Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.3 astra motor güncellemesi ve partikul filtresi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.3 astra motor güncellemesi ve partikul filtresi

Aracim 2012 model 1.3 dizel. 2012 modellerin ankaraya gelen ilk araclarindan bir tanesi.

Bugun opal a uğradım güncelleme varsa yaptırayım dedim. Daha onceden tanıştığım Ali usta saolsun cok yardımcı oldu motorla ilgili bir güncelleme varmış ancak ayrıntısı belli değil gerekli guncellemeleri yaptı. tmr

Benim asıl sıkıntım ise aracı aldığımdan beri hiç partikul filtresi uyarısı vermedi. Ali usta aracı yüksek devirde kullanmamdan dolayı uyarıya gerek kalmadığını filtrenin temizlendiginj söyledi. Ben bir sıkıntı olduğu yönünde ısrar edince aracı Lifte alalım bir bakalım dedi.

Araci Lifte alınca srk birde ne görelim meger benim oğlanın partikul filtresi yokmuş. blink dknow alala
    Opel saolsun benim aracıma partikul filtresi koymamış. Önce şüphelendim ( acaba aracim stokta bekleyen eski bir arac mi) ancak sistemden baktık aracımın sase 2012 ve hiçbir sıkıntı yok.

Aracım 2012 modellerin ilk partisi ile geldigi icin diger 2012 modellerden bir takim farklılıklar var.

Mesela benim aracımda torpido gözünde raf mevcut.
    Ayrıca kapıyı açtığımızda marspiyelin üst tarafında krom astra yazili korumalar var.
    Partikul filtresi ise koymamışlar.

Ancak daha sonraki parti Araçlara özellikle bakmıştım onlarda raf yok krom astra yazısı da yok.
    1.3 cdti sport astra j (beyaz)

Ynt: 1.3 astra motor güncellemesi ve partikul filtresi

çevre sağlığı açısından faydalı bir parça olsa da, arıza durumunda cep sağlığı açısından pek faydalı olmayan bir parça bu partikül filtresi. hayırlı olmuş olabilir
    (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

sizin motor büyük ihtimalle euro 4 motor. euro 5 ler kesinlikle partikül filtreli diye biliyorum.
         2012 1,3 ASTRA J BEYAZ

Yorum

Aracımı alırken Euro 5 olduğu söylenmişti nasıl öğrenebilirim 5 olup olmadıgını

Yorum

Bazen söylenenler yeterli olmuyor. dpf siz euro 5 hangi marka olursa olsun yok diye biliyorum. ama siz motor no ile internette araştırabilirsiniz.
             2012 1,3 ASTRA J BEYAZ

Yorum

astra j lerde dpf siz 1.3 dizel yok çünkü motor euro 5 normunda sizin araçta bir sıkıntı var gibi.
            insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Gece gece icime kurt düştü şimdi. Yarın sabah ilk isim servise gitmek olacak sonra da Opel Türkiye'yi arayıp bilgi alcam.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ömer
                Gece gece icime kurt düştü şimdi. Yarın sabah ilk isim servise gitmek olacak sonra da Opel Türkiye'yi arayıp bilgi alcam.
                üstteki bilgiyi şu yüzden verebiliyorum 2010 da alan arkadaşlarda var 11 de alanlarda var 12 de de var ama ilk defa sizin araçta olmadığını duydum bi ihtimal bir seri bu şekilde üretildi diyeceğim ama yurt dışında vergi normları egzos emisyonuna göre olduğundan opel böyle bir şey yapıp eski normlara göre araç çıkarması garip olur.
                insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Sabah okula giderken reis e uğradım. Astra larda 2 tip partikul varmış benimki katolizerle birleşik üretilmiş bu nedenle uyarı vermeden direkt hızlı bir sekilde yakıyormuş. Motor Euro 5 sıkıntı yok ykkk

Opel Türkiye'yi aradım beni izmir e yönlendirdi. İzmir de saolsun baya yetkiliymis bı bayanla görüştüm bence bı sorun yok aracınızın keyfini çıkarın diyor.

Benim aracım 1 Bck yıldır hiç DPF temizlik uyarısı vermedi. yarın bir gün DPF arıza verirse ki veren araçlar olmuş. 2000 tl civarı masraf çıkıyormuş. O zaman da kullanıcı hatası diyip masrafı ödetecekler.

İzmir'deki bayan olası bir arıza icin bizi armişsiniz diyo. Yetkili departmana bak konuyla ilgili hiçbir bilgisi yok oturduğu yerden ahkam kesiyor.

Yorum

Dpf iptali yapinca aracin performansi biraz artimiyo mu? Yarin obur gun bi masraf cikarcak olursa 2.000tl verip yenisini yaptirana kadar iptal edersiniz
                    2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

1000 tl karşılığında DPF iptali yapan yerler var. Performansın artacağı söyleniyor ancak DPF arızası başka arızalara neden oluyor mü o konuda bilgim yok dknow

Yorum

SAKIN UĞRAŞMAYIN DERİM SIKINTI YAŞARSINIZ PARKÜTÜR iptali aracınızı birazdaha gürültülü çalışmasına neden olur buda dizel bi araçta pek hoş olmaz
                        Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                        [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

İşleniyor...
                        X