Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vectra B (eski aracım)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Vectra B (eski aracım)

Orjinal yazı sahibi: sxn4
    97 Model Vectra B 2.0 CD halen kullanmaktayiz, su an 140.000km de rutin bakimlari disinda bir kez ekzantrik krank sensoru ve bir kez benzin pompasi arizasi verdi onun disinda sorun yok cok sukur,su an sifir satilan bir cok aractan daha kaliteli hem yol tutus hem de malzeme acisindan,ayrica lpg ile cok da ekonomik
    Çok şanslıymışsınız. Nazar değmesin

Yorum

Tesekkurler Sn utku , cok guzel bir tesaduf ki ben de samimi bir arkadasimla 106 quicksilveri ile ufak capli bir drag yapmistik bos bir yolda , aynen katiliyorum 3 veya 4. vitese kadar gecememistim.Size sormak istedigim bir konu var merak ettigim;

1. aractaki orjinal ses sistemini sevmiyorum ve orjinalligi bozmadan daha dogrusu arka camin onundeki bolgeyi kesmeden kaliteli bir ses elde etmek istiyorum ,su an aracta orjinal philips kaset calar var,aklimda alpine veya pioneerin on konsolun renk duzeninde siritmayacak siyah bir ana unite ve 4 adet de kaliteli gene pioneer veya alpine speaker almak var,siz nasil bir sistem kullaniyorsunuz ve memnun musunz ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sxn4
        Tesekkurler Sn utku , cok guzel bir tesaduf ki ben de samimi bir arkadasimla 106 quicksilveri ile ufak capli bir drag yapmistik bos bir yolda , aynen katiliyorum 3 veya 4. vitese kadar gecememistim.Size sormak istedigim bir konu var merak ettigim;

1. aractaki orjinal ses sistemini sevmiyorum ve orjinalligi bozmadan daha dogrusu arka camin onundeki bolgeyi kesmeden kaliteli bir ses elde etmek istiyorum ,su an aracta orjinal philips kaset calar var,aklimda alpine veya pioneerin on konsolun renk duzeninde siritmayacak siyah bir ana unite ve 4 adet de kaliteli gene pioneer veya alpine speaker almak var,siz nasil bir sistem kullaniyorsunuz ve memnun musunz ?

Ben Vectra'yı sattım bir süre önce. Üzerinde Pioneer teyp vardı ama hoparlörler orjinaldi. Muhtemelen kaliteli bir oto teyp ve 4 adet komponent hoparlör sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

Yorum

Vectra B ve ses sistemini Mehmet abiye sormak lazım
          InsigniaTEAM

Yorum

Konuyla ilgili görüşlerini ben de almak isterim o zaman

Yorum

Orjinal yazı sahibi: utku
              Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
              Orjinal yazı sahibi: utku
              Siz Insignia gibi bir araca bindiğiniz için şu anda çok aramıyorsunuzdur muhtemelen. Bir de benim halimi düşünsene abilerim
              Alah gönlüne göre versinUtku kardeşim öğrenci olmasaydın sana tavsiyem bi calibra olurdu yemişim mariayı derdim ama öğrencilik dönemleri için ideal bi araç...
              4x4 turbo bir calibra harika olurdu gerçekten ama Marea da Vectra'dan sonra ilaç gibi geldi

Ama iyice niyeti bozmuş bulunmaktayım. 98-99 model bir Vectra GT bakıyorum.
              sivasta orginal 50.000 km bir araç vardı GT orginal bir araştırın derim hala satılıyormu 2 3 ay önce ilanlarda görmüştüm
              2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
              [center]

Yorum

İlk çıktığında... "Obaaa... Gördün mü??? Aynalara baaakkk??!" dediğimiz. Sahibinden " İçine bişey mi düşürdünüz? Çekilin çocuklar çizceksiniz!" diye azar işittiğimiz ve üstten tavansız şekilde içini gösteren bir posterini duvarımda uzun süre astığım arabadır kendisi. Hala beğenirim. Hala alabilirim. Hele kaputtan uzanan o aynalar. Mükemmel...

Yorum

Konu biraz hort sanki ama , neyse yazalım.

Aslında 1.- 2. Vites Performansı ve Diğer Vites Performansları Düşük Değidir Vectra B kasaların.Sadece 5. Vites Ağır Gelir 4,500 D/Dak. dan sonra. Sadece dışardan hantal görünürler.

Bir gün Antares AVM nin yanında bir araç sıkıştırdı bizi 2 şerit yolda 3. araç konumuna düştük yolda karlı tabi.

Korna basıyoruz basıyoruz şeridi ortalayan araç çekilmedi. Babam vitesi 1 e takıp Tam gaz yüklenmişti. O arabanın motorundan gelen taak diye gelen sesi unutmam bir daha sanırım. Motor öylesine güçlü ki gaza yüklenildiğinde yerinden oynuyor

Ardından garaja yan yan girmiştik önden çekişli arabanın da yanlayabildiğini görmüş oldum böylece ihihi
                  Sonuna Kadar Vectra , Sonuna Kadar 125 HP , Sonuna Kadar LPG Power hiho

Yorum

96 da ilk gördüğüm beyaz cd 2.0 hala gözümün önünde herhalde teknoloji, bundan daha fazla ilerlemez diye düşünmütüm çocuk aklımla
                    F30 Sport+

Yorum

Bencede hala güzel araba...

Yorum

Babama konuşurken bana bindiği bir Vectrayı anlatıyordu.

Heyecanlı heyecanlı

Aynen aktarıyorum..:

Babam..nkara-Konya yolundaydık firmacı arkadaşın Vectrası vardı. Önümüzde kamyon var bekleye bekleye sıkıldık çok yavaş gidiyor , neyse karşı şerit biraz sakinledi firmacı tam sollamaya çıkarken aniden karşıdan kamyon göründü. Adam gaza bastı araba bir kükredi. İleri atıldık koltuklara yapıştık ama çok güzel arabaydı ya ilk defa Deri koltuklarını bu kadar sevdim bir arabanın.

Ben..: Vay güzelmiş Nasıl öyle gaza basınca birden yapıştırır mı?

Babam..: Valla bilmiyorum

Ben..: LPGli Miydi

Babam..: O zamanlar LPG yoktu Ki

Ben..: Ha benzinli o zaman. Öyle bi yapıştırdıysa koltuğa 2,5 olmalı

Babam..: Bilmiyorum ama bizim arabadan güçlü olduğu aşikar. Bir de koltuk ısıtması falan vardı kışın çok güzel ısıtıyordu.

Ben..: Ha O zaman Otomatik Bir CDX e binmişsin sen 2500 Motor V6

Babam..: Sen de ne anlıyorsun öyle bu kadar çalışmayı dersine versen Karnende Takdir Gelirdi be.

Sonrası malum zaten haha

Yorum

Yusuf benim babamında ole bir anısı var ama ozmanlar gaz istasyonu yoktu dedı ben gıdıp tupcuden bastıryordum dedi
                          2013 Latitude 1.5 dci executive+panaromik cam tavan+prestij paket.
                          Gerçek pilot

Yorum

haha , iyiymiş o

Şöyle 2,5 V6 Sport alıp 3.2ye büyütüp bir de normal boyutta bir turbo yaptırıp binmek lazım aslında ya , 250 HP veya üzeri bir güç alıp 2012 Bmw 5.25+ ile yürümek lazım . Sadece motoruna yapılan modifiye yeter. Vectra pek dış modifiyeyi kaldıramıyor bence.

Yorum

İşleniyor...
                            X