Duyuru

Collapse
No announcement yet.

comfort-d.edition-elegance model ve donanım farkları?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• comfort-d.edition-elegance model ve donanım farkları?

merhaba arkadaşlar 3 yıldır severek kullandığım vectra b kasa aracımızı sattık bir üst kasaya geçmek istiyorum ama acayip bir muamma var aslında elegance istiyorum ama misalen 2003 elegance 2004 elegance donanım farkı var kimisinde 2006 dan sonradaki kasada değişiklikler var yani c2 de birde design edition var tam olarak donanımını çözemediğim bir araç servisi aradım kulllanma kılavuzu için herhangi bir bilgi ve belgeleri yok tek söyledikleri 2006 sonrası 115 hp motor onun haricinde bir şey söylemediler neyse fazla uzatmayayım araç hakkında tam donanım bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum tabi birde tavsiye şimdiden herkese teşekkürler clapclap

2010 1.6T 180 HP COSMO KARBON SİYAH DVD800+TURNPUSH+PRİNS LPG+KAPI KOLU+AYNA ALTI+VİTES ALTI+KAPI İÇLERİ+GÖSTERGE PANELİ+ARAÇ İÇİ LED AYDINLATMA

Ynt: comfort-d.edition-elegance model ve donanım farkları?

Bence vectra b'den c'ye geçilmez. Bana göre Opel'in ürettiği en çirkin arabalar bunlar. Sadece gts (liftback) versiyonları sanırım 3.2 ve 2.2 motorluları var; az bir şey daha iyi duruyor.
    ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Design editionlarda tamponun yan tarafında hava girişi var ve far içi siyah oluyor diye aklımda kalmış. Makyaj önce tipte.

Yorum

design edition ile elegance arasındaki donanım farkı ne durumda acaba ?

2010 1.6T 180 HP COSMO KARBON SİYAH DVD800+TURNPUSH+PRİNS LPG+KAPI KOLU+AYNA ALTI+VİTES ALTI+KAPI İÇLERİ+GÖSTERGE PANELİ+ARAÇ İÇİ LED AYDINLATMA

Yorum

ben makyajlı kasayı daha çok seviyorum, makyajlı olsun comfort olsun derim. hemde 2003-2004 modeller elektronik açıdan biraz daha sıkıntılı diye biliyorum. biz 2006'yı hemen hemen 4 yıl sıkıntısız kullandık.
          InsigniaTEAM

Yorum

2003 te sadece comfort ve elegance vardı, comfort ile elegance arasında hafızalı elektrikli deri koltuk, standart sunroof, koltuk ısıtma, yıkamalı xenon far, yalıtımlı ön cam, 6lı cd çalar ve maun iç kaplama vardı, 2004 te edition çıktı, comforta ilave xenon far, 6 lı cd çalar konuldu, ardından 2005 te designe edition çıktı, designe editionda ise editiona ilave siyah karartmalı bi xenon farlar, spor tasarım ön tampon...benim hatırladığım farklar bunlardı, 2005 yılına kadar 1.6 benzinli motolar 101 hp, 2006 da 115 hp diye hatırlıyorum...

Yorum

101 hp, o arabayı hareket ettirebiliyor muydu ki

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                ben makyajlı kasayı daha çok seviyorum, makyajlı olsun comfort olsun derim. hemde 2003-2004 modeller elektronik açıdan biraz daha sıkıntılı diye biliyorum. biz 2006'yı hemen hemen 4 yıl sıkıntısız kullandık.
                anladım tavsiye için teşekkürler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                  2003 te sadece comfort ve elegance vardı, comfort ile elegance arasında hafızalı elektrikli deri koltuk, standart sunroof, koltuk ısıtma, yıkamalı xenon far, yalıtımlı ön cam, 6lı cd çalar ve maun iç kaplama vardı, 2004 te edition çıktı, comforta ilave xenon far, 6 lı cd çalar konuldu, ardından 2005 te designe edition çıktı, designe editionda ise editiona ilave siyah karartmalı bi xenon farlar, spor tasarım ön tampon...benim hatırladığım farklar bunlardı, 2005 yılına kadar 1.6 benzinli motolar 101 hp, 2006 da 115 hp diye hatırlıyorum...
                  o zaman çağrı arkadaşında dediğini göz önünde bulundurarak 2005 design edition almak biraz daha mantıklı geliyor orjinal xenon olsun istiyorum elektrikli koltuk koltuk ısıtma falan bunlar çok dert değil ama aydınlatma işi önemli benim için sırf bu takıntım yüzünden insigniamıda cosmo aldım 2005 lerde xenon kesin var değilmi güzel bi araç var bayadır takip ediyorumda?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
                    101 hp, o arabayı hareket ettirebiliyor muydu ki
                    babam için alıcaz arabayı nasip kısmet olursa inşaallah performans aramıyorum çok güvenlik ve konfor ön planda o yüzden 1.6 lt benim için ideaal çok performans aradığında canavara binebilir

Yorum

Design edition versiyonu makyajlı olmayan eski seride de vardı.

Yorum

2004 edition ve 2005 designe editionlarda orjinal xenon far standart, motor fena değil sadece klima açıkken dik rampalarda bayılabiliyor, sokak aralarındaki çok dik rampalarda ve geri kalkışta çok zorlamaya gelmez...

Yorum

anladım düz bir muhitte oturuyoruz vectra b de sorun yaşamamıştım bundada yaşamam inşallah tekrar teşekkürler sağolun oleyy

Yorum

Merhaba... Konu biraz geçmiş ama yazma ihtiyacı hissettim..Olur da başka kullanıcılar, aynı durumu yaşar ve görür diye..Opel; Vectra C ile aslında insgnia'nın yaptığı etkinin benzerini yapmıştır... Yani aslında Opel'i Opel yapan mı diyeyim yoksa kurtaran, premium araçlar listesine sokan mı siz seçin...Neden diyeceksiniz...

Opel, Vectra C ile otomobil tarihinde ilk kez AFL farları sunmuştur. Zaten, aracmı aldığım gbi ilk yaptığım şey de AFL farlardır. Isıtmalı koltuk yanında soğutmalı koltuk sunmuştur. Ayrıca ortadaki dikiz aynasına 3 farklı frekansı tanıtabileceğiniz radyo sinyalli uzaktan kumanda eklemiştir. Araç içi buzdolabı olanlar var..Yine en önemlisi (bana göre) yol bilgisayarı konumunu, orta konsolun en üstüne taşımıştır. O dönemde mercedes, bmw gibi araçlarda bile yol bilgisayarı ekranı / Navigasyon neredeyse klima panelinin bile altında konumlandırılırdı. Mesela 1.9 cdti motor, harika br motordur. euro 5 standartlarını karşılar. 150 hp, 320 nm tork 6 ileridir. Zamanında İlk nesil OPC vectra c lerde, bu motorun çift turbolusu kullanılmıştır. BU motor 212 hp ve 450 nm torktur.Ancak sınırlı sayıda (1001 kadar üretilmiştir.. Tıpkı yine opelin bilinmeyen, araştırılmayan Lotus Omega'sı gibi..(Bknz) bunlar neden vectra c kullandığımın bir kaç nedeni..

Ben de 3 senedir vectra c kullanıyorum.Aldığım paraya göre onun emsali bir araba daha yok ki opel sempatizanı da değilim ama tüm markaları araştırmıştım D sınıfı... Kullandığım araç, 1.6 105 hp 155 nm elegance modeli... Opel Vectra'da en boştan doluya doğru donanım paketleri şöyledir; Essentia-Comfort-Design Edition-Elegance-Cosmo...Cosmo'lar ve Essentia'lar Türkiye'de pek yok..Motor kombinasyonları ve motor gücüne bağlı olarak gelen bazı donanımlar da mevcut. Örneğin; SPORT denilen donanımı, sadece performansı iyi motorlara sahip Vectra C lerde alabilirsiniz(görebilirsiniz) Mesela 1.9 cdti elegance, 2.0 Turbo, 2.8 GTS gibi...Bu elegance donanım 1.6 ve 1.8 lerde sunulmuyor..Zaten neden sunulsun..Ayrıca SPORT donanımlı vectra c ler ya da signumlar, elektronik denetlemeli sürüşe ve süspansiyonlara sahiptir. Aracın seviyesi, yol ve süşüre göre ayarlanır. Direksiyon, gaz pedalı ve vites oranları değiştirilir...

Elegance da olsa Cosmo da olsa en full olmuyor...Mesela AFL farlar, Sunroof, Alarm,Daha gelişmiş radyo ve renkli ekran,Wabco, Isıtmalı koltuklar ya da deri koltuk (bu 2 donanım birlikte olur, sadece deri ya da sadece ısıtma alamazsınız.) Opsiyonel donanımlardır... Elegance donanım aslında tercih edilmesi mantıklı bir otombil babanız için. 1.6 atmosferik ve elegance donanım harika bir tercih...Ayrıca opelin atmosferik ECOTEC motorları, LPG ile harika uyum göstermektedir. Örneğin; ben bursa-ankara-bursa yaptım 120-130 gerektiğinde de şehir içi kullandım.Toplam, 846 km gittim, 140 tl lik gaz yaktı. gazın litre fiyatı 2.28 idi o zaman...Arka-ön park sensörü, 10 hava yastığı, elektronik iklim kontrollü dijital klima,Xenon far ve far yıkama, elektrikli ve ısıtmalı aynalar, ESP+ (Ki bu esp plustır, yani standart esp ler, 2 tekerleğe kadar müdahale ederken bu sistem gerektiğinde 4 tekerleğe de müdahalede bulunur.) Ayrıca söylediğiniz gibi 2002 ve 2004 modeller ile 2005 ve sonrası modeller için fark vardır. Örneğin 2004 elegance ile 2005 model elegance vectra c ler de vardır.2005 modeller , makyajlı kasalar ile aynı sistem alt yapısını kullanır. Yani eğer orjinal renkli yol bilgisayarı ekranı/ navigasyon/ interface düşünürseniz soket ve uyum sorunu yaşamazsınız. Direksiyonlarında tekerlekli butonlar vardır ve 2005 elegance lar Opel'in en verimli ses çıkışına sahip cdc 40 opera ses sitemini kullanır.

Design Edition serisi, Vectra'da değişikliğin olduğu bir seridir. Makyajlı kasalar ile aynı sistem alt yapısını kullanır. Ön tampon GTS tampondandur.Ön ve arka far grubu karartılmıştır. Fark yıkama ve xenon ve otomatik seviye sensörü (bu donanım da aynı koltuk ısıtma ve deri koltuk gibi birliktedir) , 3 kollu direksiyon, far sensörü gibi donanımlar gelir.Bir de mp3 çalabilen radyo.. Makyajlı kasada Design Edition yoktur.

Biraz çok yazdım ama aklıma gelenler bunlar..Umarım yardımcı olmuştur.. Vectra C ile ilgili sormak istediklerinizi yardımcı olurum..
                            İnsignia Cosmo 1.6 Turbo Flexride + Infınıty + 19'' + Şerit Takip + DVD800 + Buzdolabı + Sunroof +LPG

Yorum

arkadaşlar herkese ilgiden dolayı teşekkür ediyorum 2007 ford mondeo 1.6 125 hp titaniumx paket aldık hayırlısıyla bineriz inşallah..

Yorum

İşleniyor...
                              X