Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu Servislerin Hepsi Aynı!!!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Bu Servislerin Hepsi Aynı!!!

Dün diğer aracım vectrayı ön camın kaskodan değişmesi için opel balkana bıraqktım. bugün görüşmemizde camın değiştiğini ve gelip aracı teslim alabileceğimi söylediler. gittim aracın anahtarını aldım. koltuğa oturdum. bir de ne göreyim cam değişmemiş. telefonda camınız değişti. onayı alındı gelip teslim alabilirsiniz diyorlar. gidiyorsun hiç bir i,şlem yapılmamış. şuna kesin kanaat getirdim ki bu opel bayileri 5 para atmez. her iki aracıma ne kadar büyük keyifle biniyorsam, servislerden de o kadar soğuyorum. allah hiç birimizi bu servislere düşürmesin. şimdi çok daha iyi anlıyorum mercedes, bmw gibi araçların neden bu kadar pahalı olduğunu. En azından servise gittiğinde doğru düzgün işlem yapılıyor.
    Renault!!!

Ynt: Bu Servislerin Hepsi Aynı!!!

bende salı qünü servise amörtisörlerden ses qeldiği için qötürmüştüm arabayı, çıktım test sürüşüne ve sesin qeldiğini teyid ettik ustayla ve qarantiden değişim istedim.. qarantiye qittik ve değişim talebinde bulundum, ustaya sordular ve ses qeliyor dedi, bana sordular ne zamandır böyle, hemen hemen temmuzdan beri bozuk yollarda hafif çukurlu yollarda filan lakırtı tıkırtı qeliyodu ve canımızı sıkıyordu bunu söyledim, aracın km.sini sordular 2097 dedim. peki dediler bir usta daha baksın eğer ses qeliyorsa değişim işlemlerini başlatırız dediler.. qeçen qün babam tamponu yaptırmak için qittiğinde tekrar sormuş n'oldu değişim yapılacak mı diye, adamlar qittiği yere kadar qitsin nasıl olsa 2 yıl qarantisi var demişler, değişim yine yapılır demişler ve ben bu tutumlarından çok rahatsız oldum.. sonra da qittiğimizde yok km.si ilerlemiş, yok kullanıcı hatası, yok Opel in süspansiyonu sert ondan qeliyodur bu sesler normaldir diyecek qeçiştirecekler.. amcamında İnsiqnia sı var ve aynı yollarda hem bizim hem onun arabasını test ettik ve bizimkinde bariz sesler duyuluyor ve rahatsız edici.. bunu da söyledim ama sonuç ortada, neler demişler qöndermişler.. benimde zamanım yok ancak haftasonu tekrar qiderim servise bakalım değişim yapacaklar mı..... bu serivisler böyle qiderse satacaz çok yakında arabayı. nasıl soğutuyorlar insanı ya. yine siz şanslısınız büyük şehirlerde çok sayıda servis imkanınız var.. ama burda öyle bir şansımızda yok ki.

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

gittiği yere kafar gitsin nasıl diyebilirler anlamak mümkün değil. araçta sorun varsa ve bu aracın garantisi varsa hemen değiştirmek zorundasın servis olarak. İstanbuldaki servislerde aynı inanın. bunun malatyada ya da başka bir yerde olmakla ilgisi yok. bazen biz mi çok şey bekliyoruz diye düşünüyorum ama ben gerçekten beklemiyorum. sadece söyledikleri zamanda, geciktirmeden ve sağlıklı şekilde işlerini yapsınlar yeter. ne güler yüz ne ilgi bekliyorum. sadece işlerini yapsınlar yeter.
      Altımızda ki arabalar 60.000 TL ve üstü genelde. bu fiyata eli ayağı düzgün 2 tane 0 araba alınır. bu kadar özen beklemekte hakkımız bence.
      Renault!!!

Yorum

aslında kötü bir düşüncede değil kullan işte garanti bitmeye yakın değişir senin açından daha iyi sonuçta yeni ne kadar geç takılırsa o kadar iyi

Yorum

ne alaka? değişen parçada zaten garantili olacak hem belkide insanlar arabanın garantisi bitene kadar aynı araca binmeyecekler neden huzursuz binilsinki...
          F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
            ne alaka? değişen parçada zaten garantili olacak hem belkide insanlar arabanın garantisi bitene kadar aynı araca binmeyecekler neden huzursuz binilsinki...
            +1 ayrıca belki kronik bir hatadır ve 3 defa değişim yapılıp sonra arabanın değişimine kadar gitme ihtimali de olabilir.
            Renault!!!

Yorum

şikayetimden sonra bir ustayla test sürüşüne çıkın dediler eğer ses qeldiğini teyid ederse işlem yaparız dediler, neyse çıktık sürüşe ve neredeyse hafif çukurlu, pürüzlü yerlerde bile ses qeliyodu ve usta da bunu duyuyodu.. sonra servise dönüp qarantiye qittik ve aracın km.sini filan sordular tekrar şikayetimi dinlediler.. sonra çok qarip bir şekilde bir usta daha baksın eğer ses qeliyosa başlatalım işlemleri dediler.. o sırada da öğleye qirdi servis ve herkes yemeğe qitti.. o arada bende araba çok tozlu olduğundan yıkatma bölümüne çıktım yıkatıp kurulamak için qeri qeri qiderken işte daha önce konuyu paylaşmıştım zaten, betona vurdum arabayı ve ona canım sıkıldığı için onunla uğraşmak durumunda kaldım.. yarın sabah qetirin dediler servis şu an yoğun dediler.. ertesi qün babam qitmiş hem tampon için hem amörtisör için.. tampona rütuş yapmışlar ve amörtisöre de qittiği yere kadar kullanın nasıl olsa 2 yıl qarantisi var değişilir tekrar demişler.. akıl alır qibi değil böyle birşey söylemeleri.. yarın tekrar ben bi qitmeyi düşünüyorum, baskı yapacam biraz değişim için..

dediğiniz qibi, belki değiştikten sonra da ses devam edecek.. bunun qarantisini veremez kimse.. inşallah eskisi qibi yine ben sessiz arabamı özledim

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

önemli olan 2 yıl içinde herhangi birgün değiştirebilmek değil, arabadan keyif alarak sürmek. kendileri araba kullanmıyormuymuş acaba..
                InsigniaTEAM

Yorum

Ustayla muhabettinize bakıyor aslında olay mesela ben D.bakır servisten oldukça memnunum.
                  Astra G mizin stopları ve farları kaç kere garantiden değişti hatırlamıyorum bile.
                  http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                  2.0 CDTI
                  Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

samimi olmak da ayrı dert. bir süre sonra nazlarını çekmek zorunda kalıyoruz..
                    InsigniaTEAM

Yorum

+1
                      Hem naz çekiyorsun hemde işin görülmüyor...
                      Yakında bende patlayabilirim...

Orjinal yazı sahibi: cagri
                      samimi olmak da ayrı dert. bir süre sonra nazlarını çekmek zorunda kalıyoruz..
                      2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

+1
                        2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

Geçen sene OPEL .... servisine gittim, fren balataları değiştirseniz iyi olur dendi, değiştirmedim bu sene yıllık bakımı başka bayide yaptırdım sordum değiştirmek gerekiyorsa değiştireceğim, cevap en az 20 bin km daha idare eder, yarısı duruyor servislere nasıl güveneceğim bilemiyorum, bazı servisler iş yapmak için olamadık parça değişimleri öneriyor ya da bazı servisler işini bilmiyor
                          Insignia 2011 Cosmo

Yorum

ÖZel servis
                            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Perşembe günümü bakıma ayırdım kendim aldığım yağımla yetkili serviste bakımı yaptıracağım ben çok memnunum müşteri ilişkisinden öte yıllarım getirdiği dost ilişkimiz ağır basıyor, sağolsunlar tüm şikayetlerimle ilgileniyorlar, insani hataları da Zaman Zaman oluyor ancak telafi ve yaklaşımları olumlu oluyor. BAKIM sonrasında OPC sinyal çerçevemizi takıp sipariş ettiğim orjinal halı paspasları takacağız. kauçuklar kışa kadar kalkacak. Akşama perşembe buluşmasına dinç bir şekilde gideceğiz inşallah

Yorum

İşleniyor...
                              X