Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vectra C AFL Far Uygulaması

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Vectra C AFL Far Uygulaması

Videoları izlemek için üzerine tıklayın

Insignia'nın AFL sistemi daha önce Vectra'da ve Corsa'da kullanılmıştı, Astra'dan emin değilim.
    Insignia'dan tek farkları Vectra'da kamera olmadığı için karşıdan araç geldiğinde yada önde giden olduğunda otomatik uzun-kısa yapmıyor.
    birde 9 farklı aydınlatma sistemi yok bildiğim kadarıyla.

bu araç Vectra C 2.0 GTS, orjinalinde normal xenon vardı, Serkan abi netten bu AFL farları aldı, yazılımla felan orjinal gibi oldu
    videoda çok net gözüküyor, AFL'nin özelliklerinde belirtildiği gibi aracın 90 derece sağını ve solunu aydınlatabiliyor.
    bunu başka hiçbir firmada ve otomobilde görmedim ben.
    InsigniaTEAM

Ynt: Vectra C AFL Far Uygulaması

Eski bir konu ama yeni gördüm.
    Çok başarılı bi uygulama olmuş, tatminkar bi sonuç elde edilmiş.
    Bende de Vectra C vardı AFL olayını araştırmıştım fakat üşengeçlik diyelim uğraşamadım öylece kaldı satıldı gitti.

Yorum

çağrı serdarın arabası değilmi bu ?
      oysa eğer adam bursadan kalktı gitti ankaraya bunun için

Yorum

Serkan değil miydi

Yorum

Evet, doğru..Ben de Salih Usta ya farlar için el öpmeye gittim..Benim araçta da AFL mevcut
          İnsignia Cosmo 1.6 Turbo Flexride + Infınıty + 19'' + Şerit Takip + DVD800 + Buzdolabı + Sunroof +LPG

Yorum

Benim de katkım olsun..Video biraz vasattir..Bu yüzden kusur görmeyin..Ben biraz daha teknik detay vereyim..
            Öncelikle video haricinde farlar hakkında aşağı yukarı paylaşılacak birşey kalmadı diye umuyorum ancak bu farlar çoğumuzun bildiği üzere öyle her vectra c1 de rastlayacağımız cinsten değil..Öyle ki 02 1.6 elegance tan 08 model OPC GTS lere kadar her model ve donanımda opsiyon olarak sunulan bir donanım..Ayrıca 04 e kadar olan AFL li signum ve vectra c lerin farları krom iken sadece c1in son serisi 05 modellerde siyah çerçeveli farlar vardı..Ebay dan temin edilmiş olarak benim bu farlara harcadığım toplam bedel (beyinler,kontrol ünitesi,afl özellikli farlar) 1500 lira oldu..Nereden baksanız opelin o zamanlar opsiyon listesinde sunduğu fiyata geldi ama kesinlikle hakediyor..Özellikle de gece sürüşlerinde inanılmaz performans gösteriyor...Ne mercedeste ne audide 2002 yılında böyle bir donanım yokken opel mütevazi bir firma olarak tek tek her birinden çok daha iyi aydınlatma sağlayan bir donanım sunması gerçekten taktir edilesi..Şimdilerde mercedesin statik dönüş farı ve otomatik uzun far asistanını birlikte sunup buna da akıllı geliştirilmiş farlar adı altında sunmasının şimdiki insignia astra jde bunlar dahil + 7 farklı sürüş opsiyonu sunması hala daha geçilmediğinin göstergesi..

Tesisat olarak da xenon donanımı bulunduran ve esp+ lı vectra c ler ile signumlara sonradan takılması mümkün..Bu farlar benim standart xenon farlarımdan farklı olarak daha büyük bir kısa hüzmeli projektöre sahip..Standart xenonlusu gibi sadece aşağı-yukarı hareket etmiyor aynı zamanda direksiyonun yönüne göre de sağa-sola hareket ediyor..Yine aynı kısa hüzme üzerinde yer alan perde ile -uzunlar ya da reflektör kullanıldığında- tek hüzme üzerinden uzunlar yakılıyor ayrıca uzunları destekleyici olarak halojen(sarı renkli) ampülün de sunulması çok çok epic bir hale getiriyor bu farları..Çünkü xenonda genel olarak kullanılan 5000-8000k aralığı sisli havalarda ve karlı yollarda verimsiz kalıyor..Burada böyle bir yardımcı halojen ampül kullanılması sisi daha rahat geçmesi, karda beyaza nazaran sarı rengin daha belirginleşmesi neticesinde sürüş iyileştiriliyor.. Yine statik bir dönüş farı var ki; öyle PSA grubun VW in 15-20 derece sağı solu aydınlatan sis lambası değil; ekstra 3. lamba yakarak sağı ve solu 90 derece aydınlatan bir far.. Bu farlar 40 km hıza kadar,sinyal lambası yönüne ve direksiyonun yönüne göre yanıyor..Kısa hüzmeli farlar; 110 km hızın üstünde seyir edildiğinde de otomatik olarak 7-8 derece yukarı kalkıyor ki birim zamanda alınan yolda görüşü iyileştirmek adına...Yine kısa hüzmeli farlar 10 km hızdan sonra direksiyonun yönüne göre hareket etmekte..
            http://videobam.com/TBEmy
            İnsignia Cosmo 1.6 Turbo Flexride + Infınıty + 19'' + Şerit Takip + DVD800 + Buzdolabı + Sunroof +LPG

Yorum

İşleniyor...
            X