Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Wolf's Chemicals - 2007 Bmw 335d (Kırmızı)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Wolf's Chemicals - 2007 Bmw 335d (Kırmızı)

Pazar günü bir arkadaşımın aracına çizik giderme ve nano boya koruma operasyonunu gerçekleştirdim.

Kullanılan malzemeler
    - makita polsaij makinesi (heyecan yok daha almadım, mekan sahibinin makinesi)
    - Bilt hamber soft clay (Ömer'den kil almadan çok önce bunu almıştım deneyeyim diye kullandım. )
    - Chemical guys cut 1.0
    - Menzerna 85 RD (geçen sene almıştım bitirmek amacıyla kullandım)
    - Menzerna 203 S (geçen sena almıştım bitirmek amacıyla kullandım)
    - Hex logic sarı cut pad
    - Hex logic yeşil polisaj pedi
    - ipa
    - 500w ışık
    - Canon Sx210 IS fotoğraf mak.
    - 25mt uzatma kablosu
    - Extech boya kalınlık ölçer

Gelelim olayın hikayesine;

Efenim (Efendim anlamında) arkadaşımla 12:00'de buluştuk. Aracın dışı yıkandı, kurulandı, bir güzel su ve kil eşliğinde boya temizliği yapıldı. Ardından her yanı bir güzel maskelendi. Bir çok yeri yeniden boyandığından bende boya kalınlık ölçer ile arkadaşımın merakınıda gidermek ölçümler yaptım. Yer yer 400, 300, 200 ve 150 mikron civarlarında çıktı. Bagaj kapağı 400 üstüydü, Borusan demekki böyle kalın kalın boyuyor.
    Kalınlık ölçüm işleminden sonra, ağır çizikler için sarı cut pad ve chemical guys cut 1.0 ile işlem yaptım. Yer yerde menzernalar ile ameliyata devam ettim. Yanlız bir daha menzerna alırsam bende Hakan değilim. Yahu ne biçim toz yapıyor o menzerna, beni resmen hasta etti. Neyseki bitmek üzerede, pek yakında kendilerine bir daha görüşmemek üzere elveda diyeceğim.

Çizik giderme operasyonu bitincede su ve ipa karışımı ile tekrar bir temizlik yaptım. Sonrada wolf's chemicals nano sealant'ı araca sürdüm ve kuruyuncada sildim. (10dk'da kurudu)

Tüm operasyon toplam 8 saat sürdü. Bir ara kollarımı hissetmedim diyebilirim. Bu kadar alçak bir otomobile polisaj yapmak çok ama çok zormuş. Bir ara yere gazete kağıtlarını serdim ve oturdum öyle polisaj yaptım. Bir ara eşim bana sağolsun yemek servisi yaptı, arkadaşım da boş durmadı Algida magnum ve bol su ile takviye yaptı

Ahanda fotoğraflar. (Eylemlerim devam edecek, beni izlemeye devam edin anacağım )

Ynt: Wolf's Chemicals - 2007 Bmw 335d (Kırmızı)

Hakan tebrik ederim iyi iş çıkarmışsın. 50/50 foto çekemedin galiba.
    Ben menzernalardan çok menunum. Hayret niye o kadar tozuttu.
    2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Ellerinize sağlık valla Tamam siyah çok güzel oluyor detailingte ama benim favorim her zaman kırmızıdır hem içimdede uhde kalmıştır kırmızı araba inşallah yakında olacak gibi

Yorum

bagaj kapağı boyalımı acaba 300-400 mikron boya kalınlığı çok fazla :S

1998 Opel Vectra 2.0 Cdx

Yorum

bide bu boya kalnlık ölçer cihazı nerden ve kaça aldınız bilgi verebilirmisinz benimde almam lazım

1998 Opel Vectra 2.0 Cdx

Yorum

Orjinal yazı sahibi: arslan.gonul
            bide bu boya kalnlık ölçer cihazı nerden ve kaça aldınız bilgi verebilirmisinz benimde almam lazım
            Kardeşim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...822898/detay/?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...071927/detay/?

Sahibinden de boya ölçer diye aratırsan çıkıyor kardeşim...

Yorum

abi bunları direk bayiden felan alma imkanımız varmı acaba internet üzerinden pek güvenmiyorum

1998 Opel Vectra 2.0 Cdx

Yorum

abi bunları direk bayiden felan alma imkanımız varmı acaba internet üzerinden pek güvenmiyorum
                Valla galerici bi kaç abimiz var beraber iş yaptığım bi sorarım onlara olmassa ben kargolarım sana...

Yorum

abi msn e gelebilirimisin

1998 Opel Vectra 2.0 Cdx

Yorum

Gelirim tabi

Yorum

bagaj kapağı boyalımı acaba 300-400 mikron boya kalınlığı çok fazla :S
                      Bagaj kapağı boyalı, Borusan boyamış. Pek de iyi boyayamış.

Boya kalınlık ölçer cihazının fiyatı 700 TL.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: turquaz72
                        Hakan tebrik ederim iyi iş çıkarmışsın. 50/50 foto çekemedin galiba.
                        Ben menzernalardan çok menunum. Hayret niye o kadar tozuttu.
                        Bir tane çektim o da arada bantlı olan. Sonrada vakit darlığından çekmedim. Menzerna'nın neden tozuttuğunu bilmiyorum ama bir daha kullanmayacağım kesin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
                          Kardeşim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...822898/detay/?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...071927/detay/?

Sahibinden de boya ölçer diye aratırsan çıkıyor kardeşim...
                          İlk linkte yer alan Çin malı no-name bir marka. Hatta şöyle söyleyeyim Karaköy'de yan yana dükkanlarda aynı cihaz farklı marka ile satılıyor. Fiyatıda o ürün için hiçde uygun değil.

Yorum

BMW ve opak boya, hiç sevmem en azından eskisinden daha iyi gözüküyordur şuan.
                            abi sende uygulamayı sanki zoraki yapmışsın gibi bir hava sevdim ama doğru mu?
                            ellerine sağlık ayrıca
                            InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                              BMW ve opak boya, hiç sevmem en azından eskisinden daha iyi gözüküyordur şuan.
                              abi sende uygulamayı sanki zoraki yapmışsın gibi bir hava sevdim ama doğru mu?
                              ellerine sağlık ayrıca
                              Çağrı sağolasın, valla eşim bana mutfaktan su getir dese iki saat söylenirim; ama git cila yap, polisaj yap dese, herkesten önce ben olay yerine giderim

Yorum

İşleniyor...
                              X