Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Far Temizliği en ucuz nasıl yapılır sorusunun cevabı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Far Temizliği en ucuz nasıl yapılır sorusunun cevabı

Eklediğim video kendi uygulamamdır. Yapmak isteyenlere referans olacağını düşünüyorum. Sadece şunu belirteyim. Almış olduğunuz zımparayı sadece 2 araba yani toplamda 4 farda uygulayın. Sonrası hüsran oluyor.

Saygılar

Sadece 8 TLye zımpara ile hallettim diye yazılınca "noluyor" dedim, ama vidyoyu izleyince işin içine pasta girdiğini de gördüm. Kesin çözüm demek biraz iddialı olmuş lakin buna benzer bir uygulamayı önceki aracımda yapmıştım. Ekstra olarak pastayı yine meguiars'ın plastix markalı ürünü ile yapmayı öneririm. Zira plastik malzeme için üretilmiş bir pasta.(Ne kadar fark var derseniz karşılaştırma yapmadım) Ayrıca sonrasında koruyucu bir cila yapılmaz ise bir kaç yıkama ve güneş görmesi sonrasında -farın üstündeki koruyucu katman alındığı için- yine sararma oluyor. Bunun için de yine meguiars'ın ismini hatırlamadığım far cilası ürünü var.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post
      Sadece 8 TLye zımpara ile hallettim diye yazılınca "noluyor" dedim, ama vidyoyu izleyince işin içine pasta girdiğini de gördüm. Kesin çözüm demek biraz iddialı olmuş lakin buna benzer bir uygulamayı önceki aracımda yapmıştım. Ekstra olarak pastayı yine meguiars'ın plastix markalı ürünü ile yapmayı öneririm. Zira plastik malzeme için üretilmiş bir pasta.(Ne kadar fark var derseniz karşılaştırma yapmadım) Ayrıca sonrasında koruyucu bir cila yapılmaz ise bir kaç yıkama ve güneş görmesi sonrasında -farın üstündeki koruyucu katman alındığı için- yine sararma oluyor. Bunun için de yine meguiars'ın ismini hatırlamadığım far cilası ürünü var.
      100ml lik bir pastanın 30tl olduğunu var sayarsak ve bundan 3 nohut tanesi x 2 fardan 6 nohut tanesi büyüklüğünde kullanırsak sanırım 50krş anca eder. 8,5TL olsun o zaman, Elektrik ve polisajın aşınan ped'i de benden olsun .

Bunlar üzerine sonax'ın kırmızı cilasını ve aliexpress'ten aldığım bir wax'ı uyguladım. Ömürlük çözüm istiyorsanız eğer bunu yaptıktan sonra şeffaf folyo kaplatın derim.

Gelelim yaptığım uygulamaya. Kırıkkalede üniversite arkadaşımın aracı bu. Ben zaten bu işleri keyfi yapan birisiyim. Koltuk yıkama makinamda var polisaj makinamda var. tamamen 'keyfi'. Yani hiçkimseden para talep etmiyorum bunuda dipnot olarak belirteyim.

Eylül ortası yada Ekim başında aynı aracın farlarını çekip atacağım. Ben unutursam eğer hatırlatmanızı rica ediyorum.

Keyifli forumlar.

Yorum

Guzel is cikartmissin eline saglik kardesim
        Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kdristnbl View Post
          Guzel is cikartmissin eline saglik kardesim
          Teşekkür ederim abi sağolasın

Yorum

Güzel iş çıkarılmış ama bu arabalarda ucuz iş aramamak lazım kaliteli iyi malzeme profesyonel işçilik olmalı konu her ne olursa olsun.

Yorum

İşleniyor...
            X