Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çiziklere karşı tedbirleriniz, önerileriniz...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Çiziklere karşı tedbirleriniz, önerileriniz...

Arkadaşlar merhaba,

Aracımı İstanbul içi trafikte kullanıyorum, hal böyle olunca ya araca inip-binerken bizden ya da park ettiğimiz yerde sağdan soldan gelen etkiler sebebiyle kapıda, vb ufak tefek çizikler oluşuyor. Aracımın kaput ve ön çamurluklarına önceki sahibi film yaptırmış oralardaki kuş pisliği ya da ufak çiziklere çok aldırış etmiyorum ama kapılar için film mi yaptırsam nasıl çözüm bulsam karar veremedim. Sizler ne yapıyorsunuz, bir tedbir aldınız mı, ne yapılmasını önerirsiniz.

Fazlada şeyy yapmamak lazım
    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

İstanbul bu konuda ciddi dert....

Yorum

Vay canına ! Benden başka hiç kimse Seramik, folyo, vb. kaplama yaptırmamış ve yaptırmayı da düşünmüyor galiba.

İstanbul'da büyük cesaret doğrusu...

Yorum

Basit çizikler ve parlaklık için ben wax uyguluyorum. Boya üzerinde mikron olarak kalın bir yüzey bırakmasından dolayı insanlardan kaynaklanabilecek basit çiziklerden koruyabiliyor.

Yorum

İstanbul gibi bir memlekette folyonun falan arabayı koruyabileceğini sanmıyorum arabayı metal plakalar ile kaplamak lazım
            Ekli Dosyalar
            ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon View Post
              İstanbul gibi bir memlekette folyonun falan arabayı koruyabileceğini sanmıyorum arabayı metal plakalar ile kaplamak lazım
              Katılıyorum... Folyo ile kaportayı ancak kuş pisliklerinden koruyabilirim muhtemelen haha

Yorum

Arabam çizilecek ne yapmalıyım diyenlerde genellikle daha fazla çizik yaşandığına inandığım için bir şey yapmıyorum. Gerek yok.

Yorum

Çöp toplayıcılardan biri sürttü..Sol ön kapımı bayağı derinden çizdi...Folyo vs hikaye....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mozarto View Post
                    Çöp toplayıcılardan biri sürttü..Sol ön kapımı bayağı derinden çizdi...Folyo vs hikaye....
                    Bu tür durumlar tabii ki istisna, onlar kaza aşamasına giriyor, aracın ön tamponunu taşa sürttüm, folyo, vb. ile korunamayacak kadar derin bir çizik oluştu bile. Ancak otoparklarda yan yana yanaştığınız araçlarda hızlıca açılan kapılar, çanta, vb. gibi metal eşya sürtmeleri ya da martı/kuş pislikleri gibi durumlara karşı tedbir benim amacım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Bu tür durumlar tabii ki istisna, onlar kaza aşamasına giriyor, aracın ön tamponunu taşa sürttüm, folyo, vb. ile korunamayacak kadar derin bir çizik oluştu bile. Ancak otoparklarda yan yana yanaştığınız araçlarda hızlıca açılan kapılar, çanta, vb. gibi metal eşya sürtmeleri ya da martı/kuş pislikleri gibi durumlara karşı tedbir benim amacım.
                      Tabiki bu tip olaylarda kurtarıcı olabilir....

Yorum

Folyo kaplama aracın boyasının güzelliğini saklamaktan başka bir şey değil.Bence kaliteli ve sararmayan şeffaf film kapılar için uygundur.

Yorum

Folyo ufak sürtmelerde ve renk transferlerinde işe yarıyor.Ancak arabayı folyolu kullanmak televizyon kumandasını jelatine sarmak gibi geliyor bana.
                          http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                          2.0 CDTI
                          Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia View Post
                            Folyo ufak sürtmelerde ve renk transferlerinde işe yarıyor.Ancak arabayı folyolu kullanmak televizyon kumandasını jelatine sarmak gibi geliyor bana.
                            Kesinlikle aynı fikirdeyim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia View Post
                              Eşyalarını hatta klavyesini bile hala kaplama ile kullananlar var, onlardan biri hiç değilim hatta herkesin her yanını kapladığı cep telefonumu bile kılıfsız, filmsiz kullanırım.

Aracım beyaz ya da metalik gri olsa ben de kaplatmak istemezdim ama araç metalik siyah, o kadar ki kıyafetteki bazı aksesuarlar yüzünden bile kılcal çizikler oluşuyor. Araç beyaz olsa hiç birisi görünmez ama siyah araçta çok göze batıyor o yüzden de çözüm arıyorum. Kucak dolusu para yatırdığın, her gün işe gidip gelirken kullanılan aracın da her hafta orasında burasında çizik görmek hiç hoş olmuyor.

Siyah aracı olan pek yok sanırım o yüzden sıkıntımı anlayabilen pek çıkmadı..

Yorum

İşleniyor...
                              X