Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sıfır Km Araç Üzerindeki Sarı Lekelere Çözüm

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Sıfır Km Araç Üzerindeki Sarı Lekelere Çözüm

Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık 1 ay önce teslim aldığım, Insigia Gs'nin yıkama sonrası kurularken fark etmiş olduğum sarı küçük lekeleri aracın boyasına zarar vermeden aşağıdaki aşamalar ile temizleyebildim.

Malzeme Listesi;
    • Cilalı Şampuan,
    • Yüzey Kayganlaştırıcı,
    • Kil Hamuru,
    • Mikrofiber Bez.

İşlem Aşamaları;
    • Öncelikle aracı cilalı şampuan ve yıkama eldiveni ile yıkayıp kuruladım,
    • Kil hamuru uygulanacak bölgeye yüzey kayganlaştırıcı sıvı sıkıp kil hamurunu gezdirdim. (Kayganlaştırıcı sıvı için web te ürünler var fakat 1 litre su içerisine bir kaç kapak cilalı şampuan eklemek daha ekonomik olacaktır.)
    • Kil hamurunun tamamen yüzey üzerinde kayması, işlemin başarılı olduğunun kanıtıdır. Yüzey kontrolü yapıp son kurulama ile işlemi tamamladım.
    Açıkçası kil hamurunun bu kadar başarılı olacağını düşünememiştim.
    Insignia Grand Sport Excellence

Orjinal yazı sahibi: utkukk View Post
    Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık 1 ay önce teslim aldığım, Insigia Gs'nin yıkama sonrası kurularken fark etmiş olduğum sarı küçük lekeleri aracın boyasına zarar vermeden aşağıdaki aşamalar ile temizleyebildim.

Malzeme Listesi;
    • Cilalı Şampuan,
    • Yüzey Kayganlaştırıcı,
    • Kil Hamuru,
    • Mikrofiber Bez.

İşlem Aşamaları;
    • Öncelikle aracı cilalı şampuan ve yıkama eldiveni ile yıkayıp kuruladım,
    • Kil hamuru uygulanacak bölgeye yüzey kayganlaştırıcı sıvı sıkıp kil hamurunu gezdirdim. (Kayganlaştırıcı sıvı için web te ürünler var fakat 1 litre su içerisine bir kaç kapak cilalı şampuan eklemek daha ekonomik olacaktır.)
    • Kil hamurunun tamamen yüzey üzerinde kayması, işlemin başarılı olduğunun kanıtıdır. Yüzey kontrolü yapıp son kurulama ile işlemi tamamladım.
    Açıkçası kil hamurunun bu kadar başarılı olacağını düşünememiştim.
    Kil'den sonra ÇBS veya sağlam bir markanın kaliteli katı cilasını atmak da faydalı olacaktır.
    1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
    2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
    3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
    4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
    5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
    6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhanc64 View Post

Kil'den sonra ÇBS veya sağlam bir markanın kaliteli katı cilasını atmak da faydalı olacaktır.
      İşlem sonrası Soft99 marka katı wax kullanıldı. Sizinle hemfikirim.
      Insignia Grand Sport Excellence

Yorum

Aracın üzerindeki bal mumu kaplamasının lekeleri. Bayiilerde aracı teslim etmeden önce temizliyorlar ama fırçayla daldıkları için sağlıklı bulmuyorum. Kendimiz yapsak boya daha az zarar görüyor. Tebrikler.

Yorum

Opel'ler nakliye aşamasında malesef folyo kaplanmadığı için balmumu ile kaplıyorlar. Bayiye geldiğinde de ucuz yollu kimyasallarla yıkıyorlar.
          Yaptığınız uygulama güzel olmuş.
          Bu arada aşağıdaki listeye sizi de ekleyelim

http://www.insigniateam.com/forum/ge...r%C4%B1-buraya
          InsigniaTEAM

Yorum

Araya demirtozu temizleyicisi de sıkıştırırsanız daha verimli olur.
            http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
            2.0 CDTI
            Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

İşleniyor...
            X