve devirli kullanıyorum üstüne dikkat ederek zaten ama konfor ve sürüş keyfi bir farklı güzel yazılımla vs düşüş sağlarmı acaba ?

Yorum

Bence o ağırlıktaki araca göre normal ki devirli kullanıyorum diyorsunuz. 1.0 Ecoboost Ford aracım vardı. Kışın 9 litre yakıyordu ki bu da 2 litre fazla yakıyor gibi bence normal anormal olan memleketteki yakıt fiyatları. Benzin olmuş 6.60 söze ne hacet

Yorum

Bence o ağırlıktaki araca göre normal ki devirli kullanıyorum diyorsunuz. 1.0 Ecoboost Ford aracım vardı. Kışın 9 litre yakıyordu ki bu da 2 litre fazla yakıyor gibi bence normal anormal olan memleketteki yakıt fiyatları. Benzin olmuş 6.60 söze ne hacet
                fazlasıyla yüksek zaten fiyatlar düşük olsa zaten dert etmeyiz haklısınız devirden kastım yüksek devir değil 2000 bin deviri geçirmemeye çalışıyorum bakalım nasıl olucak

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post
                  1,3 dizel corsa , linea , punto , vb araçlara nazaran efsane derecede fazla yakıyor doğru. Kıyas buna göre yapılmış sanırım.
                  araç normalde benzinli bir arabanın alınan yakıta göre çok aşırı derecede düşük km yaptığı için ben dert ediyorum yakıt ibresi düştükçe çarpıntı geliyor

Yorum

Şahsım adına konuşayım, 40 yaşındayım. Son 1 yıla kadar aman nasıl az yakarım modunda geziyordum 1.3 astra da bile. Ama keyif almıyordum. Son 1 yıldır 1.6T Flexride var inanın ne yakıyor diye hiç bakmıyorum verdiği keyif yetiyor. Hayatı kaçırmamak lazım. Varsın depoda 100 tl fazla yaksın...Bence aracın keyfini çıkarın...

Yorum

Şahsım adına konuşayım, 40 yaşındayım. Son 1 yıla kadar aman nasıl az yakarım modunda geziyordum 1.3 astra da bile. Ama keyif almıyordum. Son 1 yıldır 1.6T Flexride var inanın ne yakıyor diye hiç bakmıyorum verdiği keyif yetiyor. Hayatı kaçırmamak lazım. Varsın depoda 100 tl fazla yaksın...Bence aracın keyfini çıkarın...
                      Hayatı gerektiği zamanda yaşamak lazım burda çok haklısınız şuanlık öyle diyoruz zaten verdiği keyif çolk iyi buluşmalara katılıyormusunuz ?

Yorum

Hayatı gerektiği zamanda yaşamak lazım burda çok haklısınız şuanlık öyle diyoruz zaten verdiği keyif çolk iyi buluşmalara katılıyormusunuz ?
                        Küçük çocuğumuz olduğu için buluşmalara çok katılamıyorum. Memleketten ailem gelince ancak katılabiliyorum.

Yorum

Daha ilk mesajında forum kurallarına uyulmaksızın açılmış olan bu mesaja aslında itibar edilmemesi kanaatindeyim. Nasıl bir beklentiniz var, hangi araçla karşılaştırıyorsunuz bilmiyorum ama bence size insignia fazla gelmiş. Satın megan alın bence.
                          34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post
                            Daha ilk mesajında forum kurallarına uyulmaksızın açılmış olan bu mesaja aslında itibar edilmemesi kanaatindeyim. Nasıl bir beklentiniz var, hangi araçla karşılaştırıyorsunuz bilmiyorum ama bence size insignia fazla gelmiş. Satın megan alın bence.
                            Her hangi bir beklenti içinde değilim bilgi edinmeye çalışıyorum ve buna cevap vermek isteyen verir vermek istemeyende yorumunu kendine saklar burda koalisyon yaratmanıza gerek yok .

Yorum

Yakıt konusu litre fiyatından dolayı yıpratıyor, doğrudur. Önceki aracım civic 8-10lt arası geziyordu, bu da 9-12 arası dolaşıyor. Şürüşüm de ne tasarruf ne de performans tarzı. Yol ne gerektiriyorsa o şekilde kullanıyorum. Civic 1200-1300kg C sınıfı, insignia 1500 küsür kg D sınıfı... İki arabayı karşılaştırdığımda insignia gerçekten de “araba”... aradaki 1-2lt farkı hak ediyor ve karşılığını fazlasıyla veriyor. Kaldı ki D sınıfı bir dizel araç bile İstanbul’da 7-8lt altını biraz zor görüyorken turbo benzinli bir aracın daha az tüketimi biraz fantazi olur kanımca.

Ez cümle; litresi 6.5tl den fazla yakıyor ama ortalama 11lt tüketimi gayet normal ve kabul edilebilir diye düşünüyorum...

Yorum

İşleniyor...
                              X