Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Corsa OPC, VW Polo, Seat Ibiza Bocanegra... Hangisini seçersiniz?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Corsa OPC, VW Polo, Seat Ibiza Bocanegra... Hangisini seçersiniz?

Opel Corsa OPC VW Polo GTI-Seat Ibiza Bocanegra
    Motor Özellikleri: 4 silindir, 16 valf, Turbo, 1598 cc 4 silindir,16 valf, Turbo, 1390 cc
    Maks. Güç: 192 BG @ 5850 d/d 180 BG @ 6200 d/d
    Maks. Tork: 230 Nm (250 Nm Overboost ile) @ 2000-5500 d/d 250 Nm @ 2000-4500 d/d
    Maks Hız: 225 km/s (iddia edilen) 229 km/s-225 km/s (iddia edilen)
    0-100: 7.2 sn (iddia edilen) 6.9 sn-7.2 sn (iddia edilen)
    Şanzıman: 6 ileri manuel 7 ileri DSG (direksiyondan değiştirme)
    Karma Tüketim: 7.9 lt/100 km 5.9-6.4 lt/100 km
    Boş Ağırlık: 1203 kg 1269 kg (5 kapı)-1184 kg
    Boyutlar(U/G/Y): 3999/1713/1488 3976/1682/1452 (5 kapı)-4061/1693/1420
    Lastikler: 215/45/17 215/40/17
    Fiyat: 48.250 tl 44.800 tl-50.500

Evet değerli arkadaşlar küçük sınıfın 3 haşarı çocuğundan birini almayı planlıyorum, bu üç araç yeni nesil GTI ları temsil ediyor... performanslarıyla fiyatları ve donanımları birbirine çok yakın, aralarında ufak tefek farklar var, sizlerin de düşüncelerini almak için bu konu başlığını açtım...
    Burada en dikkat çekici tasarıma sahip olanı OPC, fakat diğer iki modelden eksik olan özellikleri, ve yüksek yakıt tüketimi beni düşündürmüyor değil... OPCde de bir çift kavramalı debriyaj olsa performans verilerinin daha aşağı ineceğinden eminim, fakat şanzıman tek, 6 ileri manuel, ikinci seçeneğim Ibiza Bocanegra, hatta bu ilk seçeneğim de olabilir, bu araçta pek kusur bulamadım gibi, donanımı da coşmuş durumda, D segmenti sedanlar kadar donanımlı neredeyse, fakat fiyatta ona göre yüksek, 2.250 tl oynuyor OPC ile... Polo son seçeneğim, aslında koymak istemezdim fakat, araç en uygun fiyata sahip olanı ve 5 kapı seçeneği ile daha kullanışlı, enteresan olan Bocanegra'dan daha ağır, fakat performans verileri ve yakıt tüketiminin daha makul olması çok garip bişey... bana şişirme gibi geldi. Polo'nun kötü olan kısmıysa çok sade ve gösterişsiz oluşu, yorumlarınızı bekliyorum, saygılar

Ynt: Corsa OPC, VW Polo, Seat Ibiza Bocanegra... Hangisini seçersiniz?

4 yıldır değişmeyen tercihim Corsa OPC
    InsigniaTEAM

Yorum

ya bir opelci olarak benim de gönlüm OPC'ye kaymıyor değil ama, biraz mantıklı düşününce, çok da mantıklı gelmiyor gibi zaten insignia var 2. otomobilde değişiklik iyi olmaz mıydı?

Yorum

Corsa OPCyi yolda gormedim ama haftasonu bir Opel servisinde gordugum degisik bir Corsa'ya benziyorsa pek guzel duran bir arac degil. Malum bu tip seyler de fotografla olmaz. Kalitesi, kronik sikintisini pek bilmem ama Bocanegra'nin yolda durusu cok guzel ve diger arabalara nazaran cok daha fazla ilgi cekiyor.

'11 Insignia   |   Edition + Elegance   |   1.6T   |   Olimpik Beyaz

http://www.insigniateam.com/forum/index.php?topic=8025.0

Yorum

Insignia'yı seviyor olmam Opel'i kayıracağım anlamına gelmediği için Bocanegra. Ne Seat'ı ne de VW grubu diğer araçları nedenini bilmemekle beraber itici buluyorum. Tek istisnası bu araç. Ayrıca belirtmeliyim teknik verileriyle ilgili olumlu şeyler duymuştum.

Yorum

Bocanegra gerçekten çok dikkat çekici bir araç, ilk andan beri aklımda olan araç hep o fakat fiyat biraz pahalı, gerçi OPC de çok donanımlı olmadığı halde yüksek fiyatlı, bilmiyorum test sürüşü yapmak gerek, Bocanegra alacağım gibime geliyor , fakat polo ve 5 kapısı ayrıca 6 bin tl ucuz oluşu sizce önemli bir etken mi?

Yorum

size ikinci bir alternatif skoda fabia rs

1,4 TSI 180 HP DSG

Silindir sayısı 4
              Silindir hacmi (cc) 1.390
              Çap / Strok (mm) 76,5 X 75,6
              Maks. güç [Kw(Hp) / dev/dak] 132(180) /6,200
              Maks. tork [Nm / dev/dak] 250 / 2,000-4,500
              Performans
              Maks. hız (km/h) 224
              İvmelenme (0-100 km/h) 7,3
              Tüketim
              Şehiriçi (lt / 100 km) 7,7
              Şehirlerarası (lt / 100 km) 5,2
              Ortalama (lt / 100 km) 6,2
              CO2 emisyonu (g/km) 148
              Ölçüler
              Uzun./Geniş. / Yük. (mm) 4029 / 1642 / 1492
              Dingil mesafesi (mm) 2.464
              Bagaj hacmi (dm3) 300/1163
              Lastikler 205/40 R17
              Garanti
              Mekanik 2 YIL SINIRSIZ KM.
              Korozyon 12 YIL

Fabia RS Donanım Bilgileri

GÜVENLİK
              ABS/MSR
              ESP + ASR + XDS + Yokuş kalkış destek sistemi
              Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları
              Yan hava yastıkları
              Perde hava yastıkları
              Arka disk fren
              Aktif gergili ön emniyet kemerleri
              Darbe anında katlanabilen direksiyon kolonu
              Isofix çocuk koltuğu bağlantısı
              Immobilizer
              Uzaktan kumandalı merkezi kilit
              İç gözlem ve eğim sensörlü alarm sistemi
              Lastik basınç kontrol sistemi
              LED gündüz sürüş lambaları

KONFOR
              Klimatronik (elektronik klima)
              Yükseklik ve derinlik ayarlı hidrolik direksiyon
              Elektrikli ön ve arka camlar
              Elektrikli ısıtmalı yan aynalar
              Yükseklik ayarlı ön koltuklar
              Radyo Swing Radyo/CD/MP3 çalar + 4 hoparlör (2 hoparlör + 2 tweeter)
              Arkada yolcu bölümünde ekstra 4 hoparlör (2 hoparlör + 2 tweeter)
              Yol Bilgisayarı
              Maxi-dot ekran
              Ön kol dayama ünitesi
              3 kollu radyo kontrolü ve vites değiştirme imkanı sunan deri direksiyon simidi
              Hız sabitleyici (Cruise Control)
              Viraja uyumlu adaptif ön farlar
              Deri kaplı vites topuzu ve el freni
              Önde harita okuma lambası
              Gözlük saklama gözü
              Soğutmalı torpido gözü
              Konsolda portatif müzik çalar bağlantı soketi (Aux-in)
              60/40 oranında katlanabilen arka koltuklar
              Ön camda bilet tutucu
              Arka koltuklarda iki yanda kafalıklar

TASARIM
              Gövde rengi tamponlar
              Gövde rengi kapı kolları
              Krom çerçeveli ön ızgara
              17" Gigaro tipi alaşım jantlar
              Mercekli ön farlar
              RS modeline özel ön ve arka tamponlar ve egzost çıkışı
              RS modeline özel spor koltuklar ve çelik pedal seti
              Renkli camlar

fiyatıda makul 48.000tl

insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Polo gti,düzü dahi çok seridir 1-2 sene kullandım.yalnız genç arkadaşlar özellikle 17-25 yaş arası için çok dikkatli kullanması gereken bir araçtır(bu sınıfın hepsi öyle) çünkü küçük boyutu ve çabuk hızlanması sebebiyle kaza yapmaya müsaittir.tanıdığım 3 genç kardeşimizi bu yüzden kaybettik...
                Opel-İnsignia 2.0 cdti Edition-Elegance
                Temmuz-2011
                Siyah

Yorum

bacanegra diyorum ya bence dış görünümde çok önemli bi faktör...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ulas79
                    size ikinci bir alternatif skoda fabia rs

fabia rs hiç güzel bir görünüme sahip değil, onu da düşünmedim değil fakat, aracı güzel yapamamışlar polo bile daha dikkat çekici duruyor
                    Orjinal yazı sahibi: kozan
                    Polo gti,düzü dahi çok seridir 1-2 sene kullandım.yalnız genç arkadaşlar özellikle 17-25 yaş arası için çok dikkatli kullanması gereken bir araçtır(bu sınıfın hepsi öyle) çünkü küçük boyutu ve çabuk hızlanması sebebiyle kaza yapmaya müsaittir.tanıdığım 3 genç kardeşimizi bu yüzden kaybettik...
                    haklısınız abi kaza yapmaya müsait arabalar, buna LPG takmayacağım için hep hızlı gidemem zaten şehirler arası basarım daha çok , şu anda ibre Bocanegra diyor hala

Yorum

Aynı zamanda bir seat kullanıcısı olarak kesinlikle bocanegra.Seatların volksvagenlerden en önemli farkı direksiyon sistemleri.Çok daha hisli ve çok daha zevkli.Seat yarış otomobili tecrubelerini direkt araçlarında kullanan bir marka.Ayrıca polonun gtı olsa ne olur olmasa ne olur.çevreden sıfır ilgi. İnsignia kullanırken nasıl bir ilgi varsa seat kullanırken de o kadar ilgi olacak.ha pasaat ha polo hiç kimse bu arabayı takmaz. Corsa opc de süper bir seçenek ama ben seat bocanegra derim...

Yorum

Bence Polo zaten sırf 5 kapı oluşu yüzünden bile itici.Bu tarz araçlara 2 kapı yakışıyor. Ayrıca fiyat farkı okadar da çok değil. 2250 tl. Bence 50.000 sayısı sizi psikolojik olarak etkiliyor. Ben olsam bu araç için 2250 daha veririm ki bu fiyat farkı size donanım olarak dönecek zaten Ha buarada eşimin patronunda bir Q7, bir BMW 3.20 Cabrio ve bir bu araçtan var Demek istediğimi anlamışsınızdır

Yorum

artık devir dsg devri hele performans araclarında ikincisi verileri fabrikasyon daha yüksek yüklemelerede müsayit araç,7 ileri olması yakıt tasarrufunada götürecektir kesinlikle bacanegra yani tercih edilmesi için çok neden var 3 yan yana gelse herkesin gözü bocanegrada olur buda en büyük artısı...

Yorum

OPC'nin motoru oynamaya müsait, Yunanlar 600-700 beygir alıyor donanım da çok kötü değil bence. benim Vectra C'den alışık olduğum radyo+yol bilgisayarı var (Astra H'den daha iyi) dijital klima, Recaro deri koltuklar, OPC spor deri direksiyon, opsiyonel olarak da panaromik sunroof ve AFL farlar var

Polo GTI minimum 50.000 TL VW'nin sitesinde yazanlara bakma, kaç kişi fiyat almış hep 50.000 üstü rakamlar söylemişler çünkü bi-xenon farlar ile geliyormuş araba, bunu da fiyata yansıtıyorlarmış.

fiyatını bilmiyorum ama GTI yerine Scirocco bakmak biraz daha mantıklı sanki? yollarda çok var, bir farklılığı olmaz orası ayrı
                            InsigniaTEAM

Yorum

yaklaşık 2 ay önce polo gti fiyatı alan birisi olarak, 51000 TL verilmişti, beyaz renk 5 kapı yol bilgisayarı hız sabitleme dijital klima xenon ve tepe havayastıkları opsiyonları ile, 44000 TL aldatıcı bir fiyat, cam tavan isterseniz üzerine 2000 TL daha eklemek gerekli, bu 3ü arasından şahsi tercihim bocanegra olur, opc corsanın sis farları çok gözüme batıyor.

Yorum

İşleniyor...
                              X