Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Corsa 1.4 i Twinport 100 HP 16V Otomatik veya 1.3 CDTi Dizel 90 HP 16V Easyt

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Corsa 1.4 i Twinport 100 HP 16V Otomatik veya 1.3 CDTi Dizel 90 HP 16V Easyt

Mrb Arkadaşlar
    Sizinle paylaşmak istediğim konu; Pazartesi Opel Corsa almaya gideceğim. Fakat iki model arasında kararsızlık yaşıyorum. Corsa 1.4 i Twinport 100 HP 16V Otomatik veya 1.3 CDTi Dizel 90 HP 16V Easytronic. Gönlüm 1.3 CDTi Dizel den yana ama bütün forum sitelerinde okuduğum kadarıyla Easytronic (yani yarı otomatik yada debriyajı elektronic olan manual vites) i kimse tavsiye etmiyor. Yokuşta geri kaçırmasına kadar varan şikayetler var. Artısı mazotlu oluşu yani yakıt tasarrufu. Öte yandan 1.4 100 hp otomatik benzinli olan için şanzımanın tam otomatik olduğu, performans ve otomatik vites sorunlarının olmadığına dair yorumlar okudum. Eksi si de benzinli oluşu yani yakıt daha fazla yakıyor. Her ikisini kıyasladığımda yıllık 20000 km yaparsam 3,6 yılda mazotlunun aradaki fiyat farkını amorti edeceği çıkıyor. Ama ben yılda 8000-10000 arası km yol yapıyorum. Üstelik bu eşimin olacak. İşe gidip gelmek için kullanacak olsada yıllık 5000 km yi aşacağını sanmam. Mantık Corsa 1.4 i Twinport 100 HP 16V Otomatik diyor. Ne dersiniz??? Yorumlarınız için teşekkürler.

Ynt: Corsa 1.4 i Twinport 100 HP 16V Otomatik veya 1.3 CDTi Dizel 90 HP 16V Easyt

hayatımda bir kez easytronic vitesli Opel ile yolculuk yaptım, bir daha yapmam inşallah
    çok rezil bir şanzuman, Toyota'nında multimode vitesi böyle.
    hem vites geçişlerini çok çok fazla hissettiriyor hemde bildiğim kadarıyla çok yakıyor. üstelik araba da zor gidiyor.

bende 1.4 tam otomatik derim
    InsigniaTEAM

Yorum

Ynt: Corsa 1.4 i Twinport 100 HP 16V Otomatik veya 1.3 CDTi Dizel 90 HP 16V Easyt

1.4 benzinli ve orijinal lpg li almak bayiden daha mantıklı

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
      17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
      35GB5825  A Rh+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
        hayatımda bir kez easytronic vitesli Opel ile yolculuk yaptım, bir daha yapmam inşallah
        çok rezil bir şanzuman, Toyota'nında multimode vitesi böyle.
        hem vites geçişlerini çok çok fazla hissettiriyor hemde bildiğim kadarıyla çok yakıyor. üstelik araba da zor gidiyor.

bende 1.4 tam otomatik derim
        Evet easytroniclerde vites geçişleri çok belli, bence de 1.4 benzinli daha mantıklı eğer az km yapacaksınız, baktınız olmuyor LPG ile halledebilirsiniz.
        Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
        Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
        VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Çok teşekkürler, Corsa 1.4 enjoy twp. otomatik aldım. İnsignia nın yavrusu oldu

Yorum

çok güzel bir tamamlama Güle güle kullnmanız dileği ile.
            Ana gemi ve shutle mekik olayı gibi olmuş.
            Insignia Yı temde kulanınız. Gerektikçe de Mahallelerde Corsa ile koştrun
            Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

hayırlı olsun abi, Allah kaza bela vermesin
              InsigniaTEAM

Yorum

Nazik mesajlarınız için teşekkürler

Yorum

Arkadaşlar 2010 Model Beyaz Opel Corsa 1.4 i Twinport Enjoy 111.Yıl Otomatik aracımı suv alacağımdan satıyorum. Henüz tüm gayretlerime rağmen 4000 km dedir Corsa isteyen arkadaşlarınıza iletirseniz sevinirim...

Yorum

Ynt: Corsa 1.4 i Twinport 100 HP 16V Otomatik veya 1.3 CDTi Dizel 90 HP 16V Easy

hayırlısı olsun abi.. fiyat ne düşünüyosun?

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
                      hayırlısı olsun abi.. fiyat ne düşünüyosun?
                      30500 TL istiyorum..

Yorum

ben de tam corsanız hayırlı olsun diycektim
                        Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insigniaT
                          ben de tam corsanız hayırlı olsun diycektim
                          Aaaa..ben öle uzun süre aynı arabaya binmem hiho Opel in ikinci eli çok güzel..onun için mart nisan da captivayı alıp yılbaşına onuda indirimli postalarım muhaha

I Opel.tr

Yorum

hayırlı uğurlu olsun Cem Bey,
                            darısı insignia larımızın başına.. Sayın yengemiz bile fark etmiş Opel Tr nin ne kadar ileri zekalı,ne kadar ticari ahlak sahibi ve ne kadar dünyalı olduğunu,darısı her üyemizin başına
                            Tehlikeyi yok saymak,kişiyi tehlikenin kendisinden korumaz.. çokça bahsettik bu konudan artık gerisi herkesin kendine kalmış bir durum..
                            Bu arada SUV alacaksanız şahsen captiva yı tavsiye etmem.. kapı çıtalarındaki kaynak puntalarını bariz bir şekilde görüyorsunuz ve bunu görünce içimde captiva ya karşı olan sempati büyük ölçüde tükendi..
                            bir de 2010 sonunda kavuklardaki test aracını kullandım ,1 yaşındaki araç felaket dökülmüş durumdaydı.. 25 - 30.000 km civarındaydı araç..
                            SUV için naçizane tavsiyem bütçe durumunuza göre;
                            ford kuga - ama makyajlı ve 163 ps motoru beklemek lazım,test edin beğenilecek bir araç,tüketimi de çok makul
                            volvo xc60 D3 - 120.000 TL ye kadar iyi bir araç alabiliyorsunuz.. bu araçta kuga da yeni gelecek olan 163 ps dizel motor var ve tüketimi gerçekten makul..
                            Bmw x3 - 60.000 - 65.000 euro civarına orta donanım bir araç alınabilir.. 184 ps ve 380 nm tork var.. fakat kurlar uçtu gitti beklemek lazım sanırım..
                            bmw x1 in de sadece arkadan itişli versiyonu da gelmiş ve fiyatlar makul euro bazında.. düşük kurda düşünülebilir ancak şahsen ben tipine ısınamadım gitti
                            tekrar hayırlısı olsun..

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

Sevgili Koray..Bu gün sabah istanbuldan gelen arkadaşlara corsa yı teslim ettim.. Normal gibi dimi?..Ama inanılmaz bir olayla karşılaştım.. Forumdaki arkadaşlarım zaten temmuz 2010 da corsayı alırken dizel mi benzinli otomatik mi diye soru başlığından eşime aldığım corsa yı biliyorlar.. Bayiden "0" olarak aldım ve doğru dürüst binmeden suv sevdasına satmaya karar verdik..Buraya kadar güzel..ilk önce ikinci el kepazeliğini gördümve yaşadım..derhal kendim satmaya karar verdim ve sahibinden ile bizim forumda da bahsetmek üzere ilan verdim..B segmenti olduğundan bol talipli çıktı.. bende istanbul'dan arayan yeni evli genç bir arkadaşa hayata yeni başlıyorlar diye e hadi gel sana nasip yeni araba diyerek anlaşmayı telefonda bitirdim..Bu sabah bir usta da yanına alıp izmir e geldiler..daha corsa ya bakmaya başladıklarında hemen" sizi servise götüreyim aracın "0" olduğunun teyidini alın" dedim.."yok abi, bu arabanın bakılacak yeri yok daha içi yeni kokuyor" dediler..Sevinçten ne yapacaklarını şaşırmış bir halde, abi siz aracı hiçmi kullanmadınız filan diyorlar dı ki .. biri cebinden bir cihaz çıkarıp arabanın her tarafına dokundurup üzerindeki rakamlara bakmaya başladı..veee... yarın Opel tr ile görüşmelerim sonucunda hikayenin geri kalanını yazacağım.. Hatta "Özel Başlık"la

Yorum

İşleniyor...
                              X