Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Jantlarda kararma

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Jantlarda kararma

Yagislardan sonra jantlar boyle oldu ve bezle siliyorum cıkmiyor ne ile cikartabilirim

Ynt: Jantlarda kararma

Jant Temizleme spreyleri ile çıkar

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

en iyisi kil boya koruyucu öncesi uyguladığımız killerden alabilirsin.
      http://www.sanalpazar.com/Kilclay-Ba...bi__isp3744637
      ben bu ürünü kullanıyorum sabunlu su ile birlikte bu ürünün 1/4 ü ile komple aracını vede jantlarını temizleyebilirsin.
      ama boya üzerinde yapacaksan sonrasında wax kullanmanı tavsiye ederim.
      biraz yorucu ama sonucuna değiyor.
      2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
      2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

yada fatih abinin söylediği ürünlerde işe yarayabilir ben denemedim.
        2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
        2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

jant temizleyiciler çok etkili içinde alkolde var gene çıkmazsa lekeler zift tarzı bişeyse elma sirkesi çıkarıyo diye duymuştum
          2009 1.6T Cosmo-Nar Kırmızı-Flexride-DVD800 navi-Park Assist-Tam Deri Spor Koltuklar-Llumar film

Yorum

aynı sorun bende de var aynı lekeler oluşuyor ancak yıkandıktan sonra çok dikkatli bakmadıkça parlıyor

Yorum

havalar biraz daha ısınsın ankarada uygulayım bir gün bir günü tutmuyor şuanda kum fırtınası çıktı

Yorum

fren balatası aşınarak çalışan bir elemandır. aşınma dolayısıyla frenleme esnasındaki partiküller (piyasa tabiriyle kömür tozu ) jantlara yapışır. temizlemesi biraz zahmetli olsa da uygun bir kimyasal ile kolaylıkla çıkar.
                oto aksesuar ürünleri satan dükkanlarda bulabileceğiniz kaliteli jant temizleme sprey ya da köpüklerini öneririm.

Yorum

fren balatası ve diskler sürtünme ile çalıştığından dolayı balatalar ısınırak balata tozu bırakır bu balata tozları jantlara kolay yapışır zor çıkar çünkü bi boya atölyesindeki gibi fırınlanmıştır. jantları pürmüzje ısıtıp sökebilirsiniz ama aynı anda yeni bir jant almanız gerekmekte. balata tozları gevşerken boyası baz kat olan yani boyanın üzerinde vernik olan jantlarnızın verniği yanacaktır. bu sebepten fiziksel işlem yerine kimyasal bir işlem uygulamak daha kolay bir yöntemdir alacağınız kaliteli (kimyasal tepkime sonucu kalitesiz ve kontrolsüz ürünler jantın verniğine zarar verebilir veya yeterli çözme sağlamayabilir) bir jant temizleyici (özünde balata tozlarının kimyasal yapısını bozacak solüsyonlar) jantınıza yapışan balata tozlarını çözecektir. uyguladıktan sonra malzemenin kimyasal olarak biraz çalışmasını bekleyip yumuşak kıllı fırçalar ile kolaylıkla kaldırabilirsiniz. dikkat edilmesi gereken husus bu temizleyiciler sadece jantın üzerindeki kiri ve balata tozlarını temizleyip jantı parlatır ama zift lekelerini kolay kolay çözmez onun için de ayrı bi zift katran çözücü veya quick detailer gibi malzemeler kullanabilirsiniz. jantlarımızın boyasının araç üzerindeki boyadan bir farkı yoktur nasıl arak üzerindeki bir pisliği kazıyarak çıkartmıyorsak jantlara da aynı şekilde davranılması gerekiyor.

Yorum

Bugün jantlarımdaki lekelerin üzerine sirkeli su püskürttüm ve bekledim. sonra tekrarladım ve üzerine normal su ile ıslatıp sildim yüzde 80 lekeler gitti.
                    Ergün GÜRBÜZ

Yorum

sonax yoğun jant temizleyici sıkıyorsunuz 1 dakika sonra basınçlı su ve hiçbirşey kalmıyor fırçalamaya da gerek yok wsh
                      insignia 2.0 cdti edition  160 hp otomatik 18'' ac scnitzer

Yorum

motor temizlyecisi ile o karartıları temzilemek istemişdim denemek amaçlı olarak sonuç iç açıcı güzel bi şekilde temizledi hemde dakikada pek fazla da vakit almıyor

Yorum

İşleniyor...
                        X