Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yetkili servisteki Parça fiyatı neden bu kadar Pahalı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yetkili servisteki Parça fiyatı neden bu kadar Pahalı

Arkadaşlar 2 gün önce arabada vitesteyken gaza basınca devir saati artıyor ama araba hızlanmıyordu teşhisi baskı balata koyduk dün fiyat araştırması Yaptım ilginç Kısım burada Başlıyor opise volant fiyatı sordum sadece Parça fiyatı 2700 tl ama parçacıdan sachs marka aldım 700 tl idi bu fark nereden oluşuyor onu merak ediyorum Aracın üzerinden çıkan volantta sachs yanında gm amblemi var sözde ikiside orjinal Parça bu fark nereden kaynaklanıyor serviste 5000 tl tutacak işlemi kendi ustamda 2200 tlye halletim volant fiyatı Kafamı kurcaladı bu arada baskı balata ve volant değişiminden sonra araç acaip rahatladı önceden 120-140 Hız bandında 8.5 yakan arabam dün 6.9 lt Yaktı bu arada aracım 70.000 km de

Ynt: Yetkili servisteki Parça fiyatı neden bu kadar Pahalı

Mesela, GM' logolu delphi ateşleme bobini ile araç sorunsuz çalışıyorken, insignia uyumlu diye sadece delphi yazılı bobin tekleme sorunu yaptığını biliyorum. GM logoluyu da delphi üretiyor. Düz delphiyi de Ama bu durum, diğer parçalar için gerçerlimi diye sorarsanız şüpheyle yaklaşırım.

2 kere debriaj seti değiştirmiş biri olarak, özel serviste işimi hallettim. Herhangibir sorun yaşamadım. Debriaj rulmanı bile FTE marka. GM bile değil. HİÇ sorunum yok.
    Hatta, derinlemesine araştırmış biri olarak debriaj seti değişirken insignia' ya özel ayar / dikkat edilmesi gereken yetkili servislerin bilebileceği herhangibir özel durum dahi yok.

Dipnot, piyasada GM loglu atesleme bobini bile var

CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Aldığınız volan muhtemelen sabit volandir,yetkili servisteki hareketli volan muhtemelen ondandır,eğer sizin aldıgınız volanda hareketli ise tam bir fiyasko.
      Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kdristnbl
        Aldığınız volan muhtemelen sabit volandir,yetkili servisteki hareketli volan muhtemelen ondandır,eğer sizin aldıgınız volanda hareketli ise tam bir fiyasko.
        Yok kadir, sabit volan varmı bilmiyorum ama piyasa da luk / sacks marka hepsi hareketli diye biliyorum.
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

2 ayrı serviste değiştirmiştim öncekileri. Çıkanla birebir aynı. O zaman, ustam araşmıştı sabit bulursak sabit takalım diye ama bulamadı.

Bu arada, yetkili servisteki arkadaşlar piyasada sadece orjinal ürünlerinin yetkililerde olduğunu ısrarla savunuyorken, izmirde bir çok özel servis gezip bunların çoğu da yetkili lerden ayrılma ustalar olduğundan aynı soruyu onlara sorduğumda öyle bir dünya yok, Sacks vs diğer markalar neden GM ' e özel üretsin. Aynı mali daha çok satmak varken diyorlar?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
            Orjinal yazı sahibi: kdristnbl
            Yok kadir, sabit volan varmı bilmiyorum ama piyasa da luk / sacks marka hepsi hareketli diye biliyorum.
            Hareketli volan ise fiyatı cidden iyiymiş
            Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Bir daha sorayim du bi yanlıs olmasın...

Yorum

Sordum,,, hareketli volan takıldı. Benimde toplamda 820 TL volan, 250 TL işçilik, 160 TL rulman, 270 TL baskı ve balata. = 1500 TL Yalnız, ati başkan arkadaşımızın hesabında bi hata olmasın? 2200 TL ??? sadece debriaj seti olmasa gerek.

Yorum

Ali dirikten aldıysan onlar orijinal satıyor, piyasada bulunmayan hersey onlarda mevcut 5.000 bana da çok geldi, opelin fix kampanyası var 2.500/2700 arası bunlar yaptirilabilir.

Yorum

Bazen dirikten alıyorum. Bazen de opimden. Birinde olan diğerinde olmayabiliyor. Zaten ikisi var izmirde adam gibi. MEsela, krank kasnağı sordum. Ve direksiyon pompası. Opim de vardı. Motor kulakları da dirikte vardı. fix kapmanyası o fiyatlara olabiliyor. Ama niye 1000 TL ye yakın fazla vereyim

Yorum

Yani sende Haklısın, Serviste yaptırmak isteyenler için demiştim. ))

Yorum

Hareketli Volan aldım sachs marka toplam olarak 2 fren diski trw marka 2 ön fren balatası gm marka baskı balata Volan yağ Hidrolik ABD kablosu bir de bilya disk Hariç orjinal ürün aldım serviste baskı balata+Volan Değişimi 3900 tl idi balata ve disk de girince 5000 tlyi buluyordu ben de arada bu kadar fark olunca merak ettim

Yorum

Hey maşallah. 5 bin tl. Ne güzel kazanıyorlar

Yorum

Aynen öyle ama her marka için aynısı geçerli sanırsam Açıkça ben orjinal parçadan bu kadar kazanacaklarını hiç düşünmemiştim o Yüzden şüpheye düştüm avans parçalar arası fark var mı diye ama orjinal volantın üstündede sachs yazınca rahatladım yoksa aradaki fark çok fazla baya korktum Açıkça

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ati başkan
                              Arkadaşlar 2 gün önce arabada vitesteyken gaza basınca devir saati artıyor ama araba hızlanmıyordu teşhisi baskı balata koyduk dün fiyat araştırması Yaptım ilginç Kısım burada Başlıyor opise volant fiyatı sordum sadece Parça fiyatı 2700 tl ama parçacıdan sachs marka aldım 700 tl idi bu fark nereden oluşuyor onu merak ediyorum Aracın üzerinden çıkan volantta sachs yanında gm amblemi var sözde ikiside orjinal Parça bu fark nereden kaynaklanıyor serviste 5000 tl tutacak işlemi kendi ustamda 2200 tlye halletim volant fiyatı Kafamı kurcaladı bu arada baskı balata ve volant değişiminden sonra araç acaip rahatladı önceden 120-140 Hız bandında 8.5 yakan arabam dün 6.9 lt Yaktı bu arada aracım 70.000 km de
                              Hepsi opel ve opelgm adlı sitelerden aldım ben Sachs baskı balata,Gm bobin ve Sachs volantı,2 yıl önce.Orijinal parçalar ve yetkili servisten çok daha ucuz. Yetkili servise garanti bitince gitmiyorum ben. Benim 236 TL verdiğim Gm bobine 650 TL dediler... Bu sitelerden alıyorum ben parçaları,orijinal,faturalı... İyi bir özel servis her zaman iyidir...
                              2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

İşleniyor...
                              X