Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vectra 2.0 Tüketim Değerleri

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Vectra 2.0 Tüketim Değerleri

arabanın hep yol bilgisayarından ort. tüketimini kontrol ediyordum, Ankara'ya giderken doğruluğunu kontrol ediyim dedim.
    araç 2000 model (ruhsatta 2001(?)) 2.0 136hp otm. vites ve lpg'siz (hiç takılmamış, bu devirde bulunmaz hint kumaşı )
    sabah şehir çıkışında depoyu doldurduk
    95 oktan litre fiyatı 4,06'dan indirim kartı sayesinde 3,93'e indi ihihi
    depodaki benzinin üzerine 46 lt. doldurdu ve bilgisayardaki tüm verileri sıfırlayıp yola çıktık.

224 km - Çorum'dan Ankara girişine kadar şehirler arası yol - Ort. hız 110 km/h
    192 km - 2 günlük Ankara şehiriçi trafiği
    215 km - Ankara çıkışından Çorum'a kadar şehirler arası yol - Ort. hız 110 km/h + 1 dangalakla kapışma

eve vardığımızda depo kırmızı çizginin biraz üstündeydi.
    dün babam benzinliğin önünden geçerken 50 TL daha almış

3,918 x 12,76lt = 50 TL

bugün depoyu tekrar doldurdum ve değerleri kontrol ettim.
    depoyu doldurmadan önce
    46 km - Çorum şehiriçi trafiği

depoyu doldurduktan sonra
    3,938 x 42,78lt = 168,47 TL

Toplam
    55,54 lt benzin
    677 km yapılan yol (439km şehirdışı, 238km şehiriçi / %65-%35)

aracın belirlediği ort.hız 58 km/h
    diğer verileri karşılaştırmalı yazıyorum

---Araç Verisi--------------------------------Gerçek Ölçüm---
    676,5 km
    Toplam Mesafe
    677 km
    56,4 lt
    Toplam Tüketim
    55,5 lt
    8,3 lt
    Ortalama Tüketim
    8,2 lt

[img width=1024]http://i90.photobucket.com/albums/k276/deathroww_06/X20XEV/IMG_8831.jpg[/img]
    InsigniaTEAM

Ynt: Vectra 2.0 Tüketim Değerleri

Abi sizin Vectra bundan değil miydi?
    Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
    Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
    VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

bir zamanlar..

InsigniaTEAM

Yorum

Olsun şimdiki daha iyi

Yorum

opel olsun taştan olsun....

Yorum

Farlara zımpara ve plastix yapmalı. Ya da çok basit bir yöntem ile de halledebilirsin.

Diş macunu ve camsil
            http://www.youtube.com/watch?v=X39V5...eature=related

1.6 Turbo COSMO Beyaz/Bej-Kibo

Yorum

boşverin farları, önemli olan yol bilgisayarının doğruluğu ihihi 11 yaşında araba doğru hesap yapıyor daha ne olsun ihihi
              başka forumlarda yol bilgisayarının değerlerine inanmıyorum vs. yazanlar görmüştüm, görüldüğü gibi 0,1 lt hata vermiş ki oda şu yüzden,
              55,5 litre tüketmesine rağmen araç 56,4 litre tüketim hesaplamış, buda 100 litrede 2 litre hata demekki %2 hata payı var, buda çok önemli değil. sonuçta araba bilgisayarına güvenilebilir ihihi

farlarla şu yüzden uğraşmıyorum, hem polisaj makinam yok hemde 6 ay yada yılda 1 yenilemek lazımmış, detailingcilerin dediğine göre zamanla oksitlenme yaparmış.
              araba bende olduğu sürece ben ilgilenirim ama sattıktan sonra eskisinden daha çok sararabilir.
              şimdilik dursun, makina alırsam yaparım belki
              InsigniaTEAM

Yorum

çağrı makina çok güzel.
                9 sene bindim aynısına. 8 L ortalama yakardı .
                Demekki hesap doğru.

O dangalağı tokatlamışınızdır kesin
                2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

tokatlamak mesele değil, adamın tipi tip değildi, ne yapacağı belli olmaz.
                  siyah renk megane'ın içinde siyah takımlı 40lı yaşlarda meymenetsiz biri, Kırıkkale civarında biz sol şeritte ışıklardan kalktıktan sonra arkamızdan geldi, önümüzden öyle bir makas atmaya kalkıyorki biraz daha zorlasa bizim ön tekerle onun arka tekeri tokuşacak, denyo o kadar dar yerden geçmeye kalkıyor. babamda yol vermedi, onun yerine korna senfonisi verdi yol müsait olduktan sonra önce geçti ondan sonra da emniyet şeridine kadar sağa geçip yavaşladı. amaçsız, insanlığa zararlı birisi. ama ne yalan söyleyim tipinden tırstım adamın
                  InsigniaTEAM

Yorum

Abi birşey soracağım hortladı konu ama.

Şehir dışında hiç hesap ettin mi kaç kuruş yakıyor diye?

LPG ile 14 Kuruş yakıyor Klima açık. Gerçekten çok tasarruflu bir araç. Bu aracın bir tek yanı üzüyor beni , o da arabanın şehir dışında kaç kuruş yaktığını söyleyince adın yalancıya çıkıyor ihihi. Ha anneme verirseniz şehir dışında 25 kuruş yaktırır , bana verin Km de 10 kuruşa götüreyim haha.

Şehir içi net 25 kuruş bassan da uyuzlansan da 25 kuruş aşırı sportif kullanımda ki genelde annem kullanır bu şekilde 30 kuruşun üstüne çıkmadı. Maşallah diyelim

Benzinde değerleri hatırlayamıyorum net olarak ama bir depo benzinle 720 Km kadar yapmıştık daha lamba yanmamıştı

Düz mantık bir hesapla şehir dışında 1 Tam depoyla 850 Kilometre gidilebildiğini varsayarsak depo şu an 4,20 TL/Lt den 252 TLye doluyor

Bu da uzun yolda benzinde 29,6 Kuruşa denk düşüyor.

Şehir içinde %40 arttığını VARSAYARSAK

41,4 Kuruş da şehir içi Benzinde yakıt masrafı var..

Valla ne yalan söyleyim İnsigniadan daha tasarruflu olduğunu düşünüyorum Km de 60 Kuruş yaktığını biliyoruz şehir içinde.

Tabi şehir dışında Km başına 1 Lira yaktıranlar var orası ayrı mevzu ihihi ihihi
                    Sonuna Kadar Vectra , Sonuna Kadar 125 HP , Sonuna Kadar LPG Power hiho

Yorum

Vectra ile Insignia'dan az yaktığında sen 3.vitese atarken Insignia 10 boy önünde olur senin ikisi ayrı dünya

bizimkinin Çorum-Ankara, ortalama 2 saat Ank. trafiği ve Ankara-Çorum
                      şehirdışı 120-140km hız ile ort.tüketim 8 litre
                      2.0 ve otomatik
                      InsigniaTEAM

Yorum

Ya orası çok ayrı mesela

Bir Broadway e binip 120 ile giderken kendini uçuyor gibi hissedersin.
                        Mesela bizim arabada da 180 i geçince bende bir güvensizlik oluşuyor. Normalde hızı severim Mesela babam Astra G 1.6 2009 vardı bizde. Onunla 220 nin üstüne çıkmıştık güvende hissettim kendimi ama Vectrada öyle olmuyor nedense. 210u geçince annem değil bizzat ben derim baba yavaşla diye.
                        Ha bir insigniaya veya bir Astra Jye biner 250 basarsın güvende hissedersin araba yere yapışıyor çünki.

2000 Motor bir otomatiğe göre gayet az yakıyormuş abi senin arabanın da

Yorum

Bu da Yeni Insigtra

http://arabalife.com/wp-content/resimler/vectra.jpg

Yorum

Far tasarımı hariç gayet güzel bir de opelin yeni yüzü olan "BIÇAK" tasarımı eklenmeli

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Beschäler Insignia
                              Bu hangi model?
                              Insignia ile vectra karışımı mı?

Yorum

İşleniyor...
                              X