Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vectra'm a yapılacaklar hk.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Vectra'm a yapılacaklar hk.

Merhaba!

Şimdi, diğer başka biyerde de yazdım ancak, çok sağlıklı cevap aldığım söylenemez. Halihazırda burada yeni aracı olanlar çoğunlukta olduğundan, görüyorum ki üstüne titreniyor.

Şimdi: Benim aracın(Vectra B 96') bagaj kapağının sağ kısmında, yani model yazılarının altına birşeyler yapmış önceki sahibi, yükseklikten direğe felan sürttüğünü tahmin ediyorum. Sonra orayı çekiçletmiş mi artık neyse, orası böyle dalga dalga ve rötuş yaptığı boya pul pul dökülüyor ve model simgelerie de zarar veriyor. Alttan da hafif hafif pas görünüyor. Birincisi oraya ne yapacağım. Adım adım ne yaptırmalıyım?

İkinci mevzu, hazır havalar da ısınıyor, komple çizik giderme, cilasıdır, pastasıdır yapayım/yaptırayım diyorum da, kendim yapmaktan yanayım.
    İzlemem gereken aşamalar ve almam gereken ürünler hangileridir? Meguiars quik wax var elimde, o showroom parlaklığı için öğrendim(sanırım son aşama o), ondan öncesi veya sonrası nasıl hangi sırayla olacak?

Sabrınız için teşekkürler.
    Yani konu açıyorum çünkü bagaj kapağını da sormak zorundaydım, yoksa aramayla birçok başlığa ulaştım, açmışken de sorayım dedim...
    Where shall it begin, where shan't be ended...

Ynt: Vectra'm a yapılacaklar hk.

boya dökülüyorsa yine rötuş gerekiyor diye tahmin ediyorum. foto olursa daha iyi yardımcı olunabilir.
    dalga dalga olması da zımparayla düzeltilebilir.
    InsigniaTEAM

Yorum

Rötuş yapılan boyalar dayanıklı değildir.
      1) Rötuş yapılacak yerin zımparalanarak yüzeyin hazırlanması gerekiyor. Aksi takdirde boya yüzeye iyi yapışmaz.
      2) Rötuş yapılan yer boya tabancası ile değil fırça ile atılır. Bu nedenle boya kalınlığı kontrol edilemez çok kalın olur.
      boya pul pul dökülür.
      3) Boya atıldıktan sonra üstüne vernik tabakası atarak korumak gerekir. Genelde rötuş sonrası vernik atılmaz.

Kesin çözüm komple veya lokal olarak boyatmak. Ama boya işinin maliyetli olacağı düşünülürse 1500,2000 grit zımpara ile sorunlu alanı zımparalayın.
      Üstüne tekrar rötuş boyası atın. Kalınlık fazla olmasın.

Pasta atmanız başlangıç aşamasında zor ve maliyetlidir. Ama dışarda aracınıza 1 kez pasta ve cila yaptırın. Daha sonra ister Meguiars istersa başka marka wax olsun
      kendisiniz belli periyotlarda atarak aracınızı sürekli iyi durumda tutabilirsiniz. Tabi yıkama sırasında fırça kullanmayın veya kullandırmayın. Ayrıca bol miktarda mikro fiber bez
      alın. Aracınızı bu bezlerle kurulayın. Pis bez asala kullanmayın. Temiz bez kullanın. Kirli bezlerinizi çamaşır makinasında yıkayın. biraz kosla ile bezler ter temiz olur.
      Yeniden kullanın.
      2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Tekrar Merhaba!

Resmi şu şekilde, bugün çektim yıkamadan sonra daha da belli olmaya başladı.

Ne diyorsunuz?
        Where shall it begin, where shan't be ended...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Rotweiler
          Tekrar Merhaba!

Resmi şu şekilde, bugün çektim yıkamadan sonra daha da belli olmaya başladı.

Ne diyorsunuz?
          VECTRA yazısının üstü polisaj ile azaltılabilir. Ama alt tarafda boya çatlamış. Altındaki astar boyada gitmiş gibi gözüküyor.
          Zaten bu tür durumlarda boya çatlağı kapatılmazsa ve bu şekilde bırakılırsa kısa zamanda korozyona gider. Muhtemelen
          boya altında korozyon var. Zamanla korozyon boyayı kaldırır. Boya dökülür. Aracı lokal boya yapabilen iyi bir yere götürün.
          Yazıları söküp kaldırırlar. Hasarlı bölgeye zımpara ile kadırıp, lokal boyarlar. İyi birisi ise çok dikkatli bakılmazsa anlaşılmaz.
          En azından şu durumdan iyi olur. Korozyon olmaz. Genelde bu tür işler için 100-150 tl istiyorlar. Muhakak fırın boya attır.
          Auto kinglerin hepsi iyi değil. Ben ikitellidekini beğeniyorum. Ankara da araştır, fiyat al.
          Ama senin benim yapacağımız iş değil.
          2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

İşleniyor...
          X