Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Corsa Sport Koltuk Isıtma uygulaması

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Corsa Sport Koltuk Isıtma uygulaması

Cruise control, Yol Bilgisayarı, ESP Off, HSA (Hill Holder) ve DDS uygulamalarından sonra sıra Ön Koltuk Isıtma sistemi'ne geldi arkadaşlar

Bu uygulamaya koltuk döşemelerinin sökülmesi zorunluluğu yüzünden pek sıcak bakmıyordum, ama bir arkadaşım bu zahmetli işi sorunsuzca halledebilecek işinin uzmanı birini bulup yaptırınca bana da onun izinden gitmek düştü.

Bir 15 gün kadar önce koltuk ısıtma pedlerinin ve değişmesi gereken şalter ünitesinin siparişini verdim. Almanya'dan önce pedler geldi ve montajını yaptırdım.

Şalter ünitesi ise dün geldi, bugün kar yağar yollarda kalırım vs demeden soluğu Arkas Akatlar'da aldım ve birkaç saatlik çalışma ile sistem çalışır hale getirildi.

Önce radyo, orta konsol ve mevcut şalter ünitesi söküldü, koltuk ısıtma düğmeleri için gereken 2x sinyal, 2x LED ve 1 adet güç kabloları çekildi.
    Ardından yeni şalter ünitesi takıldı, radyo ve konsol kapakları yerlerine monte edildi.
    Kablolar göğsün arkasından geçirilip diğer uçları BCM (Gövde Kontrol Modülü) ünitesindeki yerlerine bağlandı.

Isıtma pedlerinin konnektörleri koltukların altındaki hazır soketlere bağlandı.
    Normalde bu soketlerde emniyet kemeri ve havayastığı bağlantıları mevcut, fakat koltuk ısıtmanın yeri de hazır.

Son olarak Tech2 ile BCM menüsünde koltuk ısıtma fonksiyonu aktif hale getirildi.

Ve böylece Türkiye'de muhtemelen sadece 2 adet olan koltuk ısıtmalı Corsa'lardan birine biner hale geldim.
    Tam da dondurucu soğuklara denk gelmesi olaya ayrı bir güzellik kattı

Şalter ünitesinin 20 pinlik soketinde bir tek pin boş kaldı, o da direksiyon ısıtma için. Eğer önümüzdeki aylardaki projelerimden biri olan OPC-Line iç paketini (direksiyon simidi-vites topuzu) düşünmüyor olsaydım onu da yaptırırdım, ama maalesef o direksiyon simidi için ısıtma fonksiyonu mevcut değil. Isıtmalı olan da maalesef onun kadar cafcaflı değil

Yeni orijinal donanım projelerinde görüşmek ümidiyle, herkese selamlar...

"Sport" koltuklarımız sökülmüş, birazdan postu sıyrılacak bir koyun misali bekliyor

Koltuğun alt kısmındaki soket bağlantısı...

Emniyet kemeri, havayastığı ve ısıtma bağlantıları bu soket üzerinden yapılıyor...

Isıtma pedleri...

Döşeme sökülüyor...

Pedler yerleştiriliyor...

Kablo uçları çekilmiş...

BCM ünitesi...

Şalter ünitesi soketinin kablo bağlantıları yapılıyor...

Şalter ünitemizin montajı tamamlanmış halde...

Sistem aktive edilmiş ve çalışır vaziyette...

Ynt: Corsa Sport Koltuk Isıtma uygulaması

Full+Full+Full olmuş abi artık seninki Tek eksiğin OPC Line kalmış

Yorum

abi bitanesin ihihi seninde ustalarında eline sağlık. Hazır koltuk ısıtma koymuşsun buna birde deri döşeme şart artık ihihi
      InsigniaTEAM

Yorum

Sport koltukların orijinal derisi olsaydı onu da getirttirirdim valla ihihi

Yorum

Azmin elinden bişey kurtulmuyor. Tebrikler...

Yorum

alinize sağlık güzel bi paylaşım olmuş
            Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
            [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

guzel bir calisma olmus. tebrikler.

takriben ne kadara mal oldugu konusunda bilgi verirseniz memnun olurum

Yorum

ben hepsı buradan dn cakmaklıkla calısanı aldım memnunum bu kadr sok tak yok
                2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozkanc
                  guzel bir calisma olmus. tebrikler.

takriben ne kadara mal oldugu konusunda bilgi verirseniz memnun olurum
                  Teşekkür ederim.

4 adet ped 536 TL, şalter ünitesi 104, toplam parça bedeli 640 TL.
                  Parçalar Arkas'dan alındı, %20 iskontolu fiyatlardır.

Pedlerin koltuklara takılması işini dışarıda yaptırdım, 150 TL işçilik verdim.

Son olarak Arkas'ın kablolalama ve montaj işçiliği var, o da 50 TL tuttu.
                  4-5 saatlik bir çalışma söz konusu, normalde ne kadar tutar tam bilmiyorum
                  ama burada da ciddi bir indirim sağladıklarını düşünüyorum.

Özetle toplam maliyet 850 TL civarında.

Yorum

valla her konu açtığınızda e bu kadarda olmaz diyorum) elinize sağlık bu arada size danışmak istediğim bir iki soru var yakın zamanda vaktıinizi çalabilirim...
                    F30 Sport+

Yorum

güzel bir çalışma olmuş tebrik ederim.
                      Düşünmeden konuşmanın cezası sonradan düşünmeye mahkum olmaktır.
                      GIBBON

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
                        valla her konu açtığınızda e bu kadarda olmaz diyorum) elinize sağlık bu arada size danışmak istediğim bir iki soru var yakın zamanda vaktıinizi çalabilirim...
                        Teşekkürler

Bilgi sahibi olduğum konularda her zaman yardıma hazırım.

Yorum

Gayet başarılı bir çalışma ve özellikle mevsim itibariyle gerekli bir uygulama
                          Gayretiniz için ayrıca tebrik ederim.

Yorum

Tebriklerini bildiren tüm arkadaşlara teşekkürler

Yorum

cok guzel olmus serdar abı hakkatende emıgın cok astın sen kendını valla abı opel fırması yakında alıcak senı yanına tek eksık kaldı sport tusunuda yaptınmı kral olucak

Yorum

İşleniyor...
                              X