Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Edition elegance için gündüz ledli cosmo far uygulaması ve hüsran....

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Edition elegance için gündüz ledli cosmo far uygulaması ve hüsran....

Merhaba daha öncede bikaç kez aracımın farlarını değiştirmek istemiştim ama çıkma cosmo farlara uygulanan işlem ilerde sorun çıkarır ve muayeneden geçemem diye cesaret edememiştim ama sonunda bu linkteki ürünü
    http://www.aliexpress.com/store/prod...532908576.html
    almaya karar verdim, satıcı ile uzun yazışmalar ve sorunsuz çalışacağını vaad etmesi ve pratik montaj dolayısıyla ürünü geçtimiz Aralık ayında sipariş verdim (paypal ile) ürün elime yaklaşık 20 gün önce geçti, ürünü Antalya'da bulunan yetkili servise gösterdiğimde orjinal olmadığından montajını yapamayacaklarını söylediler bende sanayideki bir özel servise gittim ve montajı yaptık ama sonu hüsran oldu önce çalıştı bende sevindim ama arabayı çalıştırınca gündüz sürüş lambaları arızalı mesajı verdi kontrol ettiğimizde arabadan gündüz farı ve park lambası için iki ayrı çıkış tek ampule bağlanıyor ama farda giriş tek olunca ledler park lambası olarak yanıyor ama gündüz farı olarak yanmıyor sanırım çıkış boşta kaldığından ampulu görmüyor o yüzdende arıza lambası yanıyor. ne yapcağaımı bilemedim
    açıkçası heyecanla aldığım farları çalıştıramadığımdan çok üzüldüm bu arada satıcı bana sorunsuz tüm fonksiyonları çalışıyor diye yazmıştı montajı çok basit demişti ama sonuç hüsran oldu, bende burada sizinle paylaşayım belki derdime derman olabilecek birisi vardır bir çözüm bulabilirsem çok iyi olurdu aksi halde iade yapmaya çalışacağım mümkün olursa, fotoğraflar photobuckette yüklü burada nasıl paylaşacağımı bilmiyorum.
    http://i1189.photobucket.com/albums/...DDC0D468C9.jpg
    http://i1189.photobucket.com/albums/...1E0F5F2199.jpg
    http://i1189.photobucket.com/albums/...8D2D0B958E.jpg
    http://i1189.photobucket.com/albums/...FC8040783A.jpg
    http://i1189.photobucket.com/albums/...83E3C1EB4A.jpg

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
    Şimdi F30 Modernline Sunroof

Ynt: Edition elegance için gündüz ledli cosmo far uygulaması ve hüsran....

Görüntüsü çok iyi fakat uyarı veriyorsa satıcıya ürünü geri gönderin paranızı talep edin derim...

Yorum

bi-xenon mercekli farlarda benim duydugum ve gördügüm kadarıyla sizin işinizi cözebilecek oktay usta (oktay toker) ankarada
      bizim forumdan bi araca rengarenk bi far sistemi yapmıştı videosu da vardı
      mail adresi: tamircioktayy@hotmail.com eger degişmediyse telefon burda da paylaşıımıştı
      http://www.insigniateam.com/forum/in...42.40#lastPost

http://www.fordclubtr.com/forum/topi...wer-led-sinyal

Yorum

Gündüz farı ve park için olan 2 artı kutbu birbirine paralel bağlayarak denediniz mi acaba? Orjinal edition farlarına gündüz ampülünü led ile değiştirirken arıza vermemesi için böyle bi yöntem kullanılıyor. Belki faydalı olabilirdi.

Yorum

Görüntüsü de Gayet Güzelmiş, Olur İnşallah.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Beschäler Insignia
            Görüntüsü de Gayet Güzelmiş, Olur İnşallah.
            Sağol abi hakikaten pırıl pırıl görüntüsü var ama sorunu çözwmediler burada eğer İstanbul'da olsak eminim ki çözülürdü. Bu arada Enes bey sizin verdğiniz linklerde numara yoktu ama e-mail adresine yolladım bakalım

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant

Yorum

Kısalar uzunlarda sıkıntı yoksa hiç canınızı sıkmayın. sadece gündüz farlarında problem var sanırım. o da büyük bir sorun değil bence. direnç konularak çözülebilir bu sorun sanırım.
              ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
                Kısalar uzunlarda sıkıntı yoksa hiç canınızı sıkmayın. sadece gündüz farlarında problem var sanırım. o da büyük bir sorun değil bence. direnç konularak çözülebilir bu sorun sanırım.
                Kısalar uzunlar sorunsuz çalışıyor ama orjinal farlarda park lambası ve gündüz lambası için iki soket var ve bu soketler aynı lambaya bağlanıyor o lambada iki tel var gündüz lambası devreye girdiğinde ikinci tel yanıyor ama bu farda tek soket ve oda park lambası soketine bağlı dolayısıyla gündüz soketi boşta kaldığından kontağı çevirince normalde parktan gündüze geçen lambalar boşta kalıyor o yüzdende arıza veriyor usta araya direnç attı ama arıza lambası sönüyor bu seferde gündüz ledleride sönüyor o zamanda bir manası kalmıyor

Yorum

Oktay Usta ile bir konuş, ya da geceucusu.com'a üye ol, orada sor, kesin bir çözüm sunarlar. oradakiler oto aydınlatması konusunda uçmuş gerçekten.
                  ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Forumumuzda benim bildiğim bu konularda dahi olan Serdar99 bey belki bir fikir verebilir

Yorum

İyi bi elektronikci bu isi cok rahat halledebilir.
                      İnsignia >> 2010 >> 1.6 T Cosmo >> Teknik Gri
                      Vw  CC  >> 2013 >> 1.4 TSİ BMT >>  Beyaz

Yorum

Selamlar, ben de yaklaşık 1 yıl önce aliexpresste satılan bir çift far satın aldım, işlerimin yoğunluğu nedeniyle birtürlü paylaşımda bulunamadım ama en yakın zamanda paylaşmayı planlıyorum. benim farları taktığım anda sorun çıkmadı arıza uyarısı yok bütün fonksiyonlar tam çalışıyor. resmini ekleyeceğim eğer beğenirseniz bu farları temin edebilirsiniz

Yorum

Yorum

Çağatay bey ben tam orjinali olsun diye aynı cosmo farı seçmiştim ayrıca almış oldum şimdi birde farklı bir ürün daha almak mantıksız olur benim amacım elimdekini çalıştırabilmek, ürünü hangi üreticiden aldınız linki var mı ve montajı yapan ustanın telefonu varmı

Yorum

Valla ürünü istanbuldan biri aracılığı ile aldım, aliexpressten alındı ama hangi satıcı bilmiyorum. markası sonar, montaja gelince bulunduğum şehirde bir usta var onunla beraber yaptık, mevcut farı söküp bu farı aynen taktık ekstra hiçbir uygulama yapılmadı, soketleri vidaları tamamen aynı orjinal far ile.

Yorum

İşleniyor...
                              X