Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Corsa Sport HSA, DDS ve ESP Off uygulamaları

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Corsa Sport HSA, DDS ve ESP Off uygulamaları

Teşekkür ederim

Yorum

AFL olayını bende çok istiyorum fakat parça fiyatlarını görünce tırsıyorum açıkçası.

Maalesef ki TR ye uygulanan kalite politikası yüzünden(bence ambargodur bu)bazı donanımları alamıyoruz.Bu şekilde dışarıdan parça temini ederek servisin olmaz sonradan yapılamaz dediklerini yapmaya çalışıyoruz.

Tebrik ederim öncelikle.Devamını da bekleriz.
      [CENTER][CENTER]

Yorum

Teşekkür ederim, bütçe müsait oldukça devamı gelecek inşallah

AFL için gereken kontrol ünitesinin fiyatı çok uçuk değil ama farların kendisi çok pahalı.
        Corsacı bir arkadaşım farın bire bir aynısını Valeo'da gayet uygun fiyata bulup satın aldı ve taktırdı.
        Orijinal AFL farların üreticisi de Valeo zaten.
        Belki ben de aynı yöntemi izleyebilirim.

Servis konusuna gelince, onlara sorsanız hiç birşey yapılamaz zaten. Ben önceden kendi araştırmamı yapıp hazır bilgi ile gidiyorum, gittiğim servis de böyle butik tarzı işlere vakit ayırabilecek durumda olduğu için itirazla karşılaşmadan istediklerimi yaptırıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hrnaltinsoy
          AFL olayını bende çok istiyorum fakat parça fiyatlarını görünce tırsıyorum açıkçası.

Maalesef ki TR ye uygulanan kalite politikası yüzünden(bence ambargodur bu)bazı donanımları alamıyoruz.Bu şekilde dışarıdan parça temini ederek servisin olmaz sonradan yapılamaz dediklerini yapmaya çalışıyoruz.

Tebrik ederim öncelikle.Devamını da bekleriz.
          Astra'ya AFL uygulayan Şükrü abi var tanıyormusun? ondan fiyat bilgisi felan alabilirsin belki
          InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Serdar99
            Teşekkür ederim, bütçe müsait oldukça devamı gelecek inşallah

AFL için gereken kontrol ünitesinin fiyatı çok uçuk değil ama farların kendisi çok pahalı.
            Corsacı bir arkadaşım farın bire bir aynısını Valeo'da gayet uygun fiyata bulup satın aldı ve taktırdı.
            Orijinal AFL farların üreticisi de Valeo zaten.
            Belki ben de aynı yöntemi izleyebilirim.

Servis konusuna gelince, onlara sorsanız hiç birşey yapılamaz zaten. Ben önceden kendi araştırmamı yapıp hazır bilgi ile gidiyorum, gittiğim servis de böyle butik tarzı işlere vakit ayırabilecek durumda olduğu için itirazla karşılaşmadan istediklerimi yaptırıyorum.
            İmkan ve maddiyat el verdiğince bişeyler yapmaya çalışıcaz.

Orjinal yazı sahibi: cagri

Astra'ya AFL uygulayan Şükrü abi var tanıyormusun? ondan fiyat bilgisi felan alabilirsin belki
            Biliyorum.O da farları 2.el aldı.
            [CENTER][CENTER]

Yorum

Bahsi geçen ESP off, DDS ve HSA sistemleri uygulama çalışmalarından enstantaneler...

Orta konsol şalter grubundan far anahtarının altındaki Gövde Kontrol modülüne (BCM) kablo çekilmesi aşamasını kaçırmışım.

Standart orta konsol şalter grubu (2 butonlu, merkezi kilit ve ön yolcu hava yastığı devreden çıkarma)

Orta konsol sökülüyor

Radyo/CD çalar, ekran, hava çıkışları ve çerçeve sökülmüş vaziyette

Sökülen parçalar koltuğun üzerinde yatıyor

Yeni altılı şalter grubu ve ona uygun çerçeve takılmış

Araçta mevcut ABS/ESP hidrolik ünitesi üzerinden ABS/ESP beyni sökülmüş vaziyette.
              Ustanın elindeki de yeni takılacak olan beynin ve üzerindeki yaylı valflerin alttan görünüşü.

Beyin ve hidrolik ünitesi tek parça halinde yerine takılıyor.

Tech2 ile gerekli aktivasyonlar yapıldıktan sonra devir göstergesi içinde sol üst köşede DDS (Deflation Dedection System - Lastik Basınç Kaybı Tespit Sistemi) ışığı kontakta sarı yanarak kontrol işlevini yerine getiriyor.

El freninin bulunduğu konsol çerçevesi sökülerek ESP yalpa oranı sensörüne ulaşılmış, ve DDS / HSA (Hill Start Assistant - Yokuşta Kalkış Yardımcısı) destekli yeni sensör takılmış.

Araçtan çıkan ESP yalpa oranı sensörü.
              Aracın yanal ve uzunlamasına hareketlerini ve eğim derecesini (HSA desteklilerde) ölçen zamazingo budur...

Onlarca kez girip çıktığımız ve farklı kombinasyonlar denediğimiz Tech2 programlama ekranlarından biri

Altılı şalter grubu takılıp çalışmaya başladıktan sonra...

ESP devre dışı bırakıldığında hız göstergesi içinde ikaz ışığı sürekli yanıyor, ortadaki ekranda da "ESP off" uyarısı çıkıyor.

Son olarak bu da bugün lastik havalarını indirerek yaptığımız DDS testinin sonucu.
              Devir göstergesi içindeki DDS ikaz ışığı kırmızı yanarak basınç kaybını bildiriyor...

Yorum

Şu söylediğime ne Opelciler alınsın ne İnsigniacılar abi..

Tamamen Şahsi fikrime göre Opelin en iyi Araçları Astra J ve Corsa D dir. Tercihim EcoFlex veya 1.4T den yana da olsa. Fakat şöyle bir durum var Astra J tamamen Tipinden kazanıyor bana göre. Şöyle elimle geliştirebileceğim bir araç olmalı. Neden İnsignia istemiyorum çünki çok gelişmiş bir araç , daha elleyip geliştirmek için profesyönel olmak gerekiyor. Astra J de de bu geçerli. Corsa da da geçerli ama bilmiyorum. Astra J 1,4T ve Corsa D EcoFlex çok çekici geliyor bana

Ah bi girsem 18 yaşıma. Para da yok ama , nasip olursa şöyle seninki gibi bi Corsanın tepesine çökeceğim de. Biraz alçaltmayı düşünüyorum, biraz da seninki gibi Esp - DDs - HSA uygulamaları falan.
                Sonuna Kadar Vectra , Sonuna Kadar 125 HP , Sonuna Kadar LPG Power hiho

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 18XET01
                  Tamamen Şahsi fikrime göre Opelin en iyi Araçları Astra J ve Corsa D dir.
                  ...
                  Astra J 1,4T ve Corsa D EcoFlex çok çekici geliyor bana
                  En iyidir diye bir iddiam yok ama Corsa'yı ben de seviyorum, özellikle 2007'de piyasaya çıktığında B sınıfında çıtayı yükseltmiş bir araçtır.
                  Tabii donanımlısını tercih etmekte fayda var, baz modeller bu kadar keyif vermeyebilirdi

Yorum

Dimi biraz uğraştırıyor ama sürerken ben yaptım , emeğim var demek başka bi güzel. Tabi baştan yapmak da zor iş
                    Sonuna Kadar Vectra , Sonuna Kadar 125 HP , Sonuna Kadar LPG Power hiho

Yorum

maşallah abi kazasız belasız çok guzel araç.. jantlar ve body kit orjinal mi acaba ?
                      Insignia 2.0 CDTI 160 hp cosmo + 19'jant + sunroof+dvd 800

Yorum

Teşekkür ederim

Jantlar orijinal Opel 7x17".

Bodykit ise Bursa imalatı
                        Yakın zamanda onu da komple orijinale çevirmek gibi hain planlarım var.

Yorum

İşleniyor...
                        X