Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Peugeot 508 ve Volvo S60 Test Sürüşü

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Peugeot 508 ve Volvo S60 Test Sürüşü

Bugün Mehmet abi ile birkaç hafta önceden niyetlendiğimiz test sürüşlerine gitmeye karar vermiştik.
    Hedefte 320d, C180 gibi arabalar da vardı. Ama bayileri Adanadan çok Tarsusa yakın olduğu için vazgeçtik. Daha müsait bir zamanda belki onlara da uğrarız.

508
    1.6 VTi 120 HP
    Auto6R
    Active donanım

Bu aracı Mehmet abi kullandı, kendi görüşlerini yazar. Benim tek hissettiğim vites geçişleri pek iyi değil, arabayı sallıyor ve yavaş. Haricinde fena bir araba değildi.

Ordan çıktık Volvoya doğru. Geçenlerde test sürüşü talebinde bulunmuştum 163 hp ve 115 hp olanlar var diye geri dönmüşlerdi bana. Ben de herhalde 163 lüğü sürerim diyerekten gittik. 115 olanı kullandım.

S60
    1.6 DRIVe 115 HP (270 nm torku var herhalde)
    6 ileri manuel
    Sanırım Advance donanımdı(en üst)

O donanımın sıfırı 105.000 tlymiş, noluyoruz dedim bir an. 1.6 dizel araba sonuçta. Ama çok iyi gidiyordu. Bizim Captivadan kesinlikle hızlı.
    Zaten manuel vites araba kullanmayı özlemişim bastım doyasıya Şaşırtıcı derecede iyi gidiyor. 163 hp veya 205 hp dizelleri havalanır demek ki.
    Arabanın büyüsünden çok kurcalamadım. Start stop donanımı vardı. Işıklarda denedim 2-3 kere Insigniadakini de merak ediyordum. Baya işe yarar gibi görünüyor. Ayrıca araba stop edince debriyaja tam basar basmaz geri çalışıyor bir iki kere istemeden de olsa deneme şansım oldu (smg05 senin arabadaki gibi)
    Rengi de dikkat çekici arabanın:

Dönüşte de ufak bir video çektim sizinle paylaşmak için:
    http://www.youtube.com/watch?v=6FaBM0ejryg
    Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
    Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
    VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Ynt: Peugeot 508 ve Volvo S60 Test Sürüşü

S60 lar gerçekten güzel ve kaliteli araba... ama o paraya çıkınca acaba alınır mı bilinmez...
    F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
      S60 lar gerçekten güzel ve kaliteli araba... ama o paraya çıkınca acaba alınır mı bilinmez...
      ben o paraya değil 90bine 2011'lerini kampanyalı fiyattan veriyorlardı yine advance (full) paketti, ancak beğenipte almadım, yine insigniayı tercih ettim. Volvoyu gözümüzde okadarda büyütmeye gerek yokmuş diye düşünüyorum
      *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

Ben de almadan önce karşılaştırdığım tek araçtı ancak donanımlı bir T4(180HP) 95000TL idi.O fiyata değmez diye düşünüyorum.İkincisi ise araç gerçekten küçük Bir kere bagajı 380lt cik.C segmenti araçlar bile daha büyük.Diz mesafeleri kısa.Ama işte o bir Volvo.Yine de Mercedes C yerine alınabilir ama bunu almak yerine İnsignia alırım aradaki fark ile 5 yıllık yakıt parası çıkar
        2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Pedere 508 aldik
          1.6 turbo 156hP otomatik (klasik 6 oranli)
          Daha once de denemistim kisisel olarak tipi disinda bizim canavarlara oldukca yakin arac
          Uzun testlerimden sonra ayrintili olarak paylasirim
          Tabi pejonun kampanyasi da ayri bir etki
          30.000 TL 18 ay yuzde 0
          Arac da toplamda 60.000 mal oldu (orta versiyon + 17 jant + metalik )

S60 1.6 turbo benim de gundemdeydi
          Otomatik olmasi en buyuk artisi idi
          Ama artik gerek kalmadi

Bu arada ikinci elde s60 2.0 turbolar var 200 hp full 80 bine

Yorum

volvo ayrı bir dünya 508 le kıyaslamam bile ayrıca 103000 veririm volvoya acımam çok kaliteli araç

Yorum

s60 görünüş olarak çok güzel ama o paraya deger mi orası tartışılır.o paraya c180 tercih ederim şahsen.

Yorum

İşleniyor...
              X