Duyuru

Collapse
No announcement yet.

22.01.2011 tarihli detailing Mertk & turquaz72

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 22.01.2011 tarihli detailing Mertk & turquaz72

Bu hafta yeni bir detailing buluşması yaptık.
    Bu sefer Mertin Opel Astrasına polisajda yaptık.

Bir ara yağmur yağdı, yağmur sonrası 1 kaç kare fotoğraf çektim.
    Tüm işlemlerin sonunda (3-4 saat sürdü) hava karardı. Son fotoğrafları çekemedim.
    Yarın sabah Mert çeker koyar.

YIKAMA + KİL (Adam's Clay) M34 + Meguiars M205 Sarı padle polisaj + Glaze 7 mavi padle + M21 Wax

Uygulama için Meguiars G220 kullanıldı.
    Polisaj pad olarak 3m sarı renkli waffle polisaj padi
    Finish olarak 3m mavi renkli waffle finisaj pad kullanıldı.

Uygulama sırasındaki fotoğraflar için buyrun

2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Ynt: 22.01.2011 tarihli detailing Mertk & turquaz72

Ayna olmuş
    m80 olabilirmi Gökhan Bey ?

Yorum

siyahın faydaları ihihi
      InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maycar
        Ayna olmuş
        m80 olabilirmi Gökhan Bey ?
        M80 olabilir ama Mertte o kadar çok Meguiars ürünü vardıki numarasını unuttum.
        Ben Menzernacıyım. Meguiarsdan 1-2 ürün var. M105 ve M80.
        Attığımız glaze çok yağlıydı. Zor sildik. Poorboys Black Hole olsa belki daha iyi olurdu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
          siyahın faydaları ihihi
          Siyahda uygun açı yakalayınca Ayna efekti çekmek kolay oluyor.
          Üstelik cep telf. ile çektik.

Yorum

ilkten Gokhan abı cok tesekkur ederım hersey ıcın size G220 ıcın cok begendım dual actıon dusunmezdım bıle ama sımdı almaya nıyetlıyım ,bu arada ben bukadar cok malzemeyı hayatımda bırarada gormemıstım neyse bız gelelım neler yaptıgımıza

ılkten Gokhan abının sanırsam Autoglym ın waxlı sampuanıyla bıcı bıcın yaptık, sonra adams marka clay ıle yuzeyımızı temızledık hazır hale getırdık ,sonra M34 ıle yuzeyı kıl kalıntılarından tamamen arındık, sonra 3m sarı pedımızı taktık M205 ıle harelerı gıderdık ,sonra Glaze7 yaaptık (gokhan abının yaglı dedıgı cıla) .sonra M21 wax atttık ıslemımızı bıtırdık boyamızı 3 ay korur hale getırdık

arabanın ıslerı tam bıtmedı yarın yagmur yagmazsa ugrasılcak bırsuru sey var fotograflar cekıcem
            ,

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mertk
              ilkten Gokhan abı cok tesekkur ederım hersey ıcın size G220 ıcın cok begendım dual actıon dusunmezdım bıle ama sımdı almaya nıyetlıyım ,bu arada ben bukadar cok malzemeyı hayatımda bırarada gormemıstım neyse bız gelelım neler yaptıgımıza

ılkten Gokhan abının sanırsam Autoglym ın waxlı sampuanıyla bıcı bıcın yaptık, sonra adams marka clay ıle yuzeyımızı temızledık hazır hale getırdık ,sonra M34 ıle yuzeyı kıl kalıntılarından tamamen arındık, sonra 3m sarı pedımızı taktık M205 ıle harelerı gıderdık ,sonra Glaze7 yaaptık (gokhan abının yaglı dedıgı cıla) .sonra M21 wax atttık ıslemımızı bıtırdık boyamızı 3 ay korur hale getırdık

arabanın ıslerı tam bıtmedı yarın yagmur yagmazsa ugrasılcak bırsuru sey var fotograflar cekıcem
              ,
              Teşekkürler Mert. Bu arada Mert süper performans gösterdi.

Yorum

Mert zaten bir temizlik organizasyonlarını iple çekiyor diğer büyük toplantılara katılmıyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Siyah olması aracın bu yönden çok güzel başarılı bir çalışma olmuş
                  Beyaz tutkudur.

Yorum

Elinize belinize saglik araba benim eski arabadan dün sattım resimleri görünce icin burkkuldu bendede g220 var ve cok iyi is çıkarıyor rotary gibi performans icin padleri bir üst seçerek aynı performans sağlanıyor misal Rotary ile polishing pad gerektiren yerde DA ile cutting pad kullanınca esitleniyor. Yalnız kıs aylarında glaze pek tavsiye edilmiyor yağmur çamur derken alttaki glaze waxin daha az tutunmasına yok acıyor çünkü waxin max koruma yapması icin yüzeyin temiz olması lazım ki bu yüzden ipa kullanılıyor. Siz bu mevsimde yine de detailer spray ile destekleyin 3 ay gitmez diye düşünüyorum tabi yazın glaze yapılabilir . Poorboys black hole müthiş ürün hem dolduruculuk özelliği var hem esktra parlaklık. Bu arada farlariniza mutlaka wax atın çünkü müthiş Opel zekası sayesinde farlarin üstü sürekli güneşe maruz kalıyor . ve sonuç aşağıda 3 astramız vardı 3 undede oldu bu sorun birde tabi tavan taşıma kapaklarının cıkması

2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Bravo Arkadaşlar. Örnek teşkil ettiniz. Bundan sonra görün bak.
                      Bu yaz Insignia Team Glanz ve Paralklık yarışması yapalım
                      Juri adayaları gökhan ve Mert
                      Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zeytin
                        Nurettin herkes yaza kadar juri üyesi olacak hale gelecek ihihi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zeytin
                          iste bu süper fikir seve seve

birde farlara stoplara M205 glaze7 M21 yaptık suyunu cıkarttık yeni gibi oldu sasırdık

Yorum

İşleniyor...
                          X