Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Boya Koruma Öncesi Sonrası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Boya Koruma Öncesi Sonrası

Valla bir iki yikattim, yine ince ince Çizikler oluşmaya başlamış. Kendim yıkadım, yine aynı. Bı polisaj makinası alacağız galiba.

Gecen koctasta vardı. 150 lira gibiydi galiba.
    1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
    Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Maşallah canavar canavar ince ince çizikleri önlemek için en iyi yontem foam lance ıle kırlerı ındırıp cıft kova ıle yıkama ve guzel bır havlu ıle kurulama.

2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Bir tane 40 x 40 mikrofiber bezim var. Kurularken kalan tozlar bu beze yapisip çiziyor galiba. Çift kova isi çok angarya olmasa uygulayacağım ama bu kadar teferruata girince "ben araba değil de araba bana biniyormus" gibi hissediyorum :d
        1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...

Yorum

Siyaha biniyorsak , o da bize binecek arada
          2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sebazios
            Valla bir iki yikattim, yine ince ince Çizikler oluşmaya başlamış. Kendim yıkadım, yine aynı. Bı polisaj makinası alacağız galiba.

Polisaj işi o kadar kolay değil. İyi bir makina 300 tl den başlıyor. Flex, makita, vss..
            Ayrıca uygun padler alınacak. 150 mm, 70 mm, vss. padler cutting, polish, finih ayrı ayrı pad.
            En az 2 çeşit tabla. 2-3 çeşit pasta.. Kısacası ucuz bir uğraş değil. Ayrıca biraz teknik ve cesaret gerekli.
            Ama yinede ben sizin cesaretinizi kırmayım.
            2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: turquaz72

Polisaj işi o kadar kolay değil. İyi bir makina 300 tl den başlıyor. Flex, makita, vss..
              Ayrıca uygun padler alınacak. 150 mm, 70 mm, vss. padler cutting, polish, finih ayrı ayrı pad.
              En az 2 çeşit tabla. 2-3 çeşit pasta.. Kısacası ucuz bir uğraş değil. Ayrıca biraz teknik ve cesaret gerekli.
              Ama yinede ben sizin cesaretinizi kırmayım.
              Yok yok, bendeki biraz deli cesaretidir. O kadar kolay kirilmaz. Küçük bir cakiyla, bir notebook'u komple dağıtır, toplar, onarabilirim

Poli olayı o denli karmaşık değil. İsin ehli ısta zaten makina kullanmıyor, makinayı ehil olmayanlar icin icat etmişler desem yalan olmaz.

Alet isler, el övünür.

Yorum

Makina olmadan polisaj mı? Bu biraz zor. Ne kadar usta biri olursa olsun vernik üzerindeki çizikleri elle alabilmesi için saatlarce uğraşaması gerekir. Hatta işi hakkıyla yapacakca günlerce. Tabi ustanın eli 2500 dev/dak ya çıkabiliyorsa başka tabi. ihihi
                2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Poli olayı o denli karmaşık değil. İsin ehli ısta zaten makina kullanmıyor, makinayı ehil olmayanlar icin icat etmişler desem yalan olmaz.

Alet isler, el övünür.
                  amanın ihihi
                  InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: turquaz72
                    Makina olmadan polisaj mı? Bu biraz zor. Ne kadar usta biri olursa olsun vernik üzerindeki çizikleri elle alabilmesi için saatlarce uğraşaması gerekir. Hatta işi hakkıyla yapacakca günlerce. Tabi ustanın eli 2500 dev/dak ya çıkabiliyorsa başka tabi. ihihi
                    Bahsettigim kaporta ustasının dükkanında 4 tane farklı marka model polisaj makinası vardı. Kabayı makinayla yapıp son katı elle yapıyor. Nedenini sorduğumda yukarıdaki cevabı verdi.

Düşününce haklı olduğunu anladım. Makina her yere girilemiyor. Her zaman aynı basıncı veremiyorsunuz. Daha bir sürü ayrıntı. El ile yapılan işlem, elin sahibi isin ehliye makinadan çok daha uzun sürer ama çok daha guzel alıcı sonuc verir diye düşünüyorum.

Ne tekim benim arac da aynı stille yapıldı. Sonucun resimleri yukarıda.

Yorum

İşleniyor...
                    X