Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hafif Ezik Ve Göçükler

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Hafif Ezik Ve Göçükler

http://www.hepsiburada.com/kaporta-e...i-p-OTCTN51761

Arkadaşlar, yukarıdaki ürünü kullanan, bilen var mı? İşe yarar mı?
    Aracımın sağ kapı açma mandalı altında ceviz genişliğinde, yuvarlak çok hafif bir ezik-göçük var. Kaportacıya gösterdim, bunun için uğraştığına değmez böyle kalsın dedi.
    Fakat benim her baktığımda gözüme takılıyor. İnt. buna denk geldim.
    Acaba göçüğü kaldırırken boyayı çatlatır mı?
    Tşk.
    Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır...

Ynt: Hafif Ezik Ve Göçükler

Bende vardı.

Aynı gün Corolla, Panda, Astra ve Golf de denedim.

Corolla nın kaportasındaki göçüğü düzeltmekten de kapotayı hafif öte dışa doğru çıkardı, Panda da çok iyi sonuç aldım, Astra da belli belirsiz bir göçük vardı onu %90 oranında doğrulttu, Golf ün kaportayı yerinden oyanatamayıp ayağı kırıldı.
    2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

Tatlı bir göçükse önce kuvvetli bir ısı tabancası ile bölgeyi iyice ısıtın,peşinden hemen üzerine karbondioksit tüpü sıkın.Birkaç sefer uygulamayla eski haline dönecektir.
      2010 Cosmo 1.6T / Flexride / DVD800 / Infinity ses sistemi/Teknik Gri / Avanue Morrocano Bej döşeme

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tolga Karaca
        Bende vardı.

Aynı gün Corolla, Panda, Astra ve Golf de denedim.

Corolla nın kaportasındaki göçüğü düzeltmekten de kapotayı hafif öte dışa doğru çıkardı, Panda da çok iyi sonuç aldım, Astra da belli belirsiz bir göçük vardı onu %90 oranında doğrulttu, Golf ün kaportayı yerinden oyanatamayıp ayağı kırıldı.
        Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Bu durumda alıp bir deneyecem. Zaten çok bir fiyatı yok. Tecrübe etmeye değer. Tek tereddüdüm boya çatlar mı diye.

Orjinal yazı sahibi: oceanexplorer
        Tatlı bir göçükse önce kuvvetli bir ısı tabancası ile bölgeyi iyice ısıtın,peşinden hemen üzerine karbondioksit tüpü sıkın.Birkaç sefer uygulamayla eski haline dönecektir.
        Yardımınız için teşekkürler. Şu göçük kitini bir deneyim.

Yorum

Aynısının daha profesyonel olanını Wheeler Dealers (Tamirat Tadilat)'ta görmüştüm. Siz gene de işlemden sonra cila uygulamayı unutmayın.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş
            Aynısının daha profesyonel olanını Wheeler Dealers (Tamirat Tadilat)'ta görmüştüm. Siz gene de işlemden sonra cila uygulamayı unutmayın.
            Sipariş verdim, gelsin bakalım. Pasta cila şart tabi.

Yorum

Bende kullandım bu üründen.hafif göçüklerde iş görüyor ama biraz derin ise öpücükler dandik olduğu için çabucak kırılıyor.daha profesyonel olan pdr göçük çekici ve profesyonel öpücüklerden denemenizi tavsiye ederim.Biraz daha pahalı ama çoğu göçüğü halledebilir.
              2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
              2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Bende vardı bu aletten. Peugeotun sol arka çamurluğunda bir karışlık göçük vardı biraz düzeltti. Macunlu parçalarda kesinlikle kullanma. Sonradan boyanmış parçalarda da çatlama yapabilir.
                İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmet_turedi
                  Bende kullandım bu üründen.hafif göçüklerde iş görüyor ama biraz derin ise öpücükler dandik olduğu için çabucak kırılıyor.daha profesyonel olan pdr göçük çekici ve profesyonel öpücüklerden denemenizi tavsiye ederim.Biraz daha pahalı ama çoğu göçüğü halledebilir.
                  Bendeki göçük 50 kr. genişliğinde ve çok hafif. Pek belli de olmuyor fakat, gözüme takılıyor sürekli.

Orjinal yazı sahibi: ozgurcetin
                  Bende vardı bu aletten. Peugeotun sol arka çamurluğunda bir karışlık göçük vardı biraz düzeltti. Macunlu parçalarda kesinlikle kullanma. Sonradan boyanmış parçalarda da çatlama yapabilir.
                  Kullanacağım yer kapı mandalı altı. Boyalı değil. Boya çatlamazsa iyi. Macunlu derken parça sonradan boyatılırken atılan macunu mu kastettiniz?

Yorum

Sonradan boyanmış parçalarda çekiçle düzeltme yapıldıysa macunda atıyorlar. Bu durumda kullanacağınız alet boyayı kaldırabilir. Ayrıca sacın sert olduğu yerlerde pek bi işe yaramıyor. Silikon fazla zorlamaya gelmiyor hemen bırakıveriyor.
                    İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

Arkadaşlar ürün elime ulaştı fakat, işten güçten ancak bakabildim.
                      Ürünü incelerken aklıma takılan birkaç nokta oldu. Tavsiyelerinize göre yarın el atacam.
                      * Paketin içinden beyaz, kısa mum gibi ince bir şey çıktı. Bu nedir, ne işe yarar?
                      * Plastik köprünün süngerlerinde yapıştırıcı yok. Köprüyü kaportaya yerleştirdiğimizde süngerlere tutkal gibi yapıştırıcı sürmeli miyiz?
                      * En küçük aparatın çapı ezik kadar. Yani eziğin içine girmez, anca çevresini kaplar. Eziğin içine girmediği için çektirirken sorun olur mu?
                      Tşk.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gezgin_insignia
                        Ürünü incelerken aklıma takılan birkaç nokta oldu. Tavsiyelerinize göre yarın el atacam.
                        * Paketin içinden beyaz, kısa mum gibi ince bir şey çıktı. Bu nedir, ne işe yarar?
                        * Plastik köprünün süngerlerinde yapıştırıcı yok. Köprüyü kaportaya yerleştirdiğimizde süngerlere tutkal gibi yapıştırıcı sürmeli miyiz?
                        * En küçük aparatın çapı ezik kadar. Yani eziğin içine girmez, anca çevresini kaplar. Eziğin içine girmediği için çektirirken sorun olur mu?
                        Tşk.
                        Mum gibi şey aslında çektirme sonrası oluşan ,fazla çekmeye bağlı kaportada oluşan şişlikleri ezmeye yarar şişliklerin çıkıntı kısımları hafif çekiç darbeleri ile bu mum ile ezilir böylece boya zarar görmez.Ancak bunun için referans aynası lazım direk gözle kontrol çok zor oluyor.
                        Sünger leri yapıştırmaya gerek yok onlar zaten yerinden pek kaymaz.ekstra bişey gerek yok.
                        Eğer aparat göçükte büyük ise çektirme işleminde olumlu sonuç almak çok zor .çektiğiniz yüzeyi bozma ihtimaliniz bile var dikkatli olun.
                        YouTube da pdr boyasız göçük düzeltme videolarını izleyin fikir edinirsiniz. Direk işe girişmeden biraz ön bilginiz olsun.

Yorum

Birde havalar baya soğuk eğer herşeye rağmen çekmeyi deneyecekseniz çektireceğiniz bölgeyi saç kurutma makinası ile ısıtın işiniz biraz daha kolaylaşır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gezgin_insignia
                            Tşk.
                            Mum gibi şey aslında çektirme sonrası oluşan ,fazla çekmeye bağlı kaportada oluşan şişlikleri ezmeye yarar şişliklerin çıkıntı kısımları hafif çekiç darbeleri ile bu mum ile ezilir böylece boya zarar görmez.Ancak bunun için referans aynası lazım direk gözle kontrol çok zor oluyor.
                            Sünger leri yapıştırmaya gerek yok onlar zaten yerinden pek kaymaz.ekstra bişey gerek yok.
                            Eğer aparat göçükte büyük ise çektirme işleminde olumlu sonuç almak çok zor .çektiğiniz yüzeyi bozma ihtimaliniz bile var dikkatli olun.
                            YouTube da pdr boyasız göçük düzeltme videolarını izleyin fikir edinirsiniz. Direk işe girişmeden biraz ön bilginiz olsun.
                            Birde havalar baya soğuk eğer herşeye rağmen çekmeyi deneyecekseniz çektireceğiniz bölgeyi saç kurutma makinası ile ısıtın işiniz biraz daha kolaylaşır.
                            Öncelikle ilginiz, bilgi ve tavsiyeleriniz için tşk.
                            Zaten attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değmeyecek, küçük ezik soruna dönüşecek diye tereddütteydim.
                            Biraz önce tekrar eziği inceledim. Ezik, en küçük aparattan çok daha küçük. Sanırım dediğiniz gibi eziği düzelteyim derken yüzeyi bozma ihtimali var.
                            Şimdilik çektirmeyi iptal ettim. Yüzeye pasta-cila geçmeyi düşünüyorum. Belki eskisi gibi gözüme batmaz.

Yorum

İşleniyor...
                            X