Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bahar Temizliği Vol1(iç temizlik)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Bahar Temizliği Vol1(iç temizlik)

Aracı ilk aldığımda ziebartta detaylı iç temizlik ve koruma yaptırmıştım ama birkez daha gördüm ki insan kendisi yapmayınca sağlıklı bir iş olmuyor.Çünkü ortada herhangi bir koruma yoktu sanki.Bunu da anca uzun vadede fark ediyorsunuz.Sözde koruma yapılan koltuğun kir tutmaması ve ıslak bezle hemen bırakması gerekirken ben koltuklarla yaklaşık 2 saate yakın cebelleştim.

Öncelikle paspaslara hunharca yıkama ve fırçayla giriştim.

Koltuklarda kot pantolondan geçen boya ve sanki tükenmez kalemle vurulmuş gibi mavi noktacıklar vardı.Kir kararmada cabası.

Meguairsin koltuk ve döşeme temizleyecisini kullandım.Uyguladıktan yaklaşık 10 saniye sonra köpük nüfuz ediyor ve alttan kiri yüzeye çıkarıyor.Kuru bezle iyice yayıp ıslak bezle kiri aldım.Sürücü koltuğu için 4 defa uyguladım çünkü kusma olayı oldu.Beşincide artık koltuk pes etti. Bu deneyimden sonra halı yıkama makinası almaya karar verdim.Onun vakumuyla daha temiz olacağı kesin.

Yine kot rengi deriye de geçmişti bazı yerlerde chemical guys ürününü,daha zor yerlerde valet pro apc ile temizledim.Çoğu gitti ama ufak bazı izler kalmadı değil.Deriyi fazla hırpalamak istemedim.Ama chemical guys ürünü soft bir ürün komple deri koltuklarda,gerçek derilerde rahatlıkla kullanılabilir.

Daha sonra kapı içlerinde kalan kısımları ve göğüsü valet pro apc ile temizledim.Normalde autofiness spritz kullanıyorum ve gerçekten harika bir ürün.Hem temizleyip hemde koruyor ve toz iticiliği muazzam.Bu ürünü düzenli kullandığım için buralardan pek bir ekmek çıkmadı ama temiz olsun dedim.

Daha sonra buraları chemical guys natural shine ile korumaya aldım.Yine düzenli olarak spritz kullanmaya devam.

Tabi koltuk kumaşları ve deri de temizlenmişken koruma altına almak gerek bunun içinde gtechniq ürünleri kullandım.Kumaş için I1,deri için L1.İki kat uyguladım.

Paspaslar için bayağı lüks oldu ama kullanacak ürün bulamayınca sprtiz kullandım.Şimdilik idare eder.

Geçen ay meguairs nxt wax uygulamıştım araca.Üzerine de 2 yıkamada bir sonax brillant shine detailer.Ancak artık daha kaliteli bir ürün uygulamaya karar verdim,swisswax gibi.Fırsat bulursam gelecek hafta kil,demirtozu temizliği,glaze ve wax uygulamasıyla bahar temizliğini noktalayacam.

http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
    2.0 CDTI
    Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Ynt: Bahar Temizliği Vol1(iç temizlik)

Hey maşallah. Bu ne özen bu ne titzlik. En iyi detaylı iç yıkamaya değişmem bu kişisel temizliği. Kendin yapacan arkadaş.
    Bu arada ben pek ürün kullanmıyorum. En fazla turtlewax döşeme temizleyici veya carpex döşeme temizleme. Gerisi, sabun fırca bez

Sabunlu bez ile nazikçe lokal siler, sonra kuru bez ile üzerinden alır, ardından nemli sulu bez ile konsolu tekrar geçer, üzerine kuru bez ile bir kez daha sildimmi, sıfır gibi çıkıyor. Ekonomik yöntem...
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Aslında sabun daha zararlı Ali hocam,bazik bir ürün.Uzun vadede renk solmasına neden olabilir.Bu tür ürünler ph dengeli ve sırf bu işler için üretiliyor.Artık 5 lt versiyonlarını felan almaya başladım.

Ellere yar oldu
      2.0 CDTI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia
        Aslında sabun daha zararlı Ali hocam,bazik bir ürün.Uzun vadede renk solmasına neden olabilir.Bu tür ürünler ph dengeli ve sırf bu işler için üretiliyor.Artık 5 lt versiyonlarını felan almaya başladım.
        Hm, umarım olmaz Sabun sonrası hemen duruluyorum tabi
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Abi ilerde arabayı satarsan ben kesin alırım ben kendime bu kadar bakmıyorum vallahi maşallah . yourock

Yorum

Özveri ve sabırla yapılmış başarılı bir temizlik olmuş clapclap clapclap clapclap

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ellerinize sağlık...

Yorum

Süper olmuş, ben nedense senin aracı beyaz biliyordum
                ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Tebrikler...
                  2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Maşallah,çok güzel bir temizlik olmuş eline sağlık Umut ağabey.
                    Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Maşallah Eline sağlık sıfırdan daha temiz olmuş

Yorum

Çok teşekkür ederim,yer ve zaman müsaitse en güzeli kendi başınıza uygulama yapmak.Hem daha ekonomik hem de eğlence oluyor.

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
                        Süper olmuş, ben nedense senin aracı beyaz biliyordum
                        İnsigniam beyazdı belki ordan aklınızda kalmıştır.

Ellere yar oldu
                        2.0 CDTI

Yorum

Yazıyı öyle keyifle okudum ki, benim de canım çekti haha

Ellerinize sağlık.
                          34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Güzel olmuş gerçekten.
                            Sola Sinyal Devamlı Açık!

Yorum

süper bi temizlik olmuş ellerinize sağlık bir süre sonra maalesef takıntı haline geliyor böyle şeyler bende bu kezde hiç kirlenmesin istiyorum hijyen gibisi yok
                              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

İşleniyor...
                              X