Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Milanodan izlenimler

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Milanodan izlenimler

Merhaba dostlar,
    4 günlük İtalya seyahatimdem sonra tekrar ülkeme dönmenin ve sizlerle olmanın mutluluğu içindeyim. Milanoda 4 gün kalıp çevre bölgede uzun seyahatlar yaptım ve baya bir gözlemde bulundum.Bunlarla ilgili sizlerle birşeyler paylaşmak isterim. Öncelikle İtalya ve italyanlar aynı Turkler gibiler. Yani ab ve İtalyayı ayıran net geyiklerinin ne kadar doğru olduğunu İtalyaya iner inmez anladım. Öneclikle hava alanından itibaren her yerde izmaritlere ve birçok yerde de dolu çöplere rastlamak mümkün.Trafik aynı Türkiye yani birçok kural es geçiliyor. Tamam bizden daha iyiler ancak çoğu yerde yaya geçidi ihlali son anda yapılan kırmızı ışık ihlallerini görmek mümkün.Tabii bazı yaya geçitlerinde duran saygılı şöförler de yok değil. İnsanlar çok ve seri konuşuyor. Biz bile az konuşuyoruz desem yalan olmaz. Milanolular kendilerini çalışkan güneyi ise tembel olarak görüyor. yani biz çalışıyoruz onlar yiyor diyorlar. Milano için sanayi şehri demek doğru bir ifade.Çok gezeilecek yer yok .Ancak Domo kilisesi ve çevresi çok hareketli .Her Türlü lüks ve orta lüks alışveriş ortamı mevcut. Tabii benim için en önemlisi olan FERRARİ STORE da bulunmakta. Hemen dalıp 2 saate yakın kaldım....Birkaç küçük şey de aldım. Fiyatlar oldukça pahalaı ancak birşey almamak bir tifosi için imkansız.... Bu arada İtalya oldukça pahalı .aynı ürünler Türkiyede daha ucuz. Yani biz daha şanslıyız. O yüzden çok fazla birşey almaya da gerek yok... Bu arada ünlülerin mekanı olan COMO Gölü ve cevresi de oldukça güzel ve keyifli idi...
    Gelelim araba kısmına....İlk izlenim hiç beklemediğim kadar Opele rastladım ve bu da oldukça hoşuma gitti...Fiat en çok bulunan otomobil değil bu arada...sanrım gelir düzeyi yüksekliğinden ve de sanayi şehir dolayı olmasından dolayı İtalyandan çok Alman var..Bu da bir fark tabii. Çünkü güneyde dhaa çok ucuz fiat satılıyormuş....İnanılmaz sayıda AUDİ ye rastladım. Nereye baksam a-3 a4 ve a-5 seyrek de olsa a-7...Audi D segmentinde en çok gördüğüm araba idi. Daha sonra BMW , daha sonra da OPEL ve VW geliyor. Küçük sınıfta ise alfa ,a1 ve mini copper , punto vardı...Yanlız en önemli ayrıntı arabların nerdeyse 3 de 2 si station vagon....gelelim bizim kaplana,şahine İNSİGNİA her yerde....İlk gün havalanından otle kadar ki mevkide yaklaşık 40 km de 15 tane insigniaya rastladım 14 tanesi sports tourer ve sadece biri afl li....Yanlız hepsi ya 19 ya 20 jantlı yani 17 jant hiç görmedim desem yalan olmaz....Genelde siyah renkte hiç beyaza rastlamadım.... Afl li İnsigniaya bir kere o da şehirler arası yolda rsatladım....Yanlız orda da çok elit bir görüntüsü var.Sıralam yaparsak yoğunluk açısından
    A-4 avant
    3- serisi tourıng
    vw passat avant ve insignia sports tourer
    eski kasa passat avant
    5 serisi touring
    alfa 159 st ve ford mondeo st

Küçük sınıfta
    Alfa mito
    opel corsa ve vw polo
    fiat punto
    mini cooper
    suzuki swift
    Yanlız çok önemli nuans ne japonlar ne de koreliler var İtalyada
    Bu araçlardan toyotaya,hondaya, hyundaiye, kiaya nerdeyse hiç rastlamıyorsun

Mini Suv sınıfinda
    vw tiguan
    ford kuga
    eski toyota rav 4

Büyük suv nerdeyse hiç yok......

Ticarilerde Opel Vivaro çok var...

Ynt: Milanodan izlenimler

resım yokmu

ORJİNAL F10 MSPORT

Yorum

hoşgeldin Utku abi

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Araba resmi çekmedim Erhanım ama Como ve Domo fotoğrafları gelecek....
        Muratım hoşbulduk...

Yorum

Utku hangi ara kaçtın gittin kardeşim hiç haberimiz yok. Hoşgeldin...

Yorum

Sağol kardeşim...Bir ara kaçtık işte 4 gün oralardaydık....

Yorum

Tekrar hoş geldin. İtalya Güzel bir ülke .
              Yerleşik yaşam sergileyen bir medeniyetin en iyi örneği.
              Mimarisi ve estetik anlayışı bizimkilere göre daha iyi bir seviyede.
              Bizim lle oynamaya gelip yenerek evlerine gönderdiğimiz İtalya takımında çok koyu Milano taraftarı oyuncular vardı. Hatta bizim Türk oyunculardan transfer alacaklarını duyumuşlar istihbarat toplamaya uğraşıyorlardı.
              Milano eskiden Türk zenginlerin alışverişe gittikleri lüks ve modanın nabzının tutulduğu bir şehir.
              Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

hanı ya bos bosmu gıttın geldın resımler nerde

ORJİNAL F10 MSPORT

Yorum

Erhanım hasta bakıyorum boş olursam atacağım veya buraya gönderticeğim....

Yorum

Utku hoş geldin.Hastana Allah'tan acil şifalar diliyorum.

Yorum

Utku hoş geldin yoksa gitmedinmi bak resim isteriz haha
                      Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                      [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

hoş geldin abim, resimleri bekliyoruz

Yorum

Serhan hasta bakiyorum derken klinikte hasta bakiyorum demek istedim..Yine de tesekkur ediyorum...Fotolari birilerine atayim da hatta cok guzel vudeolar da var ama yukleyemiyorum

Yorum

Hosgeldin utku abo cidden en guzel ulkelerden birisi cok iyi olmus

Yorum

Sagolasin Onatim...

Yorum

İşleniyor...
                              X