Duyuru

Collapse
No announcement yet.

0 Km Grandland X alacaktık. Bayide boyalı çıktı. Dikkat edin.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 0 Km Grandland X alacaktık. Bayide boyalı çıktı. Dikkat edin.

Merhaba forumdaşlar. Bir süredir Opel kullanıcısı değilim.

Yeni bir kararla Grandland X Ultimate paket almaya karar verdik. Bayilerden biriyle anlaşma sağladık ve kaporoyu gönderdik.
    Önümüzdeki hafta araç gelecekti ve satış olacaktı.
    Araç cuma günü bayiye gelince bugün araca gidip bir bakalım dedik.

Yanımda da çinden aldığım boya kalınlık ölçme cihazını götürdüm. İlk gerçek sınavını verecekti bu alet de.

Aracı iç dış inceledik. Sıra boya kalınlığına geldi.

Aracın bagaj kapağı plastik. Bilmeyenler için yazayım dedim. Araba plastiğe dönüyor.

Aracın genel olarak boya kalınlığı azalmış. Aracın genelinde 90 mikron ile 170 mikron civarında kalınlık mevcut. Genel olarak 100-130 aralığında.

Kaputtan başlayıp bütün aracı iç dış ölçtüm. Sürücü kapısına geldiğimde alt kısımlar 140 iken üst kısımlar 250 çıktı. Kapı kolunun üstünde 350 mikron düzeylerini gördüm.
    Kapı içi de boyalıydı ama dışı kadar kalın değil. Meges çatlağı da vardı. Yani o kapı işlemliydi.

Satış danışmanı yoğurdum ekşi demese de servisin kaportacısını çağırttık. O da kendi cihazıyla ölçtü. İlk başta normal vs diye yutturmaya çalışsalar da biz yarın bunu expertize götürsek bu kapıya boyalı diyecekler diyerek aracı almaktan vazgeçtik.

Haftaya aynı kombinasyon yeni bir araç gelecekmiş. Artık onu kontrol edip alacağız.

Sıfır alacak arkadaşlarımın imzayı atmadan önce aracını kontrol etmesini tavsiye ederim.

İnternette hep görüyorduk bayiden alınan araç boyalı çıktı diye. Başımıza gelmez sanıyordum. Ne olacağı belli olmuyor.

Herkese iyi forumlar.
    1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
    2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
    3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
    4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
    5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
    6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Geçmiş olsun. Verilmiş sadakanız varmış. Tedbiriniz için tebrikler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhanc64 View Post
      Merhaba forumdaşlar. Bir süredir Opel kullanıcısı değilim.

Yeni bir kararla Grandland X Ultimate paket almaya karar verdik. Bayilerden biriyle anlaşma sağladık ve kaporoyu gönderdik.
      Önümüzdeki hafta araç gelecekti ve satış olacaktı.
      Araç cuma günü bayiye gelince bugün araca gidip bir bakalım dedik.

Yanımda da çinden aldığım boya kalınlık ölçme cihazını götürdüm. İlk gerçek sınavını verecekti bu alet de.

Aracı iç dış inceledik. Sıra boya kalınlığına geldi.

Aracın bagaj kapağı plastik. Bilmeyenler için yazayım dedim. Araba plastiğe dönüyor.

Aracın genel olarak boya kalınlığı azalmış. Aracın genelinde 90 mikron ile 170 mikron civarında kalınlık mevcut. Genel olarak 100-130 aralığında.

Kaputtan başlayıp bütün aracı iç dış ölçtüm. Sürücü kapısına geldiğimde alt kısımlar 140 iken üst kısımlar 250 çıktı. Kapı kolunun üstünde 350 mikron düzeylerini gördüm.
      Kapı içi de boyalıydı ama dışı kadar kalın değil. Meges çatlağı da vardı. Yani o kapı işlemliydi.

Satış danışmanı yoğurdum ekşi demese de servisin kaportacısını çağırttık. O da kendi cihazıyla ölçtü. İlk başta normal vs diye yutturmaya çalışsalar da biz yarın bunu expertize götürsek bu kapıya boyalı diyecekler diyerek aracı almaktan vazgeçtik.

Haftaya aynı kombinasyon yeni bir araç gelecekmiş. Artık onu kontrol edip alacağız.

Sıfır alacak arkadaşlarımın imzayı atmadan önce aracını kontrol etmesini tavsiye ederim.

İnternette hep görüyorduk bayiden alınan araç boyalı çıktı diye. Başımıza gelmez sanıyordum. Ne olacağı belli olmuyor.

Herkese iyi forumlar.
      Öncelikle ucuz atlatmışsınız, geçmiş olsun.
      Bahsettiğiniz boya ölçüm cihazının linkini verir misiniz?
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: balkes View Post
        Geçmiş olsun. Verilmiş sadakanız varmış. Tedbiriniz için tebrikler.
        Teşekkür ederim. Sağolun.
        1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
        3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post

Öncelikle ucuz atlatmışsınız, geçmiş olsun.
          Bahsettiğiniz boya ölçüm cihazının linkini verir misiniz?
          Çok teşekkür ederim. Bu cihaz ne işe yaracak acaba diyordum ki böyle bir şey geldi başımıza

GM200 kalınlık ölçer kaplama boya ing kalınlık ölçer Test Ultrasonik Film Mini Araba kaplama boya kalınlık ölçer Metre Araçları

https://s.click.aliexpress.com/e/bffMdepj

Bu linkteki cihazı almıştım. Bu cihaz mikron olarak ölçmüyor mm olarak ölçüyor ama atıyorum 0.15 çıktı bu 150 mikron anlamına geliyor. 1.40 çıktı 1400 mikron demek. Macunlu yani.

Yorum

Büyür araçlar genellikle taşıma esnasında olan küçük hasarlı araçları tamir Edip müşteriye bilgi veriliyor ve fiyatı daha ucuz olarak satılıyor size fiyat indirimi yaptilarmi

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhanc64 View Post

Çok teşekkür ederim. Bu cihaz ne işe yaracak acaba diyordum ki böyle bir şey geldi başımıza

https://s.click.aliexpress.com/e/bffMdepj

Bu linkteki cihazı almıştım. Bu cihaz mikron olarak ölçmüyor mm olarak ölçüyor ama atıyorum 0.15 çıktı bu 150 mikron anlamına geliyor. 1.40 çıktı 1400 mikron demek. Macunlu yani.
              Ben de sipariş verdim az önce. Bulunsun. Mutlaka işe yarar.
              @Murat
              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
                Büyür araçlar genellikle taşıma esnasında olan küçük hasarlı araçları tamir Edip müşteriye bilgi veriliyor ve fiyatı daha ucuz olarak satılıyor size fiyat indirimi yaptilarmi
                Hayır. Biz bilmiyoruz ayağı yaptılar. Normaldeki ötv indirimli fiyatın 2000 lira altına alacaktık çünkü başka bir bayi 2500 lira indirim yapmıştı yeni fiyattan. Biz de başka ildeki bayi yerine kendi ilimizdeki bayiyi tercih ettik.
                Ama bugün gidip bize verecekleri fiyatın 10.000 altına verin alalım diyeceğim bakalım.
                Planları suya düştü ama bu şekilde yaparlarsa bir başkasına fark ettirmeden satarlar.

Yorum

oguzhanc64 hocam dh de 0 arac fiyat teklif basligindan hatirladim. Bu araci en dusuk teklif veren marka-model oldugu icin mi tercih ettiniz?
                  Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır...

Yorum

Büyük geçmiş olsun...

Yorum

indirimde yapsalar boya var diye, sonuçta bunu alıcıya bildirerek yapmalılar, indirim yapsalarda söylemeden mevzuyu uygun değil ki. tamamen kurnazlık. Geçmiş olsun.
                      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Geçmiş olsun. Bayii'nin bilgi vermesi ve indirim yapması gerek. Çoğunluğu böyle yapıyor, şahısları anlarım ama bayii olarak böyle davranması düşündürücü. Bence forum'a hem adını yazmanızda fayda var hem de Opel'e şikayet etmelisiniz ki aynı şeyi yarın bize yapmaya kalkmasın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                          indirimde yapsalar boya var diye, sonuçta bunu alıcıya bildirerek yapmalılar, indirim yapsalarda söylemeden mevzuyu uygun değil ki. tamamen kurnazlık. Geçmiş olsun.
                          Maalesef Türkiye'de sizin dediğiniz gibi hassasiyete sahip bayiler, insanlar pek kalmadı. Aynı durumu arkadaşım 0 km peugeot 3008 de yaşadı, aracı teslim de aldı 2 gün sonra kavga dövüş iade aldırlar.

Yorum

resmen haramzade olmuşlar. yarın öbür gün arabayı satarken adamlar servise götürecek ondan sonra araç kazalı diyecekler. al başına bela.
                            geçmiş olsun valla, verilmiş sadakanız varmış.
                            "insanlar arasında, insanlardan bir insan olmak"

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gezgin_insignia View Post
                              oguzhanc64 hocam dh de 0 arac fiyat teklif basligindan hatirladim. Bu araci en dusuk teklif veren marka-model oldugu icin mi tercih ettiniz?
                              İlk amacımız Xtrail almaktı hocam. yetişemedik. Bursa bayisine güvendik. O da boş çıktı. Biz de en uygun ve mantıklı seçenek olan Grandland X Ultimate donanımı tercih etmiştik. Onda da böyle bir sıkıntı çıktı. Üstelik ben bayiyi başka bir müşteri gibi arayıp araçların özelliklerini sordum. Sıkıntı var mı diye sordum. Hiçbir sıkıntı yok dediler. Birilerine kilitleyecekler bu aracı. 2. bi araç geldi. Onda boya çıkmadı ama hem bu başkasına sıkıntılı aracı satmaya çalışma meselesinden dolayı hem de Xtrail alma ihtimalimizin artmasından dolayı siparişi iptal ettik. Biraz uğraşsak da kaporoyu da aldık.

Yorum

İşleniyor...
                              X