Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Su lekesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Su lekesi

Siyah arabam için yıkama konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var. Arabayı yıkıyorum yikadiktan sonra su lekeleri kalıyor. Kurulmasını yapıyorum aşırı uğraştırıyor gene de su lekesi kalıyor. Bu su lekelerini giderebilmem için bir öneriniz var mıdır ?

Merhaba,

su kireç lekesini giderecek en kolay yöntem sirkeli su ancak ilk başta sorunun kaynağını çözmek lazım, muhtemelen kullandığınız suda sıkıntı var.
    başka yerde yıkatmayı deneyin derim.
    InsigniaTEAM

Yorum

Atas Idrolak hızlı cila mükemmel sonuç verir.

Atas Hydrorep ise kirli araca uygulanabiliyor, o da parlaklıkta fena değil.

Bu 2 ürünü öneriyorum çünkü "konsantre" olarak satışları var ve konsantre satın aldığınızda diğer iyi markaların 10'da 1'i belki de daha ucuza geliyor.

Yorum

Kuyu suyu vb ise her türlü leke yapar.

Yorum

Değişik petrollerde değişik şehirlerde de yikadigim oldu. Kurutmak için çok fazla ugrassam dahi gene de su lekeleri kalıyor bıktım valla siyah arabayla uğraşmaktan

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kaan3646 View Post
            Değişik petrollerde değişik şehirlerde de yikadigim oldu. Kurutmak için çok fazla ugrassam dahi gene de su lekeleri kalıyor bıktım valla siyah arabayla uğraşmaktan
            O lekeler şayet su lekesi ise kireçli (kuyu) sudan kaynaklıdır , sirkede ıslattığınız bir bezle silerseniz çıkacaktır.
            Eğer çıkmıyorsa su lekesi değildir, boya bakımı yaptırın, yine çıkmıyorsa kuş pisliği, reçine vb kaynaklıdır.
            Reçine veya kuş pisliği lekesi ise boyanın verniğine işlemiştir ve hiçbir şekilde çıkmaz. Aracı ağaç (özellikle çam ağacı)
            altına bırakmayın, kuş pisliklerini kurumadan temizleyin.

Yorum

Merhaba,

Aracınızı daha önce uzun süre yıkamadıysanız, tozlu şekilde yağmur altında kalıp daha sonra ise güneşe maruz kaldığında o lekeleri görmeniz mümkün.

Benim aracımda koyu renkli ve aynı sorunu yaşadım. Sonax Xtreme Brilliant Shine hızlı cila uygulaması yapıyorum, 4 yıkamada bir yaparım. Bende de aynı lekeler oluştu, bu ürünün temizleme özelliği olduğu için, sorundan kurtuldum.

Benim tecrübelerim bu şekilde oldu, sizin ki farklı bir durumdan kaynaklanabilir.

İyi Günler.

Yorum

İşleniyor...
              X