Duyuru

Collapse
No announcement yet.

0 Aracın Boyalı Çıkması-Opal Konya Yolu Ankara

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 0 Aracın Boyalı Çıkması-Opal Konya Yolu Ankara

Merhaba,
    Başıma gelen bu olumsuz olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Özellikle yeni araç alırken ne yapılabilir konusunda sizin de önerilerinizi almak herkesi de uyarmak istiyorum.
    2012 model aracımı sıfır olarak 2013 başında Ankara Konya Yolu Opal’den aldım ve yaklaşık 2015 başlarında satmaya karar verdim. Yaklaşık 8000 km'de 2. araç olarak kullanılan hiçbir gerçek hasarı olamayan 1.4 Benzinli Manuel Edition Elegance model, TV-Navigasyon sistemi ve tüm kasko ve sigorta işlemleri aldığım bayi içerisinde gerçekleştirilen bir araçtı.
    Aracı yalnızca ben kullanıyorum ve eşim dahil kimseye aracımı daha önce vermedim. Eşimin kendi aracı var ve manuel araba kullanamıyor. Yıkama sırasında da her zaman başında dururum. Kendim olmadan herhangi bir yere saatlik bile bırakmadım. Bir kez servise küçük bir çizik için götürdüm ve sadece o alanı 10 dakikada pasta cila ile düzelttiller.
    Alıcı ile belli bir fiyat üzerinde anlaştık ve kendisi test yaptırmak istediğini söyledi. Allahtan öyle olmuş. Çünkü bunların daha sonra ortaya çıkması beni daha fazla üzerdi. Ben de aracıma güvenerek kendi aldığım yerde yaptırabileceğimizi araç kontrol ve geçmiş bilgilerini de sorgulayabileyeceğimizi söyledim ve Konya yolu Opal’e gittik. Test için 2-3 saat bekledik ve sonuçta şok eden bir rapor çıktı. Aracın 2 bölgesinde lokal boyalar olduğu söylendi. Ben tabi ne yapacağımı şaşırarak bunun mümkün olmadığını söyledim ve tekrarını talep ettik. Çünkü sıklıkla bu testlerde kullanılan sistemlerin aşırı hassas olabildiğini ve normal boyayı da boyanmış gibi algılayabildiğini duyuyorduk. Ancak sonuç tekrar aynı geldi. Tabi bu duruma çok sinirlendim. Oradaki yetkililerle görüştüm ve boyanın birkaç saatlik bir işlem olmadığını mutlaka 1 gün en az kalması gerektiğini belirttiler. Ben de böyle bir durumun olmadığını ve olması halinde de zaten tam kaskosu olduğu için servise getireceğimi ve o şekilde yapacağımı ifade ettim. Yetkili kişi araç geçmişini isteyeceklerini ve bunun 1-2 hafta süreceğini söylediler. Bunun üzerine artık günlerdir süren satış-alış süreci beni oldukça yorduğundan ve çok sinirlendiğimden aracı alacak kişi yaklaşık 3500 TL daha düşük fiyat teklif etti ve kabul ettim. Aracın satışını yaptım. Dediğim gibi bu durum beni üzdü ancak aracın satışı öncesi olması da memnun etti.
    Sonrasında bayiden beni kimse aramadı. Aradığımda aracın geçmişinde taşınması vb durumlarla ilgili kaza görülmediği söylendi. Kendilerine yasal yollara başvuracağımı belirttim en azından yetkili birileriyle görüşmek istediğimi ifade ettim. Bana hiçbir dönüş olmadı ve 1-2 ay sonraki aramam ile ismini hatırlayamadığım yetkili kişiye kendi ısrarım ile ulaştım. Kendisi nazik bir şekilde tek yolun yasal yollarla hallolabileceğini ifade etti. Yasal yolları araştırdığımda tüketici mahkemesine (tüketici heyeti için meblağ yüksek olduğundan) başvurmam gerektiği belirtildi ancak etraftan edindiğim bilgilerle işlemlerin oldukça uzun zaman aldığı yönündeydi. Zaman yokluğundan ve yoğun çalıştığımdan bunu halen gerçekleştiremedim. Ancak ilk tatil fırsatında oturup bunları yazıyorum.
    Buradan benim aldığım ders yeni araç alırken bile test yaptırmalı.
    Başka önerileriniz ve gösterebileceğiniz yollar varsa paylaşırısanız sevinirim.

Ynt: 0 Aracın Boyalı Çıkması-Opal Konya Yolu Ankara

öncelikle welcome

Başınıza gelen olayda sizin beyanınız üzerine haklı olduğunuzu düşünüyorum size taşıma esnasında bir hasar olmadığını kim söyledi Opel Türkiyemi yoksa bayimi?

Sonuçta Sıfır araçlarda fabrikdan çıkıp son tüketiciye ulasana kadar bir çok yerde araca hasar oluşturacak nokta var bu taşıma esnasında yada stokta beklerken yada bayi de olabiliyor

Opel Türkiye ve diğer üreticiler kendi sorumluluklarında olusan hatalar için bayiye özel indirim yapar ve bunun müsteriye anlatılıp uygun verilmesini sağlar ama bazen bu bayiler için kar olarak gözükür yada bayide
    araçları bir yerden bir yere götürürken oluşan ufak hasarlar bayinin kendi insiyatifinde tamirat yapılarak müsteriye satılır ve genelde söylemezler bunu da sonradan ispat etmek çok zor buradan çıkan sonuç bildiğiniz tanıdığınız güvendiğiniz bir bayiden araç almak ama durum yüzdeye vurulduğunda çok düşük bütün bayileride üçkağıtçı kefesine koymamak lazım
    Dediğiniz gibi sıfır araç alırkende kontrol ettirmekte fayda var sıcağı sıcağına sorun çözülür.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ayni olay daha once yusuf abinin 1.4 aracindada olmustu tek
      Parca futbol
      Topu buyuklugunde
      Local boyanmisti,0 araba dahi alirken bence o servisten belgeli expertizde
      Yapilmasi gerekir.
      Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

benzer bir olay benim başıma geldi. vw polo aracı alırken, bütün işlemler tamamlandı. aracın teslimini beklerken bayiden aradılar ve araçta küçük bir boya hasarı bulduklarını söylediler. eğer aracı böyle kabul edersek bir miktar indirim alabileceğimizi belirtip özür dilediler. bizde hemen atladık servise gittik. temsilci arkadaş boya hasarı olan bölgeyi söylemesine rağmen ben hasarı bulamadım. sonra kendileri gösterince, kapısının görünmeyen bir yerinde mercimek kadar bir yerde boya damlası gibi bir leke vardı. bizde zaten çok küçük bir bölge olmasından ve görünmemesinden dolayı severek indirimi kabul ettik. aracı teslim aldık.

yani o zaman servis bize söylemese asla farkedilecek bir şey değildi. biz görsek bile kendimiz yaptık zannederdik.

bence bu durum tamamen bayi ilgisi ile alakalı...

ya da bayinin müşteriye bakışıyla ilgili.
        MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Malesef bu ahlaksizligi ve kul hakkini yemegi cogu marka bayisi yapiyor...
          F30 Sport+

Yorum

Merhaba tekrar,
            Hoşbulduk.
            Bana söylenen üretim sonrası bayiye gelene kadar olan aşamada herhangi bir sorun olmadığı yönündeydi.
            Ama bundan sonra araba alırsam ekspertiz ücretini verip işimi sağlama almak. Bu durumda da satıcının yüz ifadesini merak ediyorum ben açıklama yapana kadar.

Yorum

ilk aracım Ankara OPAN dan alınmaydı... boyalı parça kaputtu hemde, insigniamı alırken serviste takasa girdim bu araçla, "lokal boyalı olduğu herhalinden belli " dedikleri halde bana 4000 tl ye mal olmuştu...

Yorum

2000 3000 km deki araçların sifirindan 10000 lira daha ucuz satıldığı bir piyasada buna rağmen 0 araç sahibi olmak isteyen kullanıcı muhtemelen bu tarz sorunlarla karşılaşmamak daha anlaşılır olarak " kafası rahat olsun" diye fazladan bu parayı vermeyi göze aliyorken böyle sorunlarla karşılaşmak fazlasıyla can sıkıcı. Otomobil üreticisinin resmi bayisinden 0 araç alıp ekpertiz yaptırır hale geldiysek tuz kokmuştur. Bu konuda bir şeyler yapılması gerekmektedir. Olan yine ve daima kullanıcıya olmaktadır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sirius
                  2000 3000 km deki araçların sifirindan 10000 lira daha ucuz satıldığı bir piyasada buna rağmen 0 araç sahibi olmak isteyen kullanıcı muhtemelen bu tarz sorunlarla karşılaşmamak daha anlaşılır olarak " kafası rahat olsun" diye fazladan bu parayı vermeyi göze aliyorken böyle sorunlarla karşılaşmak fazlasıyla can sıkıcı. Otomobil üreticisinin resmi bayisinden 0 araç alıp ekpertiz yaptırır hale geldiysek tuz kokmuştur. Bu konuda bir şeyler yapılması gerekmektedir. Olan yine ve daima kullanıcıya olmaktadır...
                  kesinlikle katılıyorum yav adam bir dünya para verip sıfır araba alıyor bide expertiz yaptırıyor böyle bir düzenin içindeyiz

2010 1.6T 180 HP COSMO KARBON SİYAH DVD800+TURNPUSH+PRİNS LPG+KAPI KOLU+AYNA ALTI+VİTES ALTI+KAPI İÇLERİ+GÖSTERGE PANELİ+ARAÇ İÇİ LED AYDINLATMA

Yorum

Evet sirius durumu çok güzel ifade etti. Artık neredeyse o bayinin ekspertizine güvenmeyip başka yere götürme aşamasına gelindi. Kime güvenilecek bilemiyorum.

Yorum

devlet bu şekilde satışlar yapan bayilere çok büyük cezalar getirecekki bu işlerin önü kesilsin. ehh her konuda olduğu gibi yine işin üçkağıtçılığını yapıyoruz malesef.
                      2012 1.4t beyaz/bej+edition elegance+yeni stil paket(18"+afl+bluetooth)+necvox

Yorum

Orjinal yazı sahibi: stean
                        devlet bu şekilde satışlar yapan bayilere çok büyük cezalar getirecekki bu işlerin önü kesilsin. ehh her konuda olduğu gibi yine işin üçkağıtçılığını yapıyoruz malesef.
                        +1 tüketiciyi koruma ; tüketicinin şikayeti ile değil, ancak caydırıcı cezalarla ancak mümkün olabiliyor

Yorum

İstanbulda ünlülere yaptığı işlerle bilinen bir abimizle yaptığım görüşmede sıfır olmasada servistede bu tarz işlerin olabildiğini ve sıklıkla karşılaştığını söyledi .
                          Şöyleki ;
                          Siz aracınızı yetkili servise götürüyorsunuz oradaki eleman daha önce vurulan benzer renkteki aracı vurulan parçasını sizin boyasız parçanızla değiştiriyor. Vidaların üzerine sprey bir boya sonra size güle güle. Kimse de aracını servisten alırken somun kontrolü yapmıyor..

Geçmiş olsun insanların vicdanına kalmış durumlar.

Sıfır araç alırken daha önce bir arkadaşımıza VW dan çıkar çıkmaz 300 mt ilerideki sanayiye gidip boya ustasına ekspert yaptırdık. Benzeri bir yaklaşım çözüm olabilir.

Yorum

O iş ianahtarı tesim almadan, bir yerlere aldım aracı diye imzalamadan yapmalısınız.
                            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Deposuna usta ile girebileceğiniz herhangi bir bayi biliyorsanız tabiki yapabilirsiniz imza atmadan.

Yorum

İşleniyor...
                              X