Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İST-ANAMUR

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İST-ANAMUR

yarın sabah insignia ile anamura gidiyoruz.Yaklaşık 1250 km.Fotoğraf çekmeye çalışıcam.
    Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Ynt: İST-ANAMUR

Hayırlı yolculuklar fazla hızlı gitmeyin Allaha emanet olun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Anamur en sevdiğim yerlerden birisi,
      henüz keşfedilmemiş, tam kafa dinlenecek bir yer.
      akraba yada yazlık mı var? yoksa otele mi gidiyorsunuz?
      biz akraba sayesinde öğrenmiştik Anamur'u
      iyi yolculuklar dilerim.

InsigniaTEAM

Yorum

amcamlara gidiyoruz 5-6 gün kalıp geri döneceğiz.Çağrı abi gitmişken gezilmesi gereken yerleri gezelim diyorum.Acaba nereleri gezelim kale ve küçük adalar varmış heralde.

Yorum

ada görmedim ama yerleşim yerinin dışında Anemurium var, (yanlış hatırlamıyorsam Antalya tarafında)
          tarihi bir yer, 2. yüzyıldan kalma yıkık yapılar hala duruyor,
          sadece plaja gidiliyor orada, hiçbirşey yok dükkan felan yok yani, tedarikli gitmek lazım.
          plajı kumsal değil hep taş ama su tertemiz, zemin çok net gözüküyor o derece yani.

yerleşim yerinin Mersin tarafında da Anamur Mamure kalesi var

şehrin tek sosyal mekanı ihihi
          Apollo diskosu

birde yol üstünde Menekşe Mağarası var ama İstanbul istikametinin tersinde olur.
          büyük ihtimalle Antalya üzerinden gidersiniz o yüzden göremezsin.
          tam mağara değil ama öyle isim vermişler, tek başına bir adam yaşıyor orada,
          dediğine göre KanalD'de haberciymiş, bir oyuna gelmiş herşeyden elini ayağını çekmiş, tek başına yaşıyormuş.

birde Kıbrıs'a yat gezisi var, Anamur Türkiye'nin Kıbrıs'a en yakın noktasıymış hatta hava açık olduğunda deniz kenarından Kıbrıs'ın dağları gözüküyor.
          sabah gidip akşam dönülebilir.

ben buraları biliyorum, başka yerler var mı bilmiyorum.
          Eski Anamur/Yeni Anamur diye ikiye bölmüşler,
          çarşının olduğu asıl yerleşim yeri Eski Anamur,
          yazlıkların olduğu deniz kenarına da Yeni Anamur demişler.
          Eski Anamur'a belki 2 sefer felan gittik, orada neler var bilmiyorum.

denize girilecek yerler de amcanlar da bilir ama,
          bir Denizkızı diye çay bahçesi var, hem çok kalabalık hem deniz pis,
          öğretmen evinin plajı var, en ideal yer denebilir. öğlen yemek de veriyorlar,
          biz 2005 ve 2006 da gittik, hem hizmet hem plaj çok iyiydi.
          birde girebilirsen askeriyenin plajı var, orada hizmet çok çok iyi tabiki ama giriş zor.

imkan olsa yine Anamur'a gider bizimkiler değişik bir havası var, 5 yıldızlı otelmiş felan hiç düşünmüyor insan, ayrı bir çekiciliği var yani

amcanın normal evi mi var yoksa site mi?
          InsigniaTEAM

Yorum

Çağrı Ayaklı turuzim rehberi gibisin maşallah

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

verdiğin bilgiler için teşekkürler.Amcam emekli astsubay yani askeriyenin plajına gireriz diye düşünüyorum.Bir de yollar çok virajlıymış ya inşallah kazasız belasız gideriz.

Yorum

amcamın kendi evi var site değil.

Yorum

Kazasız belasız ve akıllı sürüşler dilerim.
                  Az Riske girmenizi ve tedbirili sürmenizi rica ederim.
                  Gezi rehberi resimli ve anlatımlı bir paylaşım isteriz.
                  İyi tatiler .
                  1250 KM mı ? Şimdi insignianın keyfini tam anlamıyla yaşayacaksınız. Ondan sonra da oyle bir bağlancaksınız ki......
                  Başka araçtan söz edilmeyecek artık
                  Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

acilen bir yol haritası temin etmemiz gerekiyor nerde satılıyor acaba bu haritalar.

Yorum

Haritalar Benzikliklerde satılır normal şartlarda.
                      Yada bir teknoloji merketine gidip ufak bir gps satın alınız 200 TL civarı veya daha ucuz bir çözüm de olabilir. ekrtra oalrak blue tooth da destkelyorlar. Yada yola çıkmadan evevel Cyclone veya Fuyaudio multimedya sistemi taktırın

Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

hadi güle güle gidin, güle güle gelin inşallah...
                        F30 Sport+

Yorum

inşallah sağolun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                            Çağrı Ayaklı turuzim rehberi gibisin maşallah
                            napıyım abi gezmeyi seviyorum ihihi

Orjinal yazı sahibi: insigniaT
                            verdiğin bilgiler için teşekkürler.Amcam emekli astsubay yani askeriyenin plajına gireriz diye düşünüyorum.Bir de yollar çok virajlıymış ya inşallah kazasız belasız gideriz.
                            işin iş ozaman
                            yollar süper, viraj felan ayrı bir renk katıyor haha
                            Çorum'dan giderken Konya'nın kilometrelerce dümdüz süren yolundan geçmek zorundayız,
                            o yol o kadar sıkıcı ki anlatamam, ondan sonra Toros dağları bir başlıyor, Konya düzlüğünün acısını çıkarıyor resmen

biz 2005'de arabayla, 2006'da babam olmadan bir akrabamızla otobüsle gittik.
                            sanki Toros yollarını bilmiyormuşuz gibi en önden 5 koltuk aldık hasss
                            otobüsün tekeri geride olduğu için en ön 1-2 sıra tekerden ilerde duruyor,
                            virajlarda biz uçuruma kadar çıkıyorduk hatta altımız boş kalıyordu, manzara süper
                            kısaca yollar çok zevkli

sabah çıkıyoruz demişsin, şimdi farkettim ama, yollar genelde mıcırlı oluyor, o taraflara gitmeden kaput ve tamponu şeffaf kaplatmakta fayda var.
                            bizim zamanımızda mıcırı yeni dökmüşler, Corsa delik deşik olmuştu
                            InsigniaTEAM

Yorum

Arkadaşlar 1 haftalık anamur tatilimizden sonra istanbul'a sağsalim döndük.

eskihisardan feribotla bursaya geçtik.Daha sonra kütahya afyon ısparta antalya alanya gazipaşa ve sonunda anamura vardık.

feribotta bir de insignia gördüm.Bizimkinden tek farkı içinin bej olmasıydı.Daha sonra dümdüz uzun bir süre yol aldık.(140-150 km hızla).
                              Afyon un girişinde mola verdik.afyonun meşhur sucuk dönerini yedik. Daha sonra Ispartanın içinden geçtik.Şehrin girişinde ve çıkışında gül heykeli var. antalya da asfalt erimişti 39 derece sıcaklık vardı.Klima hep açık gittik.(2-3 seviyesinde)epey bir inişli çıkışlı dağ yolundan sonra alanya da mola verdik.Ve bir saat denize girdik.O bir saatte bir Türke rastlayamadım Alman turistler çoğunlukta.Şöyle bir duyum aldım.Alanyanın %80 i almanmış.Alanya ya yerleşmiş çoğu alman.Daha sonra muz tarlalarıyla dolu gazipaşa dan geçtik.(Türkiye de seraya gerek olmadan muzun yetiştiği tek yer) Anamurda muz seralarda yetişiyor.Ve o kadar düz yolun ardından uçurumlu Gazipaşa-anamur yoluna vardık.Bazı virajları çok keskin olan bu yollarda yağmurda gitmek çok tehlikeli bilginize.2 saat boyunca sağlı sollu yollardan sonra anamura vardık.bu virajlarda arabadakiler kustu Bu yollarda espnin önemi ve insignianın yol tutuşu daha ön plana çıkıyor.Vardığımızda bir de baktımki meğer amcamlar Apollo diskosunun TAM karşısında oturuyorlarmış.apollo dikosugece 12 ye kadar düğün salonu 12 den sonra disko.Anamurda reno bayisi olduğu için çoğu aracın markası reno. Halk Reno 12 lerle gübretaşıyor.(türkiyenin en zengin tarım şehri)
                              Ertesi gün askeri kampa gittik.Kar amacı olmadığı için burada yiyecek ve içecekler uygun ve kaliteli.5 gün boyunca kampa gittik.Denize girdik.Denizi çok güzel dalga yok gibi birşey.su çok temiz.Ama çok da tuzlu.anamur Türkiyenin sayılı güzel yerlerinden.ulaşımı zor olduğu için doğallığını pek kaybetmemiş.oraya güzel kılan danüfusun az olması zaten. Daha sonra terihi bir yerleşim yeri olan anamurium antik kentine gittik.Çok eski kalıntılar var.(m.s. 2. 3. yy) Ve hemen yanında da toki konutları şimdilik bunları aktarıyorum aklıma gelenleri yazıcam. fotolar geliyor.

Yorum

İşleniyor...
                              X