Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Astra 1.6 Turbo Manuel Hakkındaki Kısa Tecrübelerim..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Astra 1.6 Turbo Manuel Hakkındaki Kısa Tecrübelerim..

Arkadaşlar bazı arkdaşlarımız bilir yaklaşık 1 ay önce 1.6 turbo manuel flexride deri koltuk v.s v.s olan bir araç almıştım...

Herkesin merak ettiği flexiden başlayım... Bir kere artık olmazsa olmazlarımdandır kendisi... sadece spor modu değil tour moduda çok kullanışlı. Genelde ben bu modda kullanıyorum, çünkü araç hem inanılmaz yumuşuyor hem de yakıt tüketimi spor moda göre bariz azalıyor. Bu modda her şey konfora göre senkronize ediliyor...Spor modda ise bariz olarak hissettiklerim, yakıt artıyor direksiyon bariz sertleşiyor, çekiş bariz artıyor ve süspansiyonlar bariz sertleşiyor...araba resmen farklı bir kimliğe bürünüyor...

Ergonomik Spor Deri Koltuk: Ben deriyi sevmediğim için arabanın en sevmediğim yeri koltukları ama bununla birlikte normal astralarda olmayan ön koltukta baldır destekleyicileri var, ön koltuğun sadece ön uç kısmının yükseklik ayarı var( bu en sevdiğim noktası) ve arka koltukta kolluk var... Isıtma belki kışın beni deri koltuğa ısındırabilir,bekleyip göreceğiz.. Ha bu arada öyle düşünüyorum ki, deri koltuk toz tutmadığı için, kumaşlar gibi araç içinde toz daha az gibime geldi..

Sanruf: Bunu zaten anlatmama gerek yok İlk günden beri gerekirse arabaın tekeri olmasın sanruf olsun mantığım devam ediyor... Araç içine hem gün ışığı girmesi için iyi oluyor hemde camları açıp rüzgarı yüzüme yemektense sanrufu açıp daha rahat olarak aracın içini havandıraniliyorum... Araba kattığı havasıda cabası

18 Jant: Araba daha güzel bir görünüm katıyor... Yol tutuşta bariz farkını hissediyorum geniş taban lastiğin.. aynı araba 17 inç deneyemediğim içinm yakıta olumlu ya da olumsuz etkisini ya da çekişteki farkını değerlendiremedim...

Cd-500: Ses kalitesi açısından normal sistemden bariz derecede daha iyi ses veriyor..Babamda olan 1.3 astrada cd400 var onunla ve sattığım sonradan takılmalı navili aracımla kıyasladığımda bu farkı hissediyorum... Navisi istanbul için vasat sayılabilir ama en azından gece gözümü almıyor ekran ışığı...Geri görüş kamerasının yokluğunuda baya hissediyorum.

Afl : Kesinlikle olmazsa olmaz değil ama büyük rahatlık... Uzunları kendisinin yakması, sağa sola dönerken kör noktaları aydınlatması güzel oluyor..

1.6 Turbo Yakıt:Bundan önce İnsignia 1.6 T Astra 1.4 T kullanmış biri olarak söylüyorum, insigniadan daha az 1.4 t den yarım litre fazla... ben 1.4 t ile şehir içinde 9 litre ortalam ile geziyordum bununlada 9. 9,5litre yakıyorum( bu veri benide şaşırttı ama zaten teknik kitapçığında da şehir içini 9,9 olarak vermişler)

Şimdilik bu kadar merak ettiğiniz sorular olursa cevaplayabilirim...

Opel Astra Hatchback 1.6 Turbo 180 HP / Teknik Özellikler

Motor:
    1598 cc, 4 silindirli, 16V, turbo, benzinli

Şanzıman:
    6 ileri manuel

Maksimum güç:
    180 HP @ 5500 d/d

Maksimum tork:
    230 Nm @ 2200-5400 d/d

Maksimum hız:
    220 km/s

0-100 km/s:
    7.9 sn

Boyutlar (uz./gen./yük.):
    4419 / 1814 / 1487 mm

Bagaj hacmi:
    370-795-1235 lt

Tüketim (ş.içi / ş.dışı / ort.):
    9.9 / 5.6 / 7.2 lt/100 km
    F30 Sport+

Ynt: Astra 1.6 Turbo Manuel Hakkındaki Kısa Tecrübelerim..

0-100 hızlanması 1 saniye kadar daha kısa, Astralarla insignialar arası boş ağırlık farkı kaç kg idi?
    2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bassoprofondo
      0-100 bir saniye daha hızlı olmuş, Astralarla insignialar arası boş ağırlık farkı kaç kg idi?
      ruhsatta benim araba 1500 kilo olarak görünüyor...
      F30 Sport+

Yorum

Jr.Insignia için güzel bir bilgilendirme olmuş, teşekkürler

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Kopek gibi gidiyor tabiri bu heralde gule gule kullan gokhan

Yorum

rica ederim Onur bi gün senle denesek mi napsak, bu 1.6 T stoc insignialar kesmez oldu beni)

teşekkürler mert
            F30 Sport+

Yorum

İyi hoş güzel de Gökhan abi uzun yolda stock bir insigniayla yüksek hızda yürüyemezsin Virajlarda akıp gideriz haha

Yalnız arabanı çok beğeniyorum maşallah hep yolda astra j görünce yol veriyorum arkasından gidip ona göz kulak oluyorum ihihi
              2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eymenkul
                İyi hoş güzel de Gökhan abi uzun yolda stock bir insigniayla yüksek hızda yürüyemezsin Virajlarda akıp gideriz haha

Yalnız arabanı çok beğeniyorum maşallah hep yolda astra j görünce yol veriyorum arkasından gidip ona göz kulak oluyorum ihihi
                ) eymencim bende virajlarda insignia kadar olmaz yere basmaz diyordum ama durum hiçte öyle değilmiş, 1.4 t lere iyi göz kulak ol
                F30 Sport+

Yorum

araç çok gzel,degerlendirme de öyle,kazasız belasız
                  Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

gökhan aydınlatıcı bilgiler için tşkler

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
                      Orjinal yazı sahibi: bassoprofondo
                      0-100 bir saniye daha hızlı olmuş, Astralarla insignialar arası boş ağırlık farkı kaç kg idi?
                      ruhsatta benim araba 1500 kilo olarak görünüyor...
                      Sen hariçmi
                      Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

hariç
                        F30 Sport+

Yorum

vah vah Geri gorus kameran mi yok.

Yorum

Güya sen hediye edcektin ne oldu o iş?
                            F30 Sport+

Yorum

biraz daha bekle, tedarik asamasinda..

Yorum

İşleniyor...
                              X