Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Turboya laf yok vs 520d

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Turboya laf yok vs 520d

Evet uzun bir aradan sonra oldukça kafa dengi bir eleman ile Yalova - Bursa arasında keyifli bir yolculuk geçirdim.

Öncelikle canavarın pabuçları yine Bridgestone oldu
    Bu ilk ciddi tecrübe edişim yani

Bir de canavar garip şekilde biraz daha obur bugünlerde
    Özellikle ilk çalıştırmalarda aşırı çiğ gaz atıyor.
    Ben de güne Mudanya-Yenikapı feribotu ile sakin bir İstanbul turu ile başladım 9.2 lt ile akşamüstü feribotuna bindim.
    Dönüşte sakin bir şekilde dönmeyi planlarken F10 kasa 520d ki elemanların çılgın makasları ki Hasan'ı anımsattı
    ekonomi denemesini yakan yaptı.
    Ben de süpürgelik çıkışında arkadaşların peşine takıldım.

Makasa inanılmaz giren BMW nedense virajlarda benden yavaştı
    Ama 90-100 gibi yokuş yukarı asıldığımızda ki ben 3.viteste yakalanıyorum
    8 vitesi karşısında pek şansım kalmıyordu.
    Youtube dan bir daha baktım alet 3.vitesi 90 gibi bitiriyor
    4.Vites 120
    5.Vites 160
    Allah 8 tane can vermiş maşallah.
    Neyse virajlarda ben yakalıyorum düz çıkarken o hafif burun çıkarıyor
    kamyonları falan temizledikten sonra süpürgelik çıkışı bitti inişe geçtik.
    Konbine 3lü S virajın ikincisinde dışarından 3 viteste geçtim bunu
    Son çıkış virajında hiç şansı kalmadı zaten
    Bu arada yeni pabuçlar ile oldukça rahattı canavar.
    4-5 derken Orhangaziye 230 ile süzülüyorum bekliyeyim dedim
    Bu yanımdan geçti
    yapıştım arkasına 170 gibi 4.viteste direkt sağından geçecem ama Kamyonlar sakatlık olmasın diye bııraktım
    Eleman zaten yol verdi .
    Orhangazi ışıklarında baktım arkadaşlar şaklabanlık yapıyor
    Dedim şehir çıkışı yakalayayım bunu
    Doldura doldura giderek yakaladım ama olası radar riski nedeni ile birbirimiz uyararak yavaşladık .
    Gemlik inerken o inde ben arkada virajlara yaklaşıyoruz ve BMW nin arkası sürekli oynuyor (Belki de aracaait lastik problemi var)
    ve ikinci virajda dıştan geçerek oldukça yüksek hızda sağdaki kamyonu da makasladık ve elektronik sistem ve lasitklerin yardımı ile hayatımın en hızlı kaymasını oldukça kontrollü şekilde atlattım.
    Baktım elemanlardan eser yok
    Düzlükte iyice uzadım Gemlikte yine bekledim.
    Gemlik çıkışı bunlar yine şaklabanlık yapıyor yokuş yukarı arkalarındayım ama
    dişli oranlarımız daha iyi iyi ayarlansa biraz daha uzun 1 ve 2 bana yeter
    boylece 3.vitese daha güçlü girebiliriz düşüncesindeyim.
    Çünkü BMW 8 vitesi başlangıç hızı ne olursa olsun takır takır 160 kadar çalışıyor .
    Ama tabi ki son 2 apeksli viraj da şovumuzu yine yapıyoruz ve dersimizi veriyoruz.
    Ondan sonra kuralları ben belirliyorum.
    120 gibi hızlandığımızda ben 3 de o 5 olsa gerek pek şansı kalmıyor.(Düzlükte)
    Bursa öncesi son yokuşlarda ben 4 de 170 asıldığımda o 6 olsa gerek yine ona pek şans tanımıyorum (Yokuş yukarı)

Malum Bursa yağmuru elemanlar ile tanışmamızı engelledi ama plakası bende saklı yakalarsam bizim Çakallar ile de tanıştıracağım.

Bu arada ortalamam 10.7 çıkmış o ayrı
    Aynı ağırlıklarda bizden daha güçlü çok daha torklu olağanüstü şanzımana sahip 3 kat pahallı bir üstat ile böylesine takılıyorsam
    Turboya laf yok (TLY)

Kalın sağlıcakla

Ynt: Turboya laf yok vs 520d

yaz mevsiminin gelmesiyle beygirleri dizginlemek zorlaşmaya başlıyor Bırak yakamı gideceğim diyorlar resmen

Yorum

Zaten en büyük sıkıntı bu yakıt tüketimi konusunda... Hep kaşınan birileri çıkıyor haha
      İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Funkyair
        Evet uzun bir aradan sonra oldukça kafa dengi bir eleman ile Yalova - Bursa arasında keyifli bir yolculuk geçirdim.

Öncelikle canavarın pabuçları yine Bridgestone oldu
        Bu ilk ciddi tecrübe edişim yani

Bir de canavar garip şekilde biraz daha obur bugünlerde
        Özellikle ilk çalıştırmalarda aşırı çiğ gaz atıyor.
        Ben de güne Mudanya-Yenikapı feribotu ile sakin bir İstanbul turu ile başladım 9.2 lt ile akşamüstü feribotuna bindim.
        Dönüşte sakin bir şekilde dönmeyi planlarken F10 kasa 520d ki elemanların çılgın makasları ki Hasan'ı anımsattı
        ekonomi denemesini yakan yaptı.
        Ben de süpürgelik çıkışında arkadaşların peşine takıldım.

Makasa inanılmaz giren BMW nedense virajlarda benden yavaştı
        Ama 90-100 gibi yokuş yukarı asıldığımızda ki ben 3.viteste yakalanıyorum
        8 vitesi karşısında pek şansım kalmıyordu.
        Youtube dan bir daha baktım alet 3.vitesi 90 gibi bitiriyor
        4.Vites 120
        5.Vites 160
        Allah 8 tane can vermiş maşallah.
        Neyse virajlarda ben yakalıyorum düz çıkarken o hafif burun çıkarıyor
        kamyonları falan temizledikten sonra süpürgelik çıkışı bitti inişe geçtik.
        Konbine 3lü S virajın ikincisinde dışarından 3 viteste geçtim bunu
        Son çıkış virajında hiç şansı kalmadı zaten
        Bu arada yeni pabuçlar ile oldukça rahattı canavar.
        4-5 derken Orhangaziye 230 ile süzülüyorum bekliyeyim dedim
        Bu yanımdan geçti
        yapıştım arkasına 170 gibi 4.viteste direkt sağından geçecem ama Kamyonlar sakatlık olmasın diye bııraktım
        Eleman zaten yol verdi .
        Orhangazi ışıklarında baktım arkadaşlar şaklabanlık yapıyor
        Dedim şehir çıkışı yakalayayım bunu
        Doldura doldura giderek yakaladım ama olası radar riski nedeni ile birbirimiz uyararak yavaşladık .
        Gemlik inerken o inde ben arkada virajlara yaklaşıyoruz ve BMW nin arkası sürekli oynuyor (Belki de aracaait lastik problemi var)
        ve ikinci virajda dıştan geçerek oldukça yüksek hızda sağdaki kamyonu da makasladık ve elektronik sistem ve lasitklerin yardımı ile hayatımın en hızlı kaymasını oldukça kontrollü şekilde atlattım.
        Baktım elemanlardan eser yok
        Düzlükte iyice uzadım Gemlikte yine bekledim.
        Gemlik çıkışı bunlar yine şaklabanlık yapıyor yokuş yukarı arkalarındayım ama
        dişli oranlarımız daha iyi iyi ayarlansa biraz daha uzun 1 ve 2 bana yeter
        boylece 3.vitese daha güçlü girebiliriz düşüncesindeyim.
        Çünkü BMW 8 vitesi başlangıç hızı ne olursa olsun takır takır 160 kadar çalışıyor .
        Ama tabi ki son 2 apeksli viraj da şovumuzu yine yapıyoruz ve dersimizi veriyoruz.
        Ondan sonra kuralları ben belirliyorum.
        120 gibi hızlandığımızda ben 3 de o 5 olsa gerek pek şansı kalmıyor.(Düzlükte)
        Bursa öncesi son yokuşlarda ben 4 de 170 asıldığımda o 6 olsa gerek yine ona pek şans tanımıyorum (Yokuş yukarı)

Malum Bursa yağmuru elemanlar ile tanışmamızı engelledi ama plakası bende saklı yakalarsam bizim Çakallar ile de tanıştıracağım.

Bu arada ortalamam 10.7 çıkmış o ayrı
        Aynı ağırlıklarda bizden daha güçlü çok daha torklu olağanüstü şanzımana sahip 3 kat pahallı bir üstat ile böylesine takılıyorsam
        Turboya laf yok (TLY)

Kalın sağlıcakla

Abi bu olaydan sonra ne kadar benzin gitti? Ben de buna benzer olaylar yaşıyorum daha kısa süreli ama çeyreğin yarısı gidiyor.

Yorum

Yaa topu topu 2 lt fazla yakıyosunuz, bence bu adrenaline değer. Zaten bu araç için benzini çok fazla da düşünmemek gerekir. Eğer düşünecek olsaydık gider 7 lt yakan diesel bi fiat alıp yanımızdan geçen insignialara baka kalırdık...

Yorum

Bu adrenalini ben hergün yaşadığım ve ortalam 3 günde bir 100 TL benzin aldığım için bazen adrenalin yapmasammı diyorum ama sataşan çok oluyor ne yapayım

Yorum

Son derece akıcı ve heycanlı bir paylaşım. Okurken şu şarkı aklıma geldi.
              "Speed this is what im need..."
              http://www.youtube.com/watch?v=AzohKci582w#
              Ama arkasından da Kaza yapan arkadışımızın paylaşımlarını hatırladım
              http://www.insigniateam.com/forum/in...05.0;topicseen

Onun icin aman dikkat diyorum trafikte sorumluluklarımız çok büyük. Özellikle olumsuz ve kural dışı hareketler bizim tarafımızdan veya başkası tarafından hemen kopyalandığı için dikkat daha yüksek olmalı.
              Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

bende uzun zamandır böyle kapışmaya girmedim bulunduğum ilçe itibari ile pek mümkün de3ğil.gittiğim uzun yolardada hep ailem yanımda mecburen böyle atraksiyonlara giremiyorum.sizin yaıznızı okurken ben sürüyomuşum gibi hisse kapıldım birden gerçekten güzel eğlenceli bir sürüş olmuş darısı başıma
                2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Keyifli Yolculuk olmuş ama kendinizi ve aracınız her zaman zorlamayın bu arada BMW 320,520 leri tam bize göre keyif alacağımız bir araç

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Böyle keyifli bir yolculuğu, akıcı ve heyecan dolu yazıyı bir solukta okudum,

Yorum

BMW Ye guzel bir ders olmustur
                      2011 2.0cdti cosmo flexi sunroof Infinity ses sistemi
                      yeni yüzyıl üniversitesi mimarlık

Haşin gaddar bilakis çok kibarım.Israr ederim iyi dans ederim o kadar.

Yorum

BMW cileri İnsignia'dan ders ala ala yakacaklar arabalarını sonunda

ORCA : OPC Line + FlexRide + DVD800 NAV + SunRoof + Spor Ort Deri Koltuklar +Infinity Sound System+19"Jant+SprintBooster+Cosmo 1.6 180 Hp

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Shark
                          BMW cileri İnsignia'dan ders ala ala yakacaklar arabalarını sonunda
                          Bmw cileri lütfen ayıralım bizede ders veren çok bmw var

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Hakan hocam sabah sabah araba kullanma , bir uzun yol yapma ihtiyacı doğdurdun ya !!!!! oleyy oleyy urock urock obaa hiho hiho hiho hiho...... Bu güzel paylaşımdan doayı çok teşekkür ederiz.... Ciddi tehlikeler yaşamayacak şekilde benzeri deneyimleri duymaktan da mutlu olacağımızı belirtmek isterim....Yanlız ne yazık ki bmw ci dostlar iyice sıkıldılar bu muhabbetten...Sürkli bir insignia tarafından sallanmak veya geçilmek artık sanırım canlarını iyice sıktı...Allahtan mercedesciler artık anladılar ve bulaşmıyorlar....Audıci dostlar da çabuk öğrendi ve daha mülayim insanlar....Hondacılar zaten olayın farkında.... Passatcılar da zaten sadece güzelliği seyredip bakıp bakıp dalıyorlar...EEEEE daha diyecek birşey kalmadı...Yani piyasada araba kalmadı... muhaha muhaha muhaha muhaha muhaha

Yorum

Fatih hocam ben piyasada yaklaşık aynı sınıfta olup da tokatlayan bmwye pek rastlamadım...Bir hastamın arkadaşının hem 530 u hem de insigniası varmış.Kendisinin dediği iki aracı yan yana kullandıklarında çıkış hariç 530u bile tokatlıyormuş....

Yorum

İşleniyor...
                              X