Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Trabzon Vardallar Sapasağlam Turbo'ya Arızalı Dedi!..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Trabzon Vardallar Sapasağlam Turbo'ya Arızalı Dedi!..

Aracımdaki bir motor arızasının çözümünü özel servislerde ararken bir kez de Trabzon'daki tek yetkili(!) servis olan vardallara giderek şansımı denemek istedim.
    Yapılan test sürüşü, pc bağlantıları v.s. sonucunda turbonun arızalı olduğuna, komple değiştirilmesi gerektiğine karar verildi.
    Üstelik özel servisteki ustalar farklı arızalardan şüpheleniyordu.
    Kendilerine defalarca emin misiniz diye sorduğumda aracımla ilgilenen ustadan evet yanıtı aldım.
    Turbo için fiyat alarak ordan ayrıldım.
    Özel servise giderek ordan aynı sıfır turboya daha uygun bir fiyat aldığım ve yetkili servisteki ustanın aşırı emin olması neticesinde turbo siparişini özel servisten verdik.
    Yeni turbo geldi, eskisi söküldü, yenisi takıldı, arıza aynen devam etti !!!!
    Boşu boşuna bana sapasağlam turboyu söktürdüler, yeni turboyu özelden aldığım için iade edemedim, takıldıktan sonra da tekrar çıkartmadım.
    Zaten şu an satılık.
    Telefonla görüştüğüm yetkili şahıs da "E ne yapalım, turboyu bizde değiştirseydin iade alırdık." gibi beklenen adi cevabın ötesine geçemedi.
    Zaten öncesinden beri ayağım çekmeyen vardallara bu olayın ardından bundan sonra da kesinlikle bir kez bile gitmeme kararı aldım.
    Ordan ayrılan biçok ustanın özel servis açtığını da öğrendim.
    Bu nedenle yetkili servislerin gerçekten yetkili olup olmadıklarını herkesin bir kez daha düşünerek karar vermesi taraftarıyım..
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Ynt: Trabzon Vardallar Sapasağlam Turbo'ya Arızalı Dedi!..

Vallahi uzuldum, memlekette ısinin ehli insan parmak sayısı kadar az. Bundan bir kac hafta önce arkadaşımın kardeşi ilginç bir olay yasamıştı. Hidrolik yag haznesi fokurduyordu direksiyon pompası bozuk demislerdi cocukta değiştirmiş sorun gecmeyince biz söylemiştik kesin olmayabilir diye. Ben de burada konusu bile acmıştım, ve Fatih abi bir yerlerden öğrenip donus yaptı ben de cocuğu arayıp bildirdim hortum veya hazneden kaynaklı sorundur diye. En son ne yaptı bilmiyorum ama sabah arayıp öğrenirim. Bu degisimi yapan izmir Egem Opel yetkili servis bu arada.

Yorum

İşin ilginç yanı vardallardan ayrılıp özel servis açan ustalar gerçekten iyi ustalar.
      Trabzon'da ben opel adam, artı ve atak servislerini söyleyebilirim.

Yetkili servis olsun olmasın, yaparız ama sorun düzelmezse sorumluluk size ait denmesi kadar iğrenç bişey olamaz.
      Usta dediğin arızayı bulduktan sonra kendinden emin olacak.
      Arkadaşın durumu ne olmuş, öğrenince yazmayı unutmayın, ben de üzüldüm, boşuna paramız havaya gidiyor, sanki havadan kazanıyoruz..
      @Murat

Yorum

Evet öğrendim, haznenin icinde süzgeç varmış o delinmiş. Hazne degisince düzelmiş, parçacıdan Parca alıp sanayideki bir ustada yspmtirmis, teşhisi koyan ise sanayide genc bir ustaymis.

Yorum

Bir süre önce iki aracımız vardı. İnsignia ve captiva. iki aracında servis ihtiyaçlarını Vardallar'dan karşılıyorduk ve inanın sizi çok iyi anlıyorum. Hatta bir ara ciddi bir sorun yaşayıp bir çok yerle yazışmış ve sorunumu çözmeye çalışmıştım. Allah düşürmesin.

Yorum

Geçmiş olsun

Bütün yetkili servisler aynı değil unutmayalım bir iki tane sorunlu bayi olabilir

Ustayla uğraşmak çok zor

takrar geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Problem kaynağını aramak için parça takılıp sökülebilir.Ancak yeni takılan parçanın sorunu çözmemesi halinde para istenmesini ben ilk kez duydum.Burdaki gerek peugeot gerek opel servislerinde bu tip şeyler için benim dememe gerek kalmadan eski parçamı taktılar.Ben olsam tüketici hakem heyetine giderim.
              http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
              2.0 CDTI
              Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Diyarbakır'daki peugeot servisi iyi gerçekten de.
                ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Geçmiş olsun. Bende "vandallar" anlamışım, ya dedim memlekette gene bişeyler mi oldu
                  2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Davudx
                    Evet öğrendim, haznenin icinde süzgeç varmış o delinmiş. Hazne degisince düzelmiş, parçacıdan Parca alıp sanayideki bir ustada yspmtirmis, teşhisi koyan ise sanayide genc bir ustaymis.
                    Halletmiş olmanıza sevindim. Bazen genç ustalar fark yaratabiliyor..
                    @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                      Geçmiş olsun

Bütün yetkili servisler aynı değil unutmayalım bir iki tane sorunlu bayi olabilir

Ustayla uğraşmak çok zor

takrar geçmiş olsun
                      Tabii ki tüm yetkili servisler aynı olamaz Fatih bey. Yanlış anlaşılmasın söylediklerim.
                      Ancak insanın yaşadığı şehirde bir yetkili servis olursa ve o da böyle bariz ve ayıp hatalar yaparsa işte gerisini söylemeye gerek kalmıyor..
                      @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia
                        Problem kaynağını aramak için parça takılıp sökülebilir.Ancak yeni takılan parçanın sorunu çözmemesi halinde para istenmesini ben ilk kez duydum.Burdaki gerek peugeot gerek opel servislerinde bu tip şeyler için benim dememe gerek kalmadan eski parçamı taktılar.Ben olsam tüketici hakem heyetine giderim.
                        Bana turbonun arızalı olduğunu söyleyen yetkili serviste parçayı değişmiş olsam aynen dediğiniz gibi bir durum olacaktı.
                        Özel servis benim ısrarım üzerine turbo değişti. Ama beni yönlendiren yetkili servis olmuştu..
                        @Murat

Yorum

Geçmiş olsun. Bu tür büyük arızalarda sadece tek servise güvenmemek gerekir. Birkaç yere birden gösterin derim. Örneğin Trabzon a yakın Ordu da Ateş Oto var.

Yorum

İşleniyor...
                          X