Duyuru

Collapse
No announcement yet.

BOYAYI KALDIRARAK ARABA NASIL YIKANIR

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• BOYAYI KALDIRARAK ARABA NASIL YIKANIR

arkadaşlar bugun arabamı yıkamaya verdiğim otokuaförüde bakın neler oldu.adam yıkarken birden kalktı diyor acaba orada bi boya hatasımı vardı angry angry angry

Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
    [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Ynt: BOYAYI KALDIRARAK ARABA NASIL YIKANIR

Basınçlı su yapmış olabilir. Geçmiş olsun

(ilave olarak) Ben arabayı yıkatırken, basınçlı suyu yakın tutmaması konusunda da uyarıda bulunuyorum..
    Tekrar geçmiş olsun

Yorum

Abi basınçlı sudan olur mu bilmiyorum ama tek bildiğim olmaması gerektiği böyle bir saçmalaık olamaz.Bizim araç da teknik gri ön ızgaranın hemen üstünde arabanın en sivri yeri olan ok gibi yerin ucu bembeyaz olmuş ve de pürüzlü olmuş sanki erimiş gibi.Servise sordum havayı ilk ora yardığı için sürtünmeden erimiş olabilir mi ya da boya mı az diye bana verilen cevap bu arabada 10 kat boya var oldu.10 kat boya su ile kalkacaksa helal olsun vallahi.
      İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Yorum

cok saol cemil abi vallahi hemen sanayide bi rakadaşım vardı boyacı ona götürdüm boyada bi kabarma olursa hemen kalkar dedi boyarsakta farın altına kadar zımpara yapıp boyamamız lazım diyor offf yaaa
        [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Off fena olmuş abi yaa..Bende demiştim yıkamacıya yakın tutma diye.Sinekler vs. kaldı ama böyle olmasından iyidir.Çok çok geçmiş olsun..

Büyük ihtimalle basınçlı suyu çok yakından tutmasından kaynaklanmıştır..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrezxr
            cok saol cemil abi vallahi hemen sanayide bi rakadaşım vardı boyacı ona götürdüm boyada bi kabarma olursa hemen kalkar dedi boyarsakta farın altına kadar zımpara yapıp boyamamız lazım diyor offf yaaa
            O bölüm güzel bir şekilde zımpara&astar&pasta&cila ile eski halini alır, canın sıkılmasın, Tekrar geçmiş olsun...

Yorum

Tamamen tamponlardaki boyanın dandikligi gecmis olsun boyatmaktan başka çözüm yok malesef. Benimde çekme halatı takılacak yerin kapağının kenarındaki yer ve davlumbazin on tarafında kalkma olmustu
              2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

bu nasıl iş ya şaka gibi ama yıkamadan olamaz bu tamamen boyanın yetersiz olması geçmiş olsun
                2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

Boyalarımız kötü ama bu kadar kolay boyanın çıktığını görmedim. Kesinlikle çok basınçlı su ile yakından yıkama sonucu olmuştur. Defalarca yıkama yaptırdım. Üstelik tamponda rötüşlü yerler var. Ama hiç böyle bir şey olmadı. Tek çare lokal veya komple zımpara ve boya yaptırmak.
                  2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Komple boyama daha içe sinen cinsten oluyor benım tavsıyem boyattıracaksanız komple boyattırın.
                    2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Bende farklı noktalarda sıkıntı var çok ince bir boya tabakası var araclarimizda bu gidişle tamponu boyasiz İnsignia kalmayacak galiba?...

Yorum

vallahi iyi dileklerde bulunan arkadaslara cok teşekkürler şimdi ben bunu serviste yaptırsam servis kayıtında tampon boyalı yazacaklar diğer arabamda baş parmagım uzunlugunda çizik vardı servis kayıtı arka tampon kople boyalı demiş canım nasıl sıkılmıştı ben bunu en iyisi sanayide arkadasa yaptırayım buda nazarlık olur işte

Yorum

servıs kayıtlarına çizikten dolayı boyandı dıye yazdırırsınız olur bıter

Yorum

tampon boyasında birşey yokki abi, parkederken dokundum boya patladı bende komple boyattım diyeceksin bu kadar tamponu geçtim kaporta boyasında bile birşey yok ama Türkiye'de işler farklı işte
                            bence tamponu boyatmanın tek kusuru söküp takarken kaportayla temas eden yerleri zedeleyebilir yada tampon üstündeki plastikleri sökerken esneme felan yapabilir. birde araba beyaz olduğu için rengin iyi ayarlanması lazım, beyaz tamponda ton farkı çok belli ediyor kendini
                            InsigniaTEAM

Yorum

Ben tampona bakan görmedim valla şimdiye kadar. 4 kapı 4 çamurluk kaput tavan bagaj harici kimse bakmaz

Yorum

İşleniyor...
                              X