Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Mertk detailing :)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Mertk detailing

acık renk töbe almam hayatta araplardan özenip insanlar beyaz alıyor bide :P imkansız yani tek kalsa showroomda yine almam bayez

Yorum

showroomda tek kalsada almazsın tabi ötv zamanı bitti
      F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
        heehh şantaj ha? bu arada ben onu waxla çıkardım ya turquaz72 sağolsun
        Duruma açıklık getireyim. Çıkarttığımız çizik değil. Gökhanın Astrası başka bir arabaya veya yere değmiş.
        Haliyle Astarnın beyaz tamponu üzerine siyah renkli plastik veya boya transferi olmuş.
        Diğer hiç bir ürününü beğenmediğim Turtle wax rubbing compund bu gibi durumlarda süper.
        Boya transferi ve çok ince çizikleri giderebiliyor. Katı pasta kıvamında içinde zımpara etkisini gösterecek çok ince aşındırıcılar var.
        Herkesin elinin altında olması gereken bir ürün. Uygulamadan sonra araç üzerine mutlaka wax atılmalı çünkü waxıda alıyor.
        Wax değil.

http://www.turtlewax.com/main.taf?p=2,1,4,13
        2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Eline sağlık Mert,

Güzel olmuş. 50/50 foto çekme imkanın olmadı herhalde.
          İşe sarılınca foto moto kalmıyor. Ahhh ahhh şu garajlardan 1 tanede ben bulsam.
          Garaj tanıdığın mı yoksa kiraladınız mı Mert?

Yorum

tanıdık gökhan abi , 50 50 cekicektik ama cok zahmetli ben bi bolgeyi artık bölmüyorum eller alıstı 23 arabadan sonra

Yorum

süper olmuş boya felaket görünüyor elinize sağlık)) mert bişey sorucam bende haftasonu parlatma işine girmek istiyorum fakat araba 4 aylık böle ağır malzemeler makine felan vurmak istemiyorum onlarsız böle parlaklık nasıl yaparım)))))
              2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

Sanılanın aksine aracı parlak gösteren iyi bir polisajdır. Waxlar sadece ince tabaka halinde koruma görevi yaparlar, ayrıca bir miktar parlaklık elbette verirler.
                Ama %80 polisah, %20 wax diyebiliriz. Araç yeni bile olsa polisaj yaptırabilirsiniz. Yeni araca polisaj yapılmaz diye bir şey yok. Önemli olan polisaj sırasında az aşındırıcı malzemeler ile iyi bir yüzey elde etmektir.

Yorum

Yeni konu açmadan burdan sorayım. Benim aracım 2009 model. Üzerinde harelenmeler ve çizikler mevcut.(En son geçen yaz kil kullanmadan polish-wax karışımı nano ürün kullanıp üstüne teflon wax atmıştım.) Daha adam akıllı girişicem bundan sonra.
                  Kil olarak sonüs marka alıyım diyorum. Şimdi arada kaldım. Çizikleri AG srp ile gizlesem mi? Yoksa aşındırıcı özelliği olan çizik giderici ile polisaj mı yapsam? Wax olarak colli 915 le fk1000p arasında kaldım. Şimdi fk1000p sealant olduğu için daha uzun ömürlü ve açık renk araçta iyi sonuç veriyor deniyor. Colli 915'in bu kadar popüler ürün olması da kafamı karıştırıyor. Glaze olarak PB white diamond kullanmamın ciddi bir katkısı olur mu? Yoksa gerek yok mu bu ürüne? Son olarak elimde ayarsız polisaj makinesi var. Sadece polishingi makine ile yapıcam. Ürünü yedirdikten sonra, direk kendi hızıyla polisaj yapsam çok mu ayıp etmiş olurum? Çok soru sordum kusura bakmayın yanlış bişey yapmak istemiyorum.

1.6 Turbo COSMO Beyaz/Bej-Kibo

Yorum

hızlıca cevap veriyim ben

kil sönüs iyidir alabilirsiniz ,cizikleri görmek lazım SRP oyle herçiziği gizlemiyor ve uygularken adamı terletir yani iki kat falan gecmek gerekiyor bazen cünkü SRP nin uygulaması biraz farklı sert pad lazım + - 8 bu yönlerde gitmeniz lazım anlatabildimmi bilmiyorum aracın ciziklerini görmeden yine asındırıcı polisaj icin yorum yapamıcam ,colli 915 iyidir ince sürüp 2 kat uygulayın 15 dk sonra silin ,ilkten Glaze PB white sonra 915 yapıcaksınız,ayarsız polisajı kesinlikle kullanmayın derim ! polisaj icin 3 farklı pad almanız lazım dual action tavsiyem olur yeni baslıyanlara , kusura bakmayın derste olduğum icin hızlıca cevap verdim merak ettiğiniz baska seyler olursa cepten konusuruz

Yorum

O zaman ben yıkamadan sonra buraya fotoğrafları ekliyim daha sağlıklı karar verilebilir sanırım. Yön olarak demek istediğini anladım. Zaten biraz araştırma yaptım yön konusunda. Hali hazırda polisaj varken kullanıyım dedim ama gözüken yeni bir tane almak olucak. O zaman makine için de tavsiye alıyım. Çok maliyetli bişey olmasın. Beginner seviyedeyiz zaten. Acelesi yok cevabın. İyi dersler sana.

1.6 Turbo COSMO Beyaz/Bej-Kibo

Yorum

peki polisaj için önereceğiniz ürün marka varmı onu alıyım)
                        2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Vexx
                          O zaman ben yıkamadan sonra buraya fotoğrafları ekliyim daha sağlıklı karar verilebilir sanırım. Yön olarak demek istediğini anladım. Zaten biraz araştırma yaptım yön konusunda. Hali hazırda polisaj varken kullanıyım dedim ama gözüken yeni bir tane almak olucak. O zaman makine için de tavsiye alıyım. Çok maliyetli bişey olmasın. Beginner seviyedeyiz zaten. Acelesi yok cevabın. İyi dersler sana.

einhell polisaj makinesi var Metro marketlerde fılan 100 tl ye satılıyor o guzel ıs gorur yenı baslayanlar ıcın. uygun tabla pad ve polısh alarak cızıklerden kurtulabılırsınız. srp yle cızık almaya kalkarsanız bayagı bayagı yorulursunuz

@ cdd1907

Her ne kadar fenerli olsanda yınede tavsıye vereyım virtusun siyah pastaları var . Kullanımı yedırmesı yedırırken kurumaması derın taş ızlerı vs de dıger beyaz pastalar gıbı sırıtmaması acısından çok avantajlı. en ağırdan en hafıfe asındırıcılar mevcut
                          2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

tavsiye için saol iatros o zmn bizde bida üç üç üç diye bağırdıktan sonra 4 atmıcaz söz ayrıca bu polisaj dedğiniz pasta dimi gerek varmı ya daha araba kaç aylık) snn boya gibi parlasın işte onsuz olmazmı) cila felan atsam az uğraştırandan

Yorum

pasta evet. Benim arabaya uygulandı valla polisaj 20 gunlukken sağolsun mum çıkarıcaz dıye canını cıkarmıslar boyanın parlak bir yüzeye giden yol polisajdan geçiyor. çizikler ışığı kırarak yüzeyın parlaklıgını azaltıyor o yuzden cızıkler gıderılmeden benımkı gıbı parlaklık zor cila yani wax en üste atılan genellıkle koruma amaçlı LSP(last stage product) dır. Parlaklıga katkısı Gökhan abi %20 demıs ben daha pıntı olayım % 5 10 ancadır
                              2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

vaybe demek giricez boyaya pastayla napalım) peki bunu elle atsam olurmu illa makinemi gerek???

Yorum

İşleniyor...
                                X