Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çiziksiz Yıkama Nasıl Yapılır

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Çiziksiz Yıkama Nasıl Yapılır

Orjinal yazı sahibi: skydroll
    Orjinal yazı sahibi: Cemil Nişankaya
    Nail kardeşim yine döktürmüşsün. Benim arabayı da geçici olarak senin yanına vermem lazım. rolleyes
    Sen yeterki gel Cemil Abi
    Teşekkürler Nail kardeşim. Teklif etmen bile yetti.. Aras'ın gözlerinde de öptüm...

Yorum

Nail Bey paylaşımınız için teşekkürler. Haftasonu uygulamaya geçiyorum
      *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

Grit Guard getirteceğim de kargosu kendinden daha pahalı bari bir kaç ürün daha alayım dedim. Şampuan olarak Meg. Ultimate Wash & Wax iyi midir?

Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
        Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
        VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

İyidir...
          Bende daha kurulama bezi yokken arabayı yıkatmaya gittğimde bunlardan kullanıyoduk yıkamacıda...
          Ömür de kullanıyo o daha iyi yorum yapar...

Yorum

paylaşım için sağol...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan
              Grit Guard getirteceğim de kargosu kendinden daha pahalı bari bir kaç ürün daha alayım dedim. Şampuan olarak Meg. Ultimate Wash & Wax iyi midir?

Koçtaş veya praktiker, vss.. bir yere git. Önce 2 tane güzel elek seç.
              Eleğin çapına uygun 2 tane kova al. Eleklerin saplarını kes ve kovanın için oturt.
              İşte sana ev yapımı grit guard. Çok daha ucuz ve hızlı olur.
              Boş yere fazla par vermezsin.

Not: elekleri kova dibine yakın tut.

Orjinal grit guard böyle bir şey. yerim olsa ben kendime el yapımı yapardım.

2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

benım guardım dönüyor

Sarı şampuan güzel bıtsın nxt var bırde onu kullanıcam sonra yıne sarı alırım. cok az su kalıyor arabanın ustunde uber bezın yarısı bıle ıslanmıyor.

Birde ne kadar dogru yıkarsak yıkayalım araba çiziliyor
                2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

ben anlamadım walla bu yıkama sistemi 0 çizik olarak yıkama yapıyormuş ferrarileri yıkıyorlarmış bilgisi olan varmı http://www.sahibinden.com/ilan/emlak...1340581/detay/

2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cdd1907
                    ben anlamadım walla bu yıkama sistemi 0 çizik olarak yıkama yapıyormuş ferrarileri yıkıyorlarmış bilgisi olan varmı http://www.sahibinden.com/ilan/emlak...1340581/detay/
                    silikon fırçayı bilmiyorum ama en güzel tünel sistemi Amerika'da. fırça yerine mikrofiber bez var, üstelik deli gibi hızla dönmüyor, şampuanla birlikte yavaş yavaş arabanın üzerinde geziniyor. sistemin tamamı çok iyiydi, arabanın tünel içindeki hareketini bile makina sağlıyor, kullanılan sular arıtma sisteminden geçip tekrar kullanılıyor vs. yarım yamalak iş yapmamışlar tam sistemi kurmuş adamlar imkanım olsa Türkiye'de kurmak isterdim o sistemi
                    InsigniaTEAM

Yorum

Basınçlı yıkama makinesini nereden temin edebiliriz, fiyatı ne kadardır?

Ben biraz daha ucuza kaçmaya çalışıyorum sanırım

Şimdlik normal çift kova + sonax şampuan+ mikrofiber bez ve kurulama eldiveni kullanıyorum.

Fena sonuç vermiyor ama çok çok iyide değil..

Tazyikli su pıskırtma aparatı alıp hortumun ucuna bağlasam, sonra mikrofiber bez ile köpüğü yaysam , tekrar tazyikli suyu tutsam ve kurulama eldiveni ile kurutsam nasıl olur sizce?
                      İnsignia 1.4 Turbo Elegance Edition ..

Yorum

Basınçlı yıkama makinelerini Bauhous gibi yerlerde çok rahat bulabilirsin.Bunun dışında internet üzerinden satış yapan birçok site de mevcut.Fiyat Basıncına,aparatlarına ve markasına göre değişir.İyi bir ürün 120+ diyebilirim.Öne çıkan markalar Karcher,Lavor ve Bosch.Eğer ki araç yıkamak için yer müsait ise hiç vakit kaybetmeden alabilirsin oldukça kullanışlıdır.

Çift kova yöntemi ile doğru yıkama yaparsan da sonuç değişmez.Sonuçta basınçlı yıkayıcılar biraz zamandan tasarruf sağlarlar.Çift kova ile de yine ilk başta güzelce aracın tozlarını ve kaba kirlerini su ile indirip çizmeyen yün,microfiber yıkama eldiveni ile köpükleyip tekrar durulayıp microfiber kurulama beziyle kurularsan başarılı bir yıkama gerçekleştirirsin.

Suyun basınçlı olmasının tek avantajı kirleri kolay ve bastırmadan çıkartmaktır yoksa sen hortumla da çok güzel yıkayabilirsin.İyi bir yıkama için aracı sakın ama sakın ovalama.Bu yanlış bir harekettir.Aracı çizmekten başka bir işe yaramaz.Eğer ki kaliteli malzemeler kullanıp doğru yıkarsan zaten başarılı bir yıkama olur.
                        2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Doğan_345
                          Basınçlı yıkama makinesini nereden temin edebiliriz, fiyatı ne kadardır?

Ben biraz daha ucuza kaçmaya çalışıyorum sanırım

Şimdlik normal çift kova + sonax şampuan+ mikrofiber bez ve kurulama eldiveni kullanıyorum.

Fena sonuç vermiyor ama çok çok iyide değil..

Tazyikli su pıskırtma aparatı alıp hortumun ucuna bağlasam, sonra mikrofiber bez ile köpüğü yaysam , tekrar tazyikli suyu tutsam ve kurulama eldiveni ile kurutsam nasıl olur sizce?
                          Ben mecburiyetten öyle takılıyorum ama bildiğimiz işkence. Özellikle Captiva gibi büyük bir arabada. Basınçlı makine şart. Havadan bir 120 tl düşse lavor p19 alacam da düşmüyor
                          Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                          Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                          VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

bugün bir benzinlikte 1 lirayla çalışan yıkama makinesi olduğunu öğrendim, sonunda bende kendim çift kovayla araba yıkayabileceğim oleyy
                            InsigniaTEAM

Yorum

Cagri,

Pazar gunu Nurettin ile 1 kova su ile arac nasil yikanir? Teknigini uyguladik. Nurettin videoya cekti.
                              Susuz yikama olarakda adlandirilan bu teknikte yikama sadece 1 kova su, yikama eldiveni ve 3-4 adet iyi mikrofiber havlu ile yapiliyor. Yaklasik 45 dk civari suruyor. Cift kovaya gerek yok tek kova ile is bitiyor.

2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

abi arabaya şöyle bol bol su tutmadan ben rahat edemiyorum ya haha
                                InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                                X