Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Karakartal Detailing 1.5.2011 Mesaisi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Karakartal Detailing 1.5.2011 Mesaisi

yaklaşık 700 km lik bir kir vardı arabanın üstünde. Yağmurlu günlerden dolayı acayip çamur olmuştu. Yine yağmur yağacaktı fakat (ki şimdi yağıyorda ) arabanın böyle olmasına dayanamazdım.

Kullandıgım malzemelerı once yazayım

Lavor p19 makıne
    Foam lance
    Çift kova ,+ çift grit guard
    Meguiars mf eldiven
    Proteo
    Kettle
    Meguiars Ultımate wash & wax şamp
    Valet pro bilberry wheel cleaner
    EZ detailing brush
    Meguıars Water magnet
    Uber Yellow premıum kurulama bezı
    Meguiars Last touch
    Meguıars Supreme shine mf
    Meguıars Hyper dressıng
    Meguıars NXT ınsane shıne tyre dressıng
    CG Extreme Synthetıc detaıler
    Aquapel
    CG streak free windows cleaner

Önce stoklardan bıten malzemelerı doldurdum. Bılberry ve last touch az kalmıstı. Sonra su ısıttım kettleda proteo ıcın 300 ml proteo ustu sıcak su koydum. O ısınırken bır yandan tornador uc ıle lanet olası camurları cıkarmak ıcın on yıkama yaptım fakat pek basarılı olamadım. Jantlara nano uygulamıstım gecen gun jantlar tornador ıle ayna gıbı oldu fakat dayanamadım tekrardan Bılberry ıle ustunden gectım. Sonra proteo ıle bır on yıkama mahıyetınde 1 perde kopuk sıktım fakat sonuc negitiv. Sonra duruladım ve proteonun kalanını bosalttım arabanın ustune ve meguıars eldıvenle gırıstım. Bu sefer gıttı gıbıydı kırler. Bır yandanda grıt guarlı kovalarda meguıars ultımate wash & wax hazırladım tam kurulama bitti lavor makınede bıttı. Tık dedı bır daha calısmadı ne oldu anlayamadım bozuldu herhalde sonra cıft kova yontemıyle yıkadım hortum suyuyla duruladım . Değişik bir şampuan gıbı gorunsede pek bır olayı yok hafıf su ıtıcılıgı var o kadar ama iş görüyor sevdim kokusunu vs. Sonra last touch sıktım water magnetle gectım gerı kalan ufak tefek yerlerıde uber yellow premıum ıle gectım. Paspasları yıkamıstım onlara hyper dressıng uyguladım davlumbazlara ve lastıklerede. Sonra hyperdressıng kuruyunca lastıklere nxt ınsane shıne yaptım. Bu acayıp bır urun cok hosuma gıdıyor yahu. Jantları waffle bezle kuruladım pencerelerı yenı aldıgım cg cam sılıcıyle sıldım.Cok hosuma gıttı temızlıgı ve gerıde ız bırakmaması. Ön camda aquapel yolcu tarafında etkısını yıtırmıstı 1 tane aquapelı on cama uyguladım. Paspaslara Griots garage leather scents sıktım. korelı bol tuylu mf ıle cg synthetıc detaıler ıle her yerı gectım. Bu urun gercekten cok basarılı

Lavorun bozulmasına cok sınırım bozuldu. Sanırım gide gele dedem nazar attı cunku gözü vardı agaclara foam lance ıle ılac atacaktı çok iyi alet çok iyi alet dıyıp duruyordu 1 aydır Bakalım sımdı bır 200 barlık makıne arayısına gırıcem sanırım

buyrun fotolar

2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Ynt: Karakartal Detailing 1.5.2011 Mesaisi

Ohhhhh. Muhteşem bir detailing festivali olmuş Ömür.
    Kullanmadık malzeme nerdeyse bırakmamışsın. Bencde ucuz makinalar yerine yüksek basınçlı
    iyi makina almak gerek. Yerim olsa bir dakika durmam alırım.

EZ jant fırçası ile jantın en arkalarına kadar ulaşabiliyor musun?
    2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Evet abi her yere ulasıyor fırca ve tertemız yaptı bılbery ıle beraber. Çok güzel bir fırca dıger sarı fırcalardan cok ustun
      2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Araba dediğin SİYAH olur rolleyes
        Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Bu arada chıpex ıle yaptıgım rotuslardan bazıları bugun attı. Ince ınce yaptıgım yerlerde sorun yok fakat parmakla boca edıp yaptıgım yerlerde acılma oldu. Tornador ucla yıkarken beyaz beyaz ortaya cıktı taş izleri

Yorum

Olay budur yaa...

Benim renk karbon muş ömür..

Chipex temi tırt çıktı?

Yorum

Chipex tırt degılde benım uygulama tırt oldugu ıcın o yuzden basarısız oldu Çok kalın surdum bazı yerlere abuk subuk taktiklerle oralarda kalktı Ama fırcayla adamların dedıgı gıbı yaptıgım yerler gayet ıyı sorunsuz.

Yorum

abi evinde super arabanda gule gule kullan ev yaparsam projeden alıntı yaparız arabalarımız zaten aynı
                2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

çok profesyonel yıkama olmuş ömür helal sana) peki ışıkta bakınca hiç yıkama çizikleri görüyomusun hafifinden de olsa)
                  2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

Ben o mazleme listesini alana ve anlayana kadar ohooooo..Tabi emeğe saygı güzel olmuş elinize sağlık

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cdd1907
                      çok profesyonel yıkama olmuş ömür helal sana) peki ışıkta bakınca hiç yıkama çizikleri görüyomusun hafifinden de olsa)
                      var tabi olmazmı çok çok ince ama

Yorum

Ömür sana çırak lazım. Bir fikrim var. Workshop mayetinde videolar çekip paylaşırsan çok ilgi çeker.
                        Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Pek eğitmen bünyem olmadıgından videoları sıkılıp kesebılırım

Yorum

Ömür ben Tekzen den almıştım Lavor Exp Plus ı...
                            Fiyat en iyi ordaydı.
                            Online Shop da var sanırım..

Yorum

Ömür kardeşim, Bi Konya'ya uğrasam mı acaba? diyorum. ihihi Bir dahaki sefere haber verde, benim arabayı seninkinin yanına koyalım, suyundan, köpüğünden, bizimkinin üzerine sıçrar oda şükür der. ihihi haha

Yorum

İşleniyor...
                              X