Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Astra H Kaliper Boyama

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Astra H Kaliper Boyama

Janları aldıktan sonra bir de kaliperlere el atalım dedik.Hem temizlensin.Hemde temizlemişken güzel bir renkle boyadık.Çekimler telefonla yapılmıştır.Kötü çıkabilir.Kusurabakmayın.Hem boya hemde çekim yapmak zor oldu.

Malzemeler.
    Tel Fırça, Atas Forclean, 80 ve 150 lik kum zımpara

Sprey boya ve Astar almıştım.Standox tan Duxone DX-61 Alüminyum Astar ve B2/B161 kodlu Endüstriyel boya.

Boyaları aldık ve işleme başıyoruz.Önce krikoyla arabayı kaldırıp bijonları söküyoruz.Daha sonra da Kaliperlere Forclean sıkıp tel fırçayla temizliyoruz.Tel fırçanın erişmediği yerlere de 80 ve 150 lik kum zımparaları kullanıyoruz.

Temizliği yaptıktan sonra güzelce gazete kağıdı ile maskeleyip kaliperi kuruluyoruz.

Bu arada Arka kaliperlerin Lucas, Önlerin de ATE marka olduğunu öğrenmiş olduk. Balatalar ise Önler TRW idi.Arkaları bilmiyorum.

Maskelemeyi yaptıktan sonra.1 kat alüminyum astar atıp kurumasını bekliyoruz.Kuruduktan sonra 2. katı atıp boyaya hazır hale getiriyoruz.

2 kat astar atıp kuruduktan sonra boyaya hazırız.Boya da ya yine aynı şekilde önce 1 kat atıp bekliyoruz.Kuruduktan sonra 2. katı atıp işlemi bitiriyoruz.

İşlem bitti.Çıkan sonuç.

Ve finiş. Arabayı 1 haftadır yıkamadım.Jantlar baya kirli.Temiz fotoğrafını daha sonra eklerim.

İnceleyip okuduğunuz için teşekkürler.Renk için olumlu olumsuz yorum yapabilirsiniz.Eylemlerimiz sürecektir.Yakında kapı izolasyonu ile yeniden karşınızda olacağız.
    [CENTER][CENTER]

Ynt: Astra H Kaliper Boyama

Çok güzel olmuş emeğinize sağlık. OPC yazmayı düşündünüz mü? Beyaz renkte OPC yazısı çok şık durur
    2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

eline saglık güzel olmuş

Yorum

Teşekkürler.

OPC aklımdan geçti ama yapışkan özelliği çabuk gider kaliper sürekli ısınır atar diye yapmadım ama denemek lazım.
        [CENTER][CENTER]

Yorum

Guzel iscilik

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

valla baya uğraşmışınız ihihi
            Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
            [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

İşleniyor...
            X