Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Astra J 2011 1.3 EcoFlex Vites Sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Astra J 2011 1.3 EcoFlex Vites Sorunu

Aracımı geri vitesine geçirirken cartt diye ses geliyor arabayı ben almadan önce baskı balata değişmiş ben aldıktan sonra İzmir egemde bende baskı,balata,bilye ve volant değiştirdim hala sıkıntısı geçmedi çok rahatsız edici

Ynt: Astra J 2011 1.3 EcoFlex Vites Sorunu

HEr seferde ses geliyor mu

Vites gergi halatlarından bir ayar yaptırın düzelebilir

Düzelmezse serviste kontrol ettirin

Geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Evet her seferde geliyor ama bu modellerde vites 5 e kadar. 1.6 Dizelinde o olmuyormuş öle dediler.

Yorum

Debriyaja bastıktan sonra 2-3 saniye bekleyip ondan sonra geri vitese takmayı deneyin.

Yorum

Bizim Corsa'da da aynı sorun var, Serdar abinin dediği gibi debriyajdan sorna biraz bekleyince ve vitesi yavaş geçirince ses olmuyor.
          Ama tabiki bu bir çözüm değil, illa ki bir sorun var

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Aslında bu bir sorun değil, kullanım kılavuzunda bile bu şekilde kullanılması gerektiği yazar.
            Geri vites dişlisi diğer dişliler gibi senkromeçli olmadığı için bu durum oluşuyor.
            Giriş şaftının dönüşünün durması için biraz beklemek yeterli oluyor.

Tabii bundan bağımsız olarak baskı balatada veya debriyaj hidrolik hattındaki sorunlar da benzer bir sıkıntıya yol açıyor olabilir.

Yorum

1 e atıp sonra geçiriyorum olmuyor ama hemen 2 de 3 de geçirirsen o rahatsız edici ses geliyor çılgına dönüyorum bundan önce kullandığım 90 bg lık astra 1.3 de böyle sorun yoktu ama arabaya motor küçük geliyodu klima açıkken stop ediyordu böyle sorunları vardı şükür 95 bglikte onu düzeltmişler motor iyi geliyor en fazla 202 yapabiliyor ama bana şuanlık yetiyor ileride değiştirmeyi düşünüyorum opelden sıkıldım wsh2

Yorum

İşleniyor...
              X