Duyuru

Collapse
No announcement yet.

buda benim detailing

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: buda benim detailing

Orjinal yazı sahibi: Sufy
    ben yumoş kullanıyorum .. pambuk kibin oluyor oto ) yolda bile giderken kırıtarak gidiyor
    Yapma Sufy hocam yaa sana yakışırmı hiç aaaa haha
    Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Seyyah
      ben yumoş kullanıyorum .. pambuk kibin oluyor oto ) yolda bile giderken kırıtarak gidiyor
      Yapma Sufy hocam yaa sana yakışırmı hiç aaaa haha
      2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
      [center]

Yorum

Tabii ben emergency durumların için zeytinyağı önerdim... Kitaplarda yazmaz...En yakın yapı marketlerde sonax ın şampuanı var.

Yumoş olayına bende karşıyım...

Yorum

yağı yoğurdu boşverde glossworkzu foam lance ıle nasıl atacaz onu bulalım bence
          2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

skodaforum da yapan vardır onu..
            Orjinal yazı sahibi: iatros
            yağı yoğurdu boşverde glossworkzu foam lance ıle nasıl atacaz onu bulalım bence

(Glossworkz is not a soap it is a highly lubricating cleanser. Biodegradable, non-toxic environmentally responsible and free of harsh detergents.)

Şimdi bu köpürmücek anladığım kadarıyla...

Aklıma 2 yöntem geldi

1-)50 ml proteo 100 ml Glossworkz geri kalanı su...
            2-)Direk 100 ml Glosswokz 200 ml de su...

Her ikisindede ayarı full eksiye getir...2. yöntem köpürmücek ama napalımmmm...

Olmadı foam lance nin 2 şişe takılanı nı alalım bi şise proteo bi şişe glosswokz...(birazda zeytinyağı )

Yorum

Hasan kardeşimin arabasına nazar boncuğu da benden olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: turquaz72
                Hasan eline sağlık çok güzel olmuş. Çok ucuza aracını pırıl pırıl yapmışsın.

Tek eleştirim sana TİNER. Tiner kuvvetli bir solventdir. Jantları çok iyi temizlemiş olabilir
                ama jant üzerindeki vernik tabakasını bozabilir. Bu durum birden ortaya çıkmaz.
                Zamanla jantların sararır. Bu nedenle tiner,aseton gibi kuvvetli solventleri kullanmamanı öneririm.

gökhan hocam teşekkür ederim, tinerin zararlarını biliyorum, ancak balata tozlarını çıkarmak için denemediğim kalmadı, mazot bile çözmedi, tineride direk uygulamadım, sulandırıp uyguladım, umarım zarar vermemişimdir....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: skydroll
                  Ellerine sağlık...Aracını kendin yıkaman bile bu işi ve aracını ne kadar sevdiğinin göstergesidir...

Not: İçinde asidic çözeltiler ve köpürmeyi kolaylaştıran paraben gibi (duş jelleri ve şampuanlarda kullanılır) maddelerden uzak dur derim.Eğer mecbur kalırsan ve illa kullancam dersende köpük yaptığın kovanın içine 1 çay bardağı saf zeytinyağı dök.Hem asit özelliğini yenersin hemde kirleri yumuşatır..(parlaklık verdiğide söylenir)

İyi detailing ler...

teşekkür ederim, zeytinyağını kesinlikle deneyeceğim....

Yorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Cemil Nişankaya
                      Hasan kardeşimin arabasına nazar boncuğu da benden olsun.

cemil abi çok teşekkür ederim....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cdd1907
                        walla insanın kendi malıyla uğraşması kadar zevkli birşey yok ne zamn sıkılsam sizin işlemi yapıyorum ve o kdr rahatlıyorum ki anlatamam) çok güzel olmuş kazasız belasız kullan inşallah

teşekkür ederim, aynen dediğin gibi ben aracımla uğraşırken çok zevk alıyorum ve rahatlıyorum, mutlu oluyorum....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Destiny
                          Hasan bize örnek olacaksın
                          Bu kadar detailing konusu okumuşken bu konunun ne kadar karmaşık olduğunu düşünüken birden olaya son noktayı koydun. Eline sağlık. Bu işi tabii ki profesyoneller daha iyi yapar ama böyle de yapılabileceğini göstermişsin. Çok güzel olmuş. Tiner'e dikkat tabii ki.
                          Gökhan hocam ve iatros bu işi bize fiilen öğretene kadar böyle devam...

teşekküler, evet son noktayı koyduk olaya, gönül isterki bizimde çeyizimiz olsun ama banada gerçekten çok karışık geliyor, klaik yöntemlerle yıkamak daha işime geliyor, aracıma kötü muamele yapmıyorum yanlış anlaşılmasın, birazda espri olsun istedim...

Yorum

Çok güzel olmuş abi eline sağlık. Yalnız o fren diskleri niye sarı? Bana mı öyle geliyor yoksa
                            Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                            Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                            VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan
                              Çok güzel olmuş abi eline sağlık. Yalnız o fren diskleri niye sarı? Bana mı öyle geliyor yoksa

yoo yanlış görmemişsin, fren diskleri suyu yiyince sararmış, paslanmaya başlamış, pasını aldım gece merak etme

Yorum

Tiner dışında yapılabilecek en ideal temizlik ne gerek var bi sürü boya cilaya onlarda temiz buda temiz

Yorum

İşleniyor...
                                X