Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia İlk Yolculuk

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia İlk Yolculuk

Herkese merhaba , iki hafta boyunca aracımla yaşadıklarımı sizlere anlatmak istiyorum
    İlk durak Nevşehir oldu 2 araç gittik sayesinde yakıt tüketimimiz çok iyiydi Fakat aynı tempo belli bir süre sonra insanı sıkıyor sol şeritten 120-130 gibi ilerlerken arkadan kuga selektör yaptı verdik yolu geçti peş peşe gittikten sonra tempoyu biraz düşürdük , biraz ilerledikten sonra ilerde rampa göründü babamın gaza dokunmasıyla 120 civarı hareket eden kadran yokuşta 180 e kadar çıktı kugayı orta şeritten geçip bıraktık.O hızlanma beni bitirdi gerçekten çok harikaydı
    İstanbul'dan Nevşehir'e bizle birlikte gelen Lpg 1.6 şahin 140 tl gaz yaktı bizim araç ise 150 Tl benzin yaktı
    Tokat'a girmeden hava alanı yolu gerçekten hıza müsait 110 civarı giderken yanımızdan 320d geçti tahmini 160 km vardı 200-300 m yaklaşık fark attı iyi gidiyo falan dedi babam bas bas dedim peşinden verdim gazı 181 ile yanından bir geçtik dedim olay bitmiştir bizi aynadan görünce toparlamaya basmaya çalıştı ama nafile geçtik sonra yavaşladık şehir merkezine yaklaştık az kalsın yolun ortasındaki kaldırıma çıkıyordu yetişicem diye sert girdi viraja sonra ışıklardan ayrıldık keyifliydi

Tokat'dan İstanbul'a dönüş ;
    Bizle birlikte toplam 3 araba yola çıktık 500 km onlarla aynı tempoda geldik 150 Tl yaktı baya şaşırtı bizleri ara arada klima kullandık.Canımızı sıkan olaylarda oldu ne yazıkki iki şeritli gidiş hakkı bizim olan yolda karşı şeritten 3 araba resmen üstümüze geldi bir anda yola atladılar yan tarafımızda kaçıcak biyer yok tır var karşıdan gelen araçla mesafemiz 20 metre yok babam görür görmez gaza bastı araba bizi resmen uçurdu 10 metreye düşen aradan geçtik tırın önüne.Başka bir araç olsa kaçamaz kafa kafaya girerdik.Karşıdan gelen sürücülere diyicek kelime bulamıyorum nasıl bir mantık araç sollıyan aracı sollamaya çalısmak ve bizi göre göre kaçmadan kontrolsuzce yola girmek inanın tüyleriniz diken diken oluyor plakalarını alamadığıma yandım o anda sadece aradan çıkmak geçiyordu aklımdan.Babamı tebrik ettim gerçekten bu işin ehli olduğunu gösterdi yılların deneyimi o anki sakinliği gaza basıp o aradan aracı geçirmesi çok başarılıydı , oda arabayı tebrik etti.Bu anlatığım belki beş belki on saniye sürmedi ne olursa olsun dikkatli olmak gerek kimsenin canına malına zarar verme hakkımız yok.
    Radarsız olurmu olmaz tabiki 90 hız sınırı 99 sollama hızı tam bir saçmalık önümüzde kamyon , otobüs ve iki vasıta varken onların önüne 99 ile geçmek imkansız 115km ile radara girdik moralimiz bozuldu 120 üstüyle okadar yol geldik garip şekilde radar girdik.Bu 4 aracı geçtikten 500-600 m sonra radar aracını sağda gördük ve ondan öncesinde zaten sürücüler selektör yapıp uyarıyordu düz yol olduğundan dolayı bizi rahat gördü sanırım solladıktan sonra hızımız 80-90 arasında değişiyordu neyse olan oldu artık sağlık olsun
    Artık yawaş tempoda gelmekten sıkıldık yolda güzel olunca 250 Km boyunca 150'den aşağıya düşmedik 200 gördük en son.Volvo xc90 200hp arkamızda deli gibi selektör yapıyor önümüz kapalı sol şeritteyiz ama orta ve sağ şerit otobüs-kamyon dolu olduğundan aralarından kaçmak istiyenlerede mecbur yol verdik yavaşladık 120 km düştük düzlüğe geldik volvo hala selektör yapıyor yeter dedi babam gaza basmasıyla volvo arkada kaldı bastı baya ama bizim araç iyi süratlendi 200 e geldik buna 3-4 boy attık neye uğradığını şaşırdığına eminim selektör atarken önü boşaldı haha tabi sağ şeridi kullanan diğer araçların sola kaçması nedeniyle mecbur yavaşladık volvo'da geçti giti o arada En güzelide S kasa Mercedes 200+ yola yatmış geliyordu peşinde 3.0 Tdi audi vardı ama onunkadar süratli gitmiyordu mercedes fark verdikten sonra tekrar sola geçtik audi arkamızda kaldı 190 civarı geçtik onu yol istedi 1-2 dk yanyana gittik benzinliğe yöneldik oda yoluna devam etti. Bizle birlikte gelen araçlardan 1,5 2 saat erken istabul'a geldik kalan yolda süratli gelmemiz sayesinde tabi 500 km yakıtı orada yaktık sayılır 250 Tl falan tokatdan geldik bir çeyrek kalmıştı + klimada kullandık.Yakıtı çok konuşulan bir araç her gören gidişde 500 tl yakar gelişte 500 tl 1 milyara gidip gelirsiniz dediler sadece güldüm yakıtı sordular söyleyincede ooo iyimiş falan boş boş laflar araçlarımız gerçekten çok çok iyi yakıtının parasının hakkını veriyor bagaj azına kadar dolu olduğu halde yüksek süratlere rahatca çıktı yokuş yukarı 2 kere 200 e çıkması beni bitirdi 2 ton civarı eşya ile bunları yapması ve bizi hiç yormadan getirmesi çok güzeldi yolculuk yapmış gibi görünmüyorduk Yolda 3-4 insignia rastladık selam verdiler plakaları telefona yazdım fakat sarj sorunu yaşıyorum çözünce buraya ekliyicem.Ve en son olarak uzunyolda dikkatin deneyimin ve kurallara uymanın çok çok önemli olduğunu birkez daha gördüm sıkılmadan okursunuz umarım herkese çok teşekkürler
    2016 w205 AMG

Ynt: İnsignia İlk Yolculuk

Keyifli bir paylaşım olmuş Teşekkürler.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Yorulmadan okudum Keyifli geçmiş yolculuk heralde, Allah devamını getirir inşallah
      Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
      Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
      VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Teşekkürler , saol hasan keyifliydi
        2016 w205 AMG

Yorum

güzel paylaşım kardeşim, inş. direksiyonun da senin olduğun insignia paylaşımlarda gelir bir gün
          *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

İnşallah aralıkda ehliyet elimde abi birazda pratikten sonra paylaşımlar yaparım
            2016 w205 AMG

Yorum

İşleniyor...
            X