Duyuru

Collapse
No announcement yet.

boya koruma yaptırmak ıstıyoum

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• boya koruma yaptırmak ıstıyoum

ankarada boya koruma yaptırabılecegım hem uygun hem kalıtelı bıryer bılen varmı acaba yardımlarınızı beklıyorum
    2011 1.6t opc orjinal 20inc jant spor deri koltuk

Ynt: boya koruma yaptırmak ıstıyoum

Hocam benim tecrübelerime göre bu işin Ankara'daki piri Ziebart ve Meguiars. Ama fiyatları malum tabii. Bunlardan daha ucuz olsun dersen Autowax- Jetwax-Sonax gibi yerler karşına çıkar ama buralarda yaptıracağın iş tamamen sürpriz olur. Kısaca bu 2. saydığım yerlere o paraları verene kadar git kendin yap veya bu işle uğraşan bir tanıdık ustaya yaptır daha iyi. En azından daha çok ilgilenip özen gösterirler.

Yorum

Dikmen caddesinde opetin içinde sonax var sadece uygulama yapıyor bizim yan apartmandan komşumuz kendileri (Kaan) işini çok iyi yapar ben önerebilirim kendilerini en azından senede 2 kere yaptırıyoruz kendi arabalarımıza... ( giderseniz benim adımı verin gereken neyse yapar ilgilenir)

Yorum

merhabalar ziebart meguiar's sonax vs firmalar belirli standartlar dahilinde çalışan firmalardır. hepside gayet güzel sonuçlar çıkartıyorlar. Ama malesef fiyatları biraz yüksek :/ eğer oda sıcaklığında kapalı bir alanınız var ise bu firmaların amatör ürünlerini kullanarak (firma direktiflerine uyarak) güzel sonuçlar elde edebilirsiniz ürünleri amatör ürün kötüdür profesyonel ürün iyidir diye sınıflandırmak yanlış olur. Amatör ürünler daha küçük ambalajlı (düşük maliyetli) daha uzun işçilik isteyen daha güvenli (boya yakmasına karşı el ile ugulandığından) malzemelerdir. Profesyonel ürünler daha büyük ambalajlı daha hızlı çalışan ve profesyonel bir uygulayıcının kullanması gereken ürünlerdir. yeterli uğraşma ile yaklaşık bir sonuç elde edebilirsiniz. ilk defa uygulayacaksanız işlem süresi yaklaşık bir 10 saati bulabilir haha (istediğiniz sonuca göre).temel mantık yüzeyi yıkayıp temizleme, kil ile yüzeye oturmuş endüştriyel artıkları temizleme pasta işlemi ile çizikleri alma hare giderici ile hareleri alma ve cila ile parlatmadır. eğer parlaklığın uzun süre kalmasını istiyorsanız tamir edilmiş yüzeyin üzerine boya koruma katmanı uygulayabilirsiniz. boya koruma katmanının uzun süre dayanmasını istiyorsanız da kullandığınız ürün zincirinin devamı olan bir şampuan, mikrofiber yıkama eldiveni alırsanız uzun zaman boyunca aracın boyasını tekrar tekrar pasta ile aşındırmak zorunda kalmazsınız.

Yorum

kil uygulama işlemini cogu yerde duyuyorum ama bızım araclara kıl uyguladıgımızda boya vernıklı oldugu ıcın dırek vernıgı yakıyor ve rengı acıyor bılgınıze opak boyalarda kıl uygulamak her turlu oluyor ama vernıkli boyalarda malesef olmuyor tecrube ıle sabıttır

Yorum

kil ile birlitke kili kaydırmak için uyguladırğınız ürün nedir acaba? kil sonuçta hamura benzeyen yüzeye yapışan kir ve artıkları toplar boya ile kimyasal bir tepkime yapmaması lazım. ben m34 ve meguiar's professional detailing clay kullanıyorum henüz öyle bir durum ile karşılaşmadım

Yorum

vallahı ben turtel ın kıl kıtını kullandım kaydırıcı spreyı felan ıcınde olan sonra sonaxdakı tanıdıgım bu konuda 16 senelık tecrubesı olan abımle gorustugumde bana bu sekılde bır acıklama yaptı ve beyazlayan kısmı beraber duzelttık nano korumalı renklı cılasından pastasına kadar ugrasarak ondan sonra bu kıl olayından vazcaydım tabırı cayızse

Yorum

huh sanırım dediğiniz ürünleri alıp deneyeceğim normalde insigniaların opak olanlarıda metalik olanları da baz kat boya yani boya üzerine vernik atılıp yapılıyor (sebebini hala çözemediğim bi durum bu :S) ben 2010 senesinde aldığım da o yüzden renklerde fiyat farkı yoktu. bi denemem gerekiyor sonucunu sizinle paylaşacağım eğer söylediğiniz gibi bir sorun oluyor ise neden olduğunu ve nasıl düşük maliyetli ve kolay olabileceğini araştırıp sizinle paylaşacağım bilgi için teşekkürler

Yorum

İşleniyor...
                X