Duyuru

Collapse
No announcement yet.

çizik nasıl giderilir

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• çizik nasıl giderilir

merhaba arkadaşlar
    siyah renkde insigniam var ve üzerinde bulunan bütün çizikleri yakından bakıldığında gösteriyor uzakdan veya 1 kaç metreden bakınca herhangi bi çizik gözükmüyor
    her binişimde de bu çizikleri görüyorum bu da bende artık bi takıntıya neden oldu
    çizikleri üzerinde elinizi gezdirdiğnizde biraz belli ediyor pasta cila yapmışdım tabi bi müddet sonra yine de belli olmaya başladı başka bi çözümü var mıdır bunun yada önerilen bi uygulama

Ynt: çizik nasıl giderilir

Pasta cila ile bitmiyor iş. Öncesi ve sonrasında uygulanması gereken bir yığın işlem var. İşinin ehli bir yere gittiniz mi?
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
      Pasta cila ile bitmiyor iş. Öncesi ve sonrasında uygulanması gereken bir yığın işlem var. İşinin ehli bir yere gittiniz mi?
      maalesef abi hiçbiryere gitmemişdim
      neler yapılabilir yada tavsiyeleriniz

Yorum

3M, sonax, meguiars gibi firmalara gidebilirsiniz.
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

çok teşekkür ederim abi bilgilerin için

Yorum

Benim yıllardır kullandığım bir yöntem var, rötuş boyasını alıp parmağınıza dokundurup çizik olan yeri dolduruyorsunuz, kurumaya yakın, tam kuruduğu anda çbs belko tarzı (içinde pasta benzeri malzeme olan) sıvı bir cila ile o bölgeyi polisaj (elle de olabilir, makina da olabilir) yapıyorsunuz. Çizik falan kalmıyor.
            ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Arkadaşım hiç bir türlü gitmiyor enbasta gitti gibi oluyor sonradan tekrar çıkıyor ugrasmayin yada ciladan sonra şeffaf filim kaplayin başka çaresi yok boşuna para harcamayin bence

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
                Benim yıllardır kullandığım bir yöntem var, rötuş boyasını alıp parmağınıza dokundurup çizik olan yeri dolduruyorsunuz, kurumaya yakın, tam kuruduğu anda çbs belko tarzı (içinde pasta benzeri malzeme olan) sıvı bir cila ile o bölgeyi polisaj (elle de olabilir, makina da olabilir) yapıyorsunuz. Çizik falan kalmıyor.
                peki bu yöntem kalıcı oluyor mu
                ve çizik derinlikleri ne kadar acaba

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ercan çalış
                  Arkadaşım hiç bir türlü gitmiyor enbasta gitti gibi oluyor sonradan tekrar çıkıyor ugrasmayin yada ciladan sonra şeffaf filim kaplayin başka çaresi yok boşuna para harcamayin bence
                  aslında aracı komple kaplatmayı bile düşündüm çünkü hergün gözüme batıyor çizikler

Yorum

Evet iyi yapılırsa bir daha 2. bir işleme gerek kalmıyor. metalik opak fark etmiyor.
                    ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

açıklamanız için teşekkür ederim

Yorum

arkadaşlar merhaba. bu ayın başında insignia aldığımdan bahsetmiş ve hatta inceleme yazısı yazmıştım. 2 hafta önce falan araca sonaxta boya koruma yaptırdım. Bilin bakalım noldu? tabiki klasik yan kapıyı açarken biri benim kapıya öyle bir çarpmış ki aracım çızilmiş. baya derin bir çizik pasta cila kurtarmaz. aracım beyaz renkte. bizim araçların boya kodu nerde yazıyor? bir rötüş boyası alsam iyi olacak.. Baya canım sıkıldı aslında bu duruma ama elimizden bir şey gelmiyor.
                        Ayrıca bu olaydan sonra insignia için kapı çıtalarından varmı diye araştırdım bayağı bir.. ancak maalesef yok arkadaşlar, bide bizim kapılar hafif kıvrımlı bu işleme uygun değil. E bu tip çarpmalardan nasıl koruyacağız bilemiyorum. Kapıları film kaplatmak mı çare yada nedir bunun yolu fikir verebilecek arkadaşlar varmı?

Yorum

Boya kodu sol kapı icinde yaziyor.
                          .
                          Ben aracı mesafeli park edip sonrada dua ediyorum; ''kimse carpmaz insallah'' diye. ((:
                          İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

İşleniyor...
                          X