Duyuru

Collapse
No announcement yet.

UŞAK-OPEL ARDEN'DE MEYDANA GELEN PROBLEM!!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• UŞAK-OPEL ARDEN'DE MEYDANA GELEN PROBLEM!!

Opel'in Uşak'taki bayisi olan Opel Arden'de (Eski Usaş) dün yaşadığım problemden bahsetmek istiyorum.

Yaklaşık 1 ay kadar önce eşimin bir kaza yaptığından size bahsetmiştim, ön ızgaram kırılmış, tamponda ufak çatlaklar, sol adaptif farda içerden çatlama olmuştu. Herneyse araç kaskodan yapıldı(tampon tamir oldu, far komple değişti), sadece ellerinde olmadığı için idareten bir 'çıkma panjur' taktılar, ızgaranın yurtdışından 1 ay içinde geleceği ve gelince de onu değiştireceklerini söylediler. Yaklaşık 1 ay sonra, bu haftasonu ızgara değişimi için Kütahya'dan Uşak'a gittim.

Herneyse aracı bıraktık, işlemin 4 saat süreceği söylendi, eyvallah dedik. Vakit gecirmek üzere biz merkeze gittik, araç hazır olunca almak üzere gittim bayiye. Ön nikelaja bakıyorum, sıfır gibi durmuyor, çağırdım yektiliyi inceledi, "haklısınız" dedi. Gitti birileriyle görüştü geldi, "sizin ızgaranızın nikelaj kısmı kırık değilmiş, iç plastiği kırıkmış o değişmiş sadece" dedi. Oysaki nikelajım baya kırıktı ve 1 ay önce "bu değişecek" diyen de kendileriydi. "Bunun için kaskodan 500 tl kestiniz bunu komple değiştireceksiniz, o değiştirdiğiniz kısım 50 tl lik kısım" dediğimde bu adam topu kaportacı ustaya attı, o da "siz bu konuyu müdürle görüşün" dedi. Bu kişilerle müdür bey aralarında bir süre tartıştıktan sonra Müdür bey, "siparişimiz eksik gelmiş, usta da bu yüzden sadece gelen parçayı değiştirmiş, biz de farketmemişiz, Opel le görüşerek bunu gidereceğiz" dedi. Çok ikna olmadım açıkçası, çünkü ilk görüştüğüm sorumlu 'sizin nikelajınız kırık değilmiş' demesi beni kıllandırdı, sanki birşeyler denediler, baktılar yemiyoruz, vazgeçtiler gibi oldu.

Sonuç olarak, art niyetli düşünmek istemiyorum ancak servisler bu tür konularda daha dikkatli olmalı ve müşteriyi aptal yerine koymamalı..

İmza fotoğrafınız kurallara aykırı olduğu için kaldırılmıştır, lütfen uygun çözünürlükte fotoğraf ekleyiniz.

2012 Opel Insignia 1.4T Edition Elegance + 18'' Jant + AFL / Beyaz

Ynt: UŞAK-OPEL ARDEN'DE MEYDANA GELEN PROBLEM!!

Kasti değildir diye düşünüyorum bir personelin yanlış/eksik iş yapmasından kaynaklanan sorun gibi gözüküyor sonuçta hatalarının farkında iseler en kısa sürede sorununuzu çözerler geçmiş olsun.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Takmayın kafanıza bu işler böyle yürüyor. Eğer ısrarcı olmuyor ve hatalarını kabul ediyorlarsa sonradan olabilecekleri de düşünüp sakin olun
      MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Cem hocamın da dediği gibi bence de eğer kabul ettilerse sizin de beklemekten başka bir çareniz yok gibi. Yapılan şey kabul edilir bişey olmamakla birlikte kasıt olmayabilir hakikate. Eğer telafi ederlerse zaten zorun yok ancak yine bir sonuç alamazsanız servis kayıtları, girişi çıkış bilgileri, faturalar ile tüketici hakem heyetine başvurup hakkınızı alabilirsiniz. Bunun gibi bir durumda da sonuç genellikle olumlu olacaktır.
        Dediğinize katılıyorum; servisler bazen insanı aptal yerine koyduklarını zannedebiliyorlar...
        Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Cem hocam Tüketici heyetine gerek yok Opel Türkiye ye bildirmesi yeterli olacaktır

Yorum

Kesinlikle Opel Türkiye'ye bildirilmeli. Siz dikkatinizin sayesinde fark ettiniz eğer kasıtlıysa başkalarını aptal yerine koyamazlar...
            300 liralık 500 liralık şeye tenezzül edecek bir yerse vah yani 50-100 bin liralık araba emanet ediyor insanlar..

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Facomx Bey her sorunda polyannacılık oynuyoruz. Opel türkiyenin hiçbir işe yaradığını görmedim... Ben aracımı aldığım ilk günlerde ön konsoldan ses şikayetiyle defalarca servise gittim günlerce aracım serviste kaldı. Aradan 4 ay geçtikten sonra aracıma Lpg takıldı. Bu arada Opel Tr. mail gönderdim servis sorunun Lpg den kaynaklandığını belirtti. Uzun tartışmalar sonunda aracımı Antep Teymur otoya yönlendirdiler. Orada sorun bulundu ve sorunun fabrikasyon bir hata olduğu belirtildi.. Daha sonra Maraş Sarpel Otonun sahibi Burak Dertli (bey diyesim gelmiyor) hatalarını kabul ettiler ve benim mağduriyetimi giderecklerini çeşitli hediyeler vereceklerini söylediler. Ben de sizin dediğiniz gibi düşündüm nasıl olsa hatalarını kabul ettiler dedim. Aracımı alalı bu ay 2 yıl olacak. Bi kaç sefer hatırlattım hediye olayını. En son hatırlatmamda Burak Dertli 'ye sözünü inkar etti. Ben böyle bir söz vermedim dedi. Opel tr ye mail gönderdim bu durumla ilgili. Cevap sizinle bayi arasında bizi ilgilendirmez dediler... Sorun çözüldü sonuçta daha ne istiyorsunuz dedi tlf. bayan. Peki dedi sorun antepte çözülmeseydi Almanyaya kadar gidecekmiydim dedim... Sorun nerede çözülecekse oraya gideceksiniz gibi cevap verdi.

Ben 0işimi gücümü bırakacam 0 aldığım araçtan soğuyacam antepe kadar hem vakit ne nakit harcıcam......
              Ama tabi olur böyle şeyler SORUN DEĞİL....
              oPEL TR HALLEDER HER İŞİ....

1.4 Beyaz 18" Sunroof
              Navigasyon DVD
              46KT880

Yorum

Yalçın Bey,
                Yazdığınız mesajda haklı olduğunuz yerler var bu konuda sonuna kadar sizinle aynı fikirdeyim ama Buradan Opel Türkiye ile yaşadığınız görüşmede sizin iddianıza göre olumsuz geçen görüşmede forumdaki okuyucuların Opel Türkiye ye karşı olumsuz mesaj vermek bence yanlış oluyor ben bizzat bir çok üyemizin Opel Türkiye ile olan dialoğlarını Opel Türkiyeden araştırdığımda çoğunda kullanıcının yanlış yaptığı yada yanlış yönlendirilemelerden kaynaklı sorunlar yaşadığını ve buna rağmen yardımcı olduklarını biliyorum ve bir çok üyemizin sorununun çözüldüğünüde biliyorum.

Opel Türkiye ve yetkili servisler 1.6 T araçlara LPG takılırsa aracın motor aksamının garanti dışı kaldığını çok iyi biliyor buna rağmen bizler Taktırıyoruz tamamen tercih meselesi hatta bazı bayiler riski kendi üzerine alarak serviste LPG montajı yapıyor Opel Türkiye kendisi ile alakalı konuları çok ciddi eğiliyor ve bununla ilgili kayıtlar raporlar vs.. bir sürü işlem yapılıyor Bayinin Müdürü sahibinin size vaat ettiği şeyler Opel Türkiyeyi etkilemez bağlamaz.

Bu kapsamda Hakkınızı mantıklı ve sabırlı bir şekilde aradığınızda memnun olan taraf siz olursunuz.

Yorum

Aracı aldığım ilk günden itibaren var olanı bir sorunu (servis kayıtlarında mevcut) 4 ay sonra takılan LPG ye bağlamak ne kadar mantıklı sizce??? Ayrıca sorunun Lpgden kaynaklı olmadığı Opel Gaziantep Teymur tarafından rapor edildi. Burada sorun LPG değil. Tabi ki Bayi ile aramda olan görüşme Opel Tr yi bağlamaz. Fakat Opel tr nin verdiği cevap ne kadar alakalı ve ilgili olduklarını gösteriyor. Sorunu antep çözmeseydi ne olacaktı??? Aracımla Türkiye turu olmazsa Almanya turu mu yapacaktım!!!
                  Opel tr nin bu soruya cevabı evet ....
                  Sonuçta ben boş gezenin boş kalfasıyım aracımızda havayla çalışıyor daha ne isteyebiliriz ki!!

1.4 Beyaz 18" Sunroof
                  Navigasyon DVD
                  46KT880

Yorum

Fatih beyin ilettiği gibi işin içine LPG girince Opel Türkiyenin tutumu net garanti dışıdır.
                    LPG taktırmayıp oluşan problemi çözmeye devam etseydiniz Opel Türkiye bu şekilde yorum yapmazdı.
                    Araçlarda binlerce parça var diagnostik işi özel aletler ve bilgisayarlar ile yapılır.
                    Bence problem bunu çözemeyen bayilerde. Aylarca bunu çözemeyen bayi kenara çekilip seyrediyor.
                    Üstelik garanti dışına bırakılacağınızı bile bile size LPG satıyor.
                    Sonra da telefonun öbür ucunda sadece sizin ilettiklerinizle dinleyen bir call center elemanının doğru teşhis ve çözüm getirmesi çok olağan dışı bir yetenek ve bilgi gerektirir.
                    Opel Türkiye bu müşteri hizmetleri departmanını kurduğuna göre demek ki bu konuda doğru hizmeti vermek istiyor.
                    Süreçlerde aksama oluyorsa da düzeltilebilir.
                    Kurallara uyum ve hoş görü her iki tataf için çok önemli.
                    Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Sanırım ben derdimi anlatamıyorum SORUN LPG ile ilgili değil. Bunu serviste opel tr de kabul etti. İşin sadece Lpg kısmını görüyorsunuz... LPG sorunu ayrı bir konu . burada anlatmak istediğin Opel tr nin bizlere karşı davranışı, sorumlu olduğu bayinin NE KADAR DÜRÜST BİR ESNAF olduğu. Neyse önemli değil Sizler gibi arkadaşlar olduktan sonra Opelin sırtı yere gelmez...

1.4 Beyaz 18" Sunroof
                      Navigasyon DVD
                      46KT880

Yorum

Size şu konuda hak verebiliyorum. Uzun bir süre şikayetiniz çözüme kavuşamamış.
                        Bundan dolayı hem zaman kaybetmiş hem de sinirleriniz gerilmiş.
                        Benim anlatmak istediğim Opel Türkiye %100 suçlu ilan edilirse haksızlık olur.
                        Kısır döngü oluştuysa kenara çekilip bir araya gelmemin yolu bulunmalı. Aksi halde problemler farklı bir mecraya kayıp sorunun çözümü güçleşiyor.
                        Özellikle taraflar kişisel olarak algıltrınca ip tamamen kopar.
                        Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yates
                          ... Neyse önemli değil Sizler gibi arkadaşlar olduktan sonra Opelin sırtı yere gelmez...
                          Bizler burada üzüm yemek için buradayız bağcıyı dövmek için değil biz senin sıkıntını anladık ama siz bizim anlatmak istediğimizi anlamak istemiyorsunuz

Yorum

Haklısınız.

1.4 Beyaz 18" Sunroof
                            Navigasyon DVD
                            46KT880

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yates
                              Haklısınız.
                              bazen sinir bozucu olabiliyorlar evet
                              2011 2.0cdti cosmo flexi sunroof Infinity ses sistemi
                              yeni yüzyıl üniversitesi mimarlık

Haşin gaddar bilakis çok kibarım.Israr ederim iyi dans ederim o kadar.

Yorum

İşleniyor...
                              X