Duyuru

Collapse
No announcement yet.

BZ DETAILING - ÇİZİK GİDERME / BOYA KORUMA UYGULAMALARI

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• BZ DETAILING - ÇİZİK GİDERME / BOYA KORUMA UYGULAMALARI

Merhaba arkadaşlar, (forumunuzu skodaturkey üyesi - turquaz72 - Gökhan Bey'den duydum)

Ben Berker ÇELİK. Ankara'da ikamet ediyorum ve Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Müh. 3.Sınıf Öğrencisiyim. Detailing işleri ile yaklaşık 1,5 seneden beri profosyonel anlamda ilgileniyorum...

Uzunca bir süreç boyunca zevkle başladığım Detailing Olayları günden güne gelişti ve gelişmekte. Yaptığım işten zevk alarak yapıyorum ve elde ettiğim sonuçlar sizlerinde onayladığı gibi güzel oluyor.

Her ne kadar piyasada birçok ŞİRKET olsada, ben bu şirketlerden çok daha itinalı ve dikkatli çalıştığıma inanıyorum. Çıkarttığım işler ve müşterilerimin memnuniyeti en büyük referansımdır.

Eğer aracına boya koruma uygulatmayı düşünen eş-dost-akraba var ise seve seve hoş sohbet ile uygulamayı isterim.

Standart Bir Uygulama;

*Kil ile Boya Temizliği
    *Menzerna - 3M - AutoGlym ürünleri ile Çizik Giderme
    *PoorBoy's ve Meguiar's ürünleri ile Glaze
    *Chemical Guy's JetSeal 109 ile Sealant işlemi
    *Collinite915 ile Wax işlemi uyguluyorum.

Sıfır Araç(Çizik Giderme Yapılmasına Gerek olmayanlar)150TL,

Kullanılmış Orta Dereceli Çizik Giderme İşlemine İhtiyaç Duyan araçlar 200TL

Ağır Çizik Giderme İşlemine İhtiyaç Duyan Araçlar 250TL.

Yaptığım Bir Kaç Uygulama

Siyah Peugeot 308 : http://skodaturkey.com/showthread.php?t=4512
    Siyah Audi A5 : http://skodaturkey.com/showthread.php?t=6075
    Siyah Honda Civic : http://skodaturkey.com/showthread.php?t=6011
    Siyah Peugeot 407 : http://skodaturkey.com/showthread.php?t=5710
    Siyah Ford Fiesta : http://skodaturkey.com/showthread.php?t=5349
    Siyah Seat Leon : http://skodaturkey.com/showthread.php?t=3265
    Füme Peugeot 308 : http://skodaturkey.com/showthread.php?t=4264
    Kırmızı Focus : http://skodaturkey.com/showthread.php?t=6825
    Siyah Peugeot 407 : http://skodaturkey.com/showthread.php?t=4882

ve birçoğu ...

Cep Tel : 0555 566 21 64... Bu numaradan bana ulaşabilirsiniz...

Ynt: BZ DETAILING - ÇİZİK GİDERME / BOYA KORUMA UYGULAMALARI

Keşke İstanbulda olsaydınız. Uygulamalarınız çok başarılı. Uygulamayı sizde yaptırır ve bu sırada yeni başlayan biri olarak eğitim almış olurdum.
    Ankarada ikamet eden arkadaşlara şiddetle Berker beyi tavsiye ederim.
    2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Evet aslında ramızda da boyle bir gün yapmayı denedik maolmadı.
      Meguayers Anadolu yakasındaki yerinde work shop yapalım diye bizi davet etmişlerdi aslında ...
      Yani aramızda bir kişinn aracını bu şekilde işleyebilriz.
      Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Hoşgeldiniz, aslında izinsiz reklam yapıyor olsanız da Gökhan abinin referansı ve öğrenci olmanız sebebiyle bir istisna uygulayabiliriz
        karşılığında profilinize yaş ve şehir bilgilerinizi girerseniz sevinirim
        InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zeytin
          Evet aslında ramızda da boyle bir gün yapmayı denedik maolmadı.
          Meguayers Anadolu yakasındaki yerinde work shop yapalım diye bizi davet etmişlerdi aslında ...
          Yani aramızda bir kişinn aracını bu şekilde işleyebilriz.
          Abi Mert yardım ederse birlikte hepinize uygulama yapıcam. Şu amatörlüğü bir atayım üstünden. Flex polisaj makinası aldım.
          Artık amatör ürünler yok. Profesyonel ürünler ile yola devam edicez. Şimdi ilk hedefim cam daki kılcal çizikleri gidermek.
          Fırsatını bulayım uygulayıp sonuçları paylaşıcam. Sonrada her hafta bir arkadaşın arabasını yaparız. Ama bize üstü kapalı temiz bir yer lazım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: turquaz72
            Keşke İstanbulda olsaydınız. Uygulamalarınız çok başarılı. Uygulamayı sizde yaptırır ve bu sırada yeni başlayan biri olarak eğitim almış olurdum.
            Ankarada ikamet eden arkadaşlara şiddetle Berker beyi tavsiye ederim.
            Gökhan abi beğenin ve önerin için çok teşekkür ederim...

Ankara'da ki arkadaş-abi lerime bu tarz uygulamaları yapmayı gönülden isterim. Bu işe hobi olarak başladım aslında... Ancak biraz obsesif bir tarafımda var... Bir işe bulaştığım zaman o işte en iyi olmayı bilinsizce hedef ediniyorum, geceler gündüzler karışıyor ; teori pratiğe dönüyor ve sonuç hep güzel oluyor...

Aynı şey fotoğrafçılık konusunda da böyle olmuştu... Forumun uygun yerinde çektiğim kareleri paylaşacağım...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
              Hoşgeldiniz, aslında izinsiz reklam yapıyor olsanız da Gökhan abinin referansı ve öğrenci olmanız sebebiyle bir istisna uygulayabiliriz
              karşılığında profilinize yaş ve şehir bilgilerinizi girerseniz sevinirim
              Anlayışınız için çok teşekkür ederim... Asıl amacım para kazanmak değil gerçekten. Para kazanmak olsaydı bir araçla ortalama 8-10 saat arası uğraşmazdım, uğraşsam bile bu kadar kaliteli ürünler ile bu fiyata yapmazdım sanırım...

Piyasada çoğu şirket ne yazıkki yanlış uygulama- acele uygulama nedeni ile hologram-makine izi ya da çizikleri geçirememe boya korumanın kuş pisliği vb gibi nedenlere karşı zayıf olması problemlerini taşıyor...

Bundan dolayıda biz müşteriler bu tarz şirketler yüzünden her araç için çok önemli olan boya koruma işini hafife alıyoruz...

Bu konuya bir nebze olsun destek olmak ve gerçek-kaliteli uygulamaları arkadaşlık ve hoş sohbet ile başarmak güzel dostluklar kurmak asıl amacım...

Yorum

gerçekten süpermiş ellerinize sağlık sıfırdan daha iyi olmuş
                İNSİGNİA 1.6 T EDİTİON ELEGANCE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mrbody
                  gerçekten süpermiş ellerinize sağlık sıfırdan daha iyi olmuş
                  Beğeniniz için teşekkürler...

Yorum

emeğine sağlık keşke imkanım olsada freelandera beraber yapsak...

Yorum

Berker bey gerçekten uygulamalarınız harika görünüyor. Daha önceki passat aracıma ziebartta yaptırmıştım boya koruma o bile bu kadar parlak ve canlı durmuyordu. Şu an İnsignia araç sahibiyim ve aracıma boya parlatma ve koruma işlemi yaptırmayı düşünüyorum. Maalesef İstanbulda olduğumdan muhtemelen size gelemeyeceğim. Sizin İstanbulda önerdiğiniz bir yer varmı? Ya da önümüzdeki 1 ay içinde sanırım iş için Ankaraya yolum düşecek, gelmeden konuşsak sizinle gününü ayarlasak, Ankaraya geldiğimde size de yaptırabilirim.

Yorum

Berker bey,

Yolunuzun istanbula düşme ihtimali yok mudur? Shinerama dan 4 kez malzeme geldi.
                        Ama hala pasta cila yapamadım arabaya.

Yorum

Yol Masrafımı karşılarsanız gelebilirim

Yorum

Berker bey merhaba, uygulamalarınız gerçekten mükemmel ankarada olsam kesin tanışırdık ama eğer istanbula gelecek olursanız mutlaka haber verin.

Meguiars kullandığınız için size birkaç sorum olacaktı. Gold ve nxt cilalar; için araca yedirdikten sonra ne kadar beklemek gerekiyor?
                            Birde scratch x ürününü denedim, ama hiçbir faydasını görmedim. Sizde denediyseniz aynı fikirdemisiniz yoksa kullanımında bir incelik mi var?

Teşekkürler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: keramos
                              Berker bey merhaba, uygulamalarınız gerçekten mükemmel ankarada olsam kesin tanışırdık ama eğer istanbula gelecek olursanız mutlaka haber verin.

Meguiars kullandığınız için size birkaç sorum olacaktı. Gold ve nxt cilalar; için araca yedirdikten sonra ne kadar beklemek gerekiyor?
                              Birde scratch x ürününü denedim, ama hiçbir faydasını görmedim. Sizde denediyseniz aynı fikirdemisiniz yoksa kullanımında bir incelik mi var?

Teşekkürler
                              Scratch x bende de var. Bende pek faydasını göremedim. Ama bir amerkalı videosunu izledim.
                              Adam scrathx den şikayetçi olan kişilerin padi doğru kullanmamalarından kaynaklandığını söylüyordu.
                              Padi üst kısmına scratch x sürdü ve dairesel hareketlerle değil ileri geri haraket ederek uygulama yaptı.
                              Ama açıkçası bu çizik giderici ile ve makina olmadan çiziklerin gideceğine pek inanmıyorum.
                              Belki çok ince derin olmayan çizikler olabilir.

NXT sıvı cilayın sürün ve 15-130 dk. bekleyin ve ilk sürdüğünüz yerden başlayarak mf bezle silin.

Yorum

İşleniyor...
                              X