Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Metalik Siyah Boya Hakkında bi soru...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Metalik Siyah Boya Hakkında bi soru...

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
    hasancığım biz ne çekiyoruz şu kedilerden yahu:P
    aynen gökhancığım, geçenlerde benim araca tırmanmaya çalıştığına gözlerimle şahit oldum....

Yorum

Kedilerden çekmeyen mi var.Arabayı gölgeye koyuyoruz bir bakmışım hayvan arabanın tepesine çıkmış bir güzel yatmış debelenmiş sonrada inerken kaymamak için tırnaklarını çıkartmış (Bu sırada güzelim boya tabi çiziliyor.) Yapacak birşey var mı? Malesef yok.Araban varsa, kapalı otoparkında yoksa ,bunlar malesef olacak.
      INSIGNIA 1.6 Turbo Cosmo
      20" jant
      infinity
      DVD 800
      Sunroof
      Deri koltuk

Yorum

kedilerin sevmedikleri bi koku varmış, insanlar o kokuyu alamıyormuş ama kediler alıyormuş ben ondan alıp sıkmayı düşünüyoerum arabaya
        F30 Sport+

Yorum

Gökhan kardeşim önce şunu net bir ortaya koyalım arabanın rengi ne olursa olsun isterse arabada boya olmasın sadece astar olsun o boya yine çizilir.Arabanın boyasını çizmek istemiyosak arabayı hiç yıkamamak gerekir.Arabayı her yıkadığımızda araba mutlaka çizilecektir.Sünger fırça kullanmasak bile arabayı kurularken kulladığımız bez ne olursa olsun arabayı çizer.
          Bide renk konusu var beyazda az gözükür çizikler falan..Ben öyle bir ışık getiririm ki beyazcı arkadaşlar bu benim arabammı derler.
          Sİyah arabayı tozu kiri çabuk gösteririr ama beyaz arabayı yıkamadğın zaman tava yoğurdu gibi olur rengi.Siyah olsun beyaz olsun arabaya bakmak gerek.Ondan sonrası zevk işi.Ama siyah gibi hiç bir renk parlamaz.
          Bi gün önce çizik yok dersin ertesi gün farklı bir ışık altında aaa burda çizik varmış dersin.Onun için problem etme.Mümkün olduğunca aynı yere bildiğin bir yere yıkat arabayı.Fırça sünger kesinlikle yasak.Bagajında da mutlaka kurulama bezi bulunsun adam yıkadıktan sonra veririsin bununla kurulasın.Başkalarının jantını sildiği bezle senin güzelim Astra yı silmesin.Bizim opellerin boyasında zaten yumuşak vernik var.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: skydroll
            Gökhan kardeşim önce şunu net bir ortaya koyalım arabanın rengi ne olursa olsun isterse arabada boya olmasın sadece astar olsun o boya yine çizilir.Arabanın boyasını çizmek istemiyosak arabayı hiç yıkamamak gerekir.Arabayı her yıkadığımızda araba mutlaka çizilecektir.Sünger fırça kullanmasak bile arabayı kurularken kulladığımız bez ne olursa olsun arabayı çizer.
            Bide renk konusu var beyazda az gözükür çizikler falan..Ben öyle bir ışık getiririm ki beyazcı arkadaşlar bu benim arabammı derler.
            Sİyah arabayı tozu kiri çabuk gösteririr ama beyaz arabayı yıkamadğın zaman tava yoğurdu gibi olur rengi.Siyah olsun beyaz olsun arabaya bakmak gerek.Ondan sonrası zevk işi.Ama siyah gibi hiç bir renk parlamaz.
            Bi gün önce çizik yok dersin ertesi gün farklı bir ışık altında aaa burda çizik varmış dersin.Onun için problem etme.Mümkün olduğunca aynı yere bildiğin bir yere yıkat arabayı.Fırça sünger kesinlikle yasak.Bagajında da mutlaka kurulama bezi bulunsun adam yıkadıktan sonra veririsin bununla kurulasın.Başkalarının jantını sildiği bezle senin güzelim Astra yı silmesin.Bizim opellerin boyasında zaten yumuşak vernik var.
            evet bizim boyada bi gariplik var kaput çizilmiş tamam eyvallah tırnak giriyor mu diye bakarken bide ben çizdim o derece hassas ve bende çok nazik dokunmuştum oysaki... diğer tavsiyelerinde uyacağım abi..
            F30 Sport+

Yorum

Gökhan kedilerden bir nebze olsada kurtulmak için sende benim gibi yap kaputa komple şeffaf film , tavanada aynı şekilde şeffaf yada parlak siyah film.
              Önceki aracımda bende kedilerden çok çekmiştim bu yüzden yeni araca alır almaz film yaptırdım şimdi rahatım.
              Camdan kediyi arabanın üzerinde görüyorum umursamıyorum artık
              Ayrıca bu filmler kuş pisliklerinede bire bir.
              Geçenlerda akşam eve gittiğimde kaputun üzerinde kocaman 3 parça halinde martı pisliği gördüm.
              Hemen gidip temizledim ama birde ne göreyim film üzerinde leke kalmıştı.
              Kendi kendime iyiki film yaptırmışım yoksa bu izler kaputta olacaktı dedim.
              Bir kaç gün sonra yıkamaya gittiğimde filmdeki lekeler tamamen yok olmuştu bunada ayrıca sevindim.

Tabi bunlardan önce boya koruma da şart.
              Ben bayramdan sonda nano uygulatmayı planlıyorum , istersen beraber uygulatabiliriz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TOGI
                Gökhan kedilerden bir nebze olsada kurtulmak için sende benim gibi yap kaputa komple şeffaf film , tavanada aynı şekilde şeffaf yada parlak siyah film.
                Önceki aracımda bende kedilerden çok çekmiştim bu yüzden yeni araca alır almaz film yaptırdım şimdi rahatım.
                Camdan kediyi arabanın üzerinde görüyorum umursamıyorum artık
                Ayrıca bu filmler kuş pisliklerinede bire bir.
                Geçenlerda akşam eve gittiğimde kaputun üzerinde kocaman 3 parça halinde martı pisliği gördüm.
                Hemen gidip temizledim ama birde ne göreyim film üzerinde leke kalmıştı.
                Kendi kendime iyiki film yaptırmışım yoksa bu izler kaputta olacaktı dedim.
                Bir kaç gün sonra yıkamaya gittiğimde filmdeki lekeler tamamen yok olmuştu bunada ayrıca sevindim.

Tabi bunlardan önce boya koruma da şart.
                Ben bayramdan sonda nano uygulatmayı planlıyorum , istersen beraber uygulatabiliriz.
                Abi ben kaput filmi işine bi türlü ısınamadım boya gibi doğal parlak olmadığından hiç hoşuma gitmiyor... Bu arada ben arabayı meguars bayisinden aldım, onlar bütün boya koruma işlemlerini yapmışlar bir süre beni idare edecek sanırım bu
                F30 Sport+

Yorum

Benim aracı görünce fikrin değişecektir
                  Bende yarım göründüğü ve çizgi olduğu için sevmiyordum ama bizim kaput tamamen kaplanınca tamam yapın dedim ve çok memnunum

Yorum

bu çizikler aracın çekiş gücünüde etkilermi gökhan her güzelin bir kusuru olur sıkma canını biz nekadar gözümüz gibi baksakta istenmeyen durumlar oluyor kedidir kedi diyorummm ihihi

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

İşleniyor...
                    X