Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Siyah renk bakımı ve sorunları

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Siyah renk bakımı ve sorunları

Arkadaşlar büyük bir zevkle aldığım astra 1.4 turbo pp siyah arabam gercektende yollarda kendini gösteren hayranlık bırakan bir model fakat siyah renk zamanla o göz alıcı kendine buradayım dedirten olayı şimdilerde bu cizik nereden geldi buraya kim sürttü amma belli oluyor toz konsa kirli gözüküyor bir hal aldı.Siyah rengide seviyorum arabada acaba bu cizikleri hafif sürtmeleri nasıl kapatbiliriz bu boya koruma cila halledermi,ankarada nereyi tavsiye edersiniz teşekürler.
    astra 1.4 turbo siyah pp

Ynt: Siyah renk bakımı ve sorunları

Selamlar;

Aşağıdaki linkte Bu konu ile ilgili çok detaylı konular bulabilirsiniz.

http://www.insigniateam.com/forum/index.php?board=39.0

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

bende çok çektim siyahtan.önceki arabam siyah c4 tü.bakımı zor ve nazlı bir renk. el deyse çiziliyor.arabayı yıkarken tozlanıyordu.temizken cilalıyken kendine baktırıyordu o ayrı bir durum.
      o yüzden şimdiki arabam beyaz.hatta alırken showroomda başka siyah insignia araba vardı.onu beyazdan 3bin lira aşağı verdiler.almadım.çünkü siyahla çok uğraştım.psikolojimi bozamazdım.
      siyahın bakımıyla veya diğer bakımlarla ilgili birçok arkadaşımızın çalışmaları var.onları incele.kaliteli ürünler kullanmaya bak.sunuda belirteyim.siyah arabada bu önemli.arabayı yıkarken çift kova kullan.fırça kesinlikle ama kesinlikle kullanma, kullandırtma.kolay gelsin...
      2012 YENİ MEGANE ST 1.5 DCİ 110 HP PRİVİLEGE SEDEF BEYAZI+PANAROMİK AÇILIR CAM TAVAN+Bİ XENON PAKETİ+NAVİGASYON PAKETİ+17'' SARİ JANT+3D SOUND by ARKAMYS+BLUETOOTH

Yorum

okudum hocam sonaxta yapılıyormuş sanırım cizikleride giderildiği yazıyor beyaz renk bulamadım siyahta bakımı gercekten cok zormuş
        astra 1.4 turbo siyah pp

Yorum

şunuda belirteyim.ben bakım yaparken.şu sırayı ve ürünleri takip ediyordum.
          1-sonax cilalı şampuan(başka kaliteli markalarda olur.) wsh
          2-kil uygulaması(gerekirse) böcek.boya kalıntısı,zift vb için.
          3-autoglym super resin polish(kılcal çizikler ve harelenmeler için mükemmel)
          4-wax(megıars guıkwax) uygulaması(super resin polish çabuk etkisini kaybetmesin diye)
          5-ve arabanın karşısına geç saçlarnı tara.showroom etkisini elde edeceksin. urock
          iyi günler...
          2012 YENİ MEGANE ST 1.5 DCİ 110 HP PRİVİLEGE SEDEF BEYAZI+PANAROMİK AÇILIR CAM TAVAN+Bİ XENON PAKETİ+NAVİGASYON PAKETİ+17'' SARİ JANT+3D SOUND by ARKAMYS+BLUETOOTH

Yorum

Bende müzdaribim aynı şeyden. Bir daha siyahmı tövbe...
            2010 1.6 T Cosmo Siyah + DVD800 + Sunroof + FlexRide + OPC Body Kit

Yorum

her sabah işe gelip arabanın bir yerlerinde cizik kapı değmesi görünce oturup ağlıyasım geliyor vallahi beyazını bulamadım yosa beyaz alacaktım.Temizlik malzemelerine ve aracı yıkattığım yerlerede cok dikkat edeceğim bundan sonra rasgele biyerde yıkatınca arac ne temiz oluyor nede boyasına falan dikkat ediyorlar
              astra 1.4 turbo siyah pp

Yorum

xzilon boya koruma uygulamasını öneririm normal boya korumalardan fiyatı biraz daha yüksektir. biraz araştırırsanız aslında ihtiyacınız olan birkaç işlemin birleşimi olduğunu göreceksiniz.
                yıkamada kullanılan şampuan çok iyi bile olsa kurulama bezlerinden bile araçta küçük çizikler oluşabiliyor pamuklu bezlerin bile çizik yaptığı araçlara şahit olmuşumdur. kendinize iyi bir kurulama bezi edinin ve aracın bu bezle kurulanmasını sağlayın derim aksi takdirde yaptığınız boya koruma işlemi de daha çabuk etksini kaybedecektir

Yorum

İşleniyor...
                X