Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Far Temizleme !!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Far Temizleme !!

bir çogumuzun arac farları darbelere karşı dayanıklı olması için polikarbon cam kullanılıyor.bu da bir süre sonra güneşin ve yıkamada kullandığımız şampuanlarla falan üstündeki akriliğin aşınmasına neden oluyor ve buda farların çizilip güneşin etkisiyle sap sarı bir hal almasına neden oluyor..Benim aracımda oldugu gibi..yeni far fiyatı sordum tekine 310 lira dediler ..buda tek bir far için çok pahalı geldi...bu sararmayı ben nasıl geçirebilirim .. dknow

[size=50pt][b]ASTRAŞK

Ynt: Far Temizleme !!

Daha önceden diş macunu ile far temizleme videosu görmüştüm , denemeye değer

http://www.usengecadam.com/nasil-tem...ed5e8e7bf.html

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

onu görür görmez denedim ama 1 gün öle durdu sonra sonuç tekrar aynı

[size=50pt][b]ASTRAŞK

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ASTRAŞK
        onu görür görmez denedim ama 1 gün öle durdu sonra sonuç tekrar aynı
        diş fırçalama gibi hergün sabah-akşam yatmadan önce fırçalamak gerekiyor herhalde haha haha
        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

o 1 günlük birşey ya hiç bir şeye fayda etmiyor..nasıl halledicem çok canımı sıkmaya başladı..

[size=50pt][b]ASTRAŞK

Yorum

Bizde astra h varken aynen dediginiz gibi sararmisti 80 tl fiyat almistim yaptircaktim ama sonra dedimki ulan bunu yaptirana kadar gider yeni araba alirim dedim ve insignia aldim sakasi bi tarafa 80tl ye sifir gibi yapiyolar bence bi arastirin yeni far almaya hic gerek yok
            2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

diş macunu zaman içinde daha kötü yapıyor.
              doğru şekilde temizleyenler 50-100 lira arasına yapıyor bu işi. farda eğer gözden çıkaracak kadar yıpranma varsa kendin uğraşabilirsin, zımpara ve meguiars plastx lazım sadece. + bol kas gücü
              InsigniaTEAM

Yorum

Gerek yok kendiniz yapabilirsiniz. Size yardımcı olması için ;

http://www.forumboyakoruma.com/showt...ight=temizleme
                2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                  diş macunu zaman içinde daha kötü yapıyor.
                  doğru şekilde temizleyenler 50-100 lira arasına yapıyor bu işi. farda eğer gözden çıkaracak kadar yıpranma varsa kendin uğraşabilirsin, zımpara ve meguiars plastx lazım sadece. + bol kas gücü
                  onuda denemeye korkuyorum iyice kötü olur diye zımparayı çok bastırman gerekiyormuş dediğin gibi kas istiyor bildiğiniz bir yer var mı far temizliği içinn. (istanbulda)

[size=50pt][b]ASTRAŞK

Yorum

zımpara işin yarısı, polisaj makinası yoksa cilayı elle yapman lazım ki en çok yoran da budur
                    InsigniaTEAM

Yorum

makinem yok yandim ben :/

[size=50pt][b]ASTRAŞK

Yorum

En iyisi kaskodan değiştirmek hiç uğraşmaya gerek yok aynısı benim farlara olmuştu. ihihi ihihi
                        2005 ASTRA H 1.6 ELEGANCE (SATILDI)
                        2013 PASSAT 1.4 TSİ

Yorum

merhabalar, far temizliği işleminde farın durumu ve ilk başlangıç zımparası çok önemlidir. 800 su zımparasından daha kalın zımpara çiziklerini almak çok zor oluyor en düşük 400(tavsiye etmemekle birlikte) zımpara kullanmalısınız ben 800-1000-1200-1500-2000-3000 kullanıyorum. plastix çok güzel bir malzeme olmakla birlikte biraz pus bırakıyor. plastixten önce pasta+cila işlemi yaparsanız daha berrak bir far yüzeyi elde edilebiliyor. plastixin içinde koruyucu bir katman oluşturan malzemeler mevcut ama plastix bulamadıysanız pasta cila işleminden sonra boya koruma katmanı ile koruma sağlayabilirsiniz. İlk zımparaları temizleme amaçlı daha sonraki zımparaları ilk zımparaların çüzüklerini küçültme amaçlı kullanıyoruz. eğer imkan varsa zımpara makinesi işinizi kolaylaştırır. yoksa her zımparayı bol su+dalin veya johnsons baby şampuanla hazıladığınız karışım ila 5-10 dk arasında tutarsanız sorunsuz bir zımparalama işlemi yapabilirsiniz. eğer ilk zımparaların çiziklerini sonraki zımparalar ile iyi alabilirseniz çizikleri hare boyutuna indirdiğiniz için pasta cila işlemi daha kolay olacaktır. sanayide yapılan farların bir müddet sonra eski haline gelen ve bundan şikayetçi olanlar çok fazla bunun sebebi hem zımparalar arasında katman atlayıp 3 zımpara ile işi bitirmeye çalışmaları hem de pasta cila işleminden sonra koruyucu bir katman uygulamamaları sonuçta farın üzerinden koruyucu katmak kaldırıyoruz. Diş macunu konusu bir hurafe değildir. sonuçta toohtpaste yani dişpastası da aşındırıcı bir malzeme olup geçici bir çözüm olabiliyor ihihi zımparalama işlemi saırlı bir şekilde yapıldığı zaman üstüpü ile uygulanacak pasta cila işlemi gayet iyi sonuç verebilir.

Yorum

bu su zımparasında kum hesabı heralde 800 kum 1000 kum daha ınce 1200 kum daha da ınce 1600 tarzındamı yanı 800 un cızıgını 1000 ile 1000 ın cızıgını 1200 ıle alıyoruz dogrumudur.koruyucu katman da pekı plastix den baska malzeme kullanabılırmıyız alternatıf olarak

Yorum

Su zımparaları inch kareye düşen tanecik sayısı ile numaralandırılır. yani 800 zımparada inch2 ye düşen kum sayısı 800 civarındadır. oturup saymadım açıkcası ama üretenler öyle olduğunu iddaa ediyor ihihi. 800 zımpara ile 2000 arasında çok büyük fark vardır. 800 zımpara çok kalın iz bırakır o yüzden 2000 zımpara 800 zımparanın çiziklerini almakta çok zorlanır mesela 3000 zımparayı elinie alıp dokunduğunuzda a4 kağıt gibi pürüzsüzdür. ama bir miktar dahi olsa 2000 in çiziklerini ezer yani sizin de belirttiğiniz gibi 1000 800 ün 1200 1000in çiziklerini inceltir. 1200 de 800 ün çiziklerini inceltir ama uğraştırır 4-5 kat atlarsanız zanten boşa zaman kaybı yaşarsınız. su zımparaları 2-2.5 tl arasında plastix 20-30 tl civarında diye hatırlıyorum. plastix her yerde bulunuyor internet üzerinde ama bulamazsanız pasta cila işleminden sonra bir sealant uygularsanız (bastırmadan) oda işinizi görür. plastixin amacı tek katta bütün işi halletmektir meguiar's amatör kataloğa almıştır. profesyonel katalogda 105-205 yani ultra cut compound pasta (1200 zımparaya kadar çizikleri alır ama yinede 2000-3000 e kadar gitmek en iyisi ) ve 205 hare giderici cila uygulaması vardır.

Yorum

İşleniyor...
                              X